18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Gry to zło....

keyq • 2013-10-06, 14:59
Przeglądając randomowe stronki w internecie natknąłem się na taką oto nowinkę:

Czerwony Krzyż chce karać graczy za wirtualne zbrodnie wojenne



Brzmi groteskowo? Czerwony Krzyż nie raczy żartować i zauważa pewną zależność pomiędzy wzrostem realizmu w grach, a psychiką graczy i apeluje do twórców gier, by Ci wzięli sprawy w swoje ręce i karali ludzi za wirtualne zbrodnie wojenne.
Międzynarodowy Komitet Czerwonego Krzyża poprosił branże deweloperską o rozwagę w projektowaniu gier i wprowadzenie do swoich projektów systemu kar, który miałby ganić graczy za brutalne akcje łamiące międzynarodowy kodeks wojenny, a w szczególności łamanie konwencji Genewskiej.

Francois Seneshaud powiedział BBC:
Gry wideo przedstawiające międzynarodowe konflikty zbrojeniowe wiernie oddają rzeczywistość i dzisiaj ciężko ocenić, czy to co widzimy przedstawia rzeczywiste wydarzenia czy też pochodzi z gry. Czas wprowadzić zasady i system kar stosowany w konfliktach.

Co tak zszokowało Francoisa? Zbrodnie wojenne typu strzelanie do cywili, tortury i kradzież nieśmiertelników. W prawdziwym życiu za takie zbrodnie można zapłacić nawet życiem.
Jakkolwiek niedorzecznie brzmiałoby karanie graczy za strzelenie do cywila czy psa, tak Seneshaud poruszył bardzo ciekawy temat, który zapewne utkwi mi w pamięci i posłuży za dzisiejszy temat do kontemplacji.

Zastanawiacie się czasami, czy NPC lub gracz po drugiej stronie kabla nie osierocił właśnie wirtualnej gromadki dzieci?


Źródło: http://www.ps3site.pl/czerwony-krzyz-chce-karac-graczy-za-wirtualne-zbrodnie-wojenne/168498


Mam wrażenie, że coraz więcej wszelakiej maści "szpecjalistów" żyje w swoim zupełnie oderwanym od rzeczywistości (nawet tej wirtualnej) świecie a w efekcie takie pomysły mają szansę zaistnieć.

dth

2013-10-07, 20:24
mam dziwne wrażenie, że większość osób tu komentujących nie bierze pod uwagę, że karą za łamanie konwencji genewskiej w grze może być utrata doświadczenia, porażka misji czy cokolwiek w tym stylu. Jak słyszą "kara" to mózg podpowiada, że jedyną możliwością może być kara pieniężna dla gracza czy też więzienie. k***a, debile.
Chodzi o to by promować dobre nawyki, jak ktoś będzie wiedział że zabijanie cywili w grze pogorszy jego wyniki, bądź udaremni zwycięstwo, to może kiedyś gdy będzie w wojsku zapali mu się jakiś delikatny mechanizm mówiący: "te, stary, nie warto". Pewnie nie, ale zawsze może być na to jakaś szansa.

DarKPL

2013-10-08, 16:16
Ku...a po pierwszej grze bym wyłapał wszystkie ostrzeżenia :evil: :evil:

Ghost07PL

2013-10-13, 07:53
I może jeszcze medale za ratowanie :D