18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Groźny wirus weelsof wyłudzający pieniądze

takijeden1 • 2012-07-28, 21:14
Warto udostępnić. Mi się przydało.

Tu o tym jak sobie z tym poradzić:

Ec...........on

2012-07-29, 11:30
A se wy na tym linkusie pogracie, że ho ho.

Rotuu

2012-07-30, 01:01
też to miałem. Ale przy zresetowaniu komputera antywirus mi to usuną. Poza tym jak można nie mieć antywirusa? Piszecie, że nigdy nie mieliście wirusów, skąd o tym wiecie skoro nie macie antywirusa? Jak komputer muli to format a rezydenty i tak zostają i dysk do wymiany po 2latach

Robster

2012-07-30, 01:02
@Echelon może nie uwierzysz, ale niektórzy ludzie używają komputerów do pracy i nie grają w gry, a je piszą. Zresztą pingwinowcy nie tylko to potrafią.

Bi...........ns

2012-07-30, 01:08
niektórzy mają makintosze ^^... tzn ja nie, bo mnie nie stać.. ale mówię, że są ;P

19Michael48

2012-07-30, 01:16
ComboFix tak wyczysci system, ze az (czasem) przeczysci i tylko zostanie na nowo winde instalowac :D

sz...........an

2012-07-30, 01:44
Wiedziałem, że się pojawią tutaj zaraz same "eksperty" od szajsnuksa zachwalające jaki to gniotlux jest cool i mega zajebisty... nie możecie się pogodzić że większość osób woli system którego nie trzeba odpalać przez korbkę za każdym razem? Jestem użytkownikiem Windowsa i w dupie mam wasz ten zajebiście zaawansowany pro cool system... lubię pograć w BF 3 i poexpić w aionie, i równie dobrze co jest zupełnie dla was niesamowitym zjawiskiem mogę używać komputera do pracy cool nie? Pieprzone hipsterskie pingwiny ze wścieklizną udowadniające, że windows is too mainstream

Zl...........ny

2012-07-30, 01:46
Ludzie którzy dają się na takie coś złapać to niedouczone gamonie, a ci co wysyłają jakiekolwiek pieniądze to skończeni debile. Nie wmawiajcie sobie bzdetów w stylu "wszedłem na stronkę, buch i miałem wira...", przy obecnych zabezpieczeniach jest naprawdę trudno pobrać plik wykonywalny i uruchomić bezpośrednio z przeglądarki, w prawdzie można to wykonać np. poprzez aplet javy (mogę podesłać skrypt :) ), ale z reguły ludzie ściągają exeka na dysk i odpalają ręcznie... mało to facebookowych kretynów pobierało plik z opisem w stylu "twójznajomynago.exe" ... :roll:

gwybraniec

2012-07-30, 02:04
Panowie prosze sie nei denerwowac ja z tym wirusem mialem juz doczynienia , mianowicie jesli nei macie ustawionego punkt przywracania wlanczamy f8 nastepnie z trybu awarynego z oblusga konsoli cmd wpisujemy nastepujaco msconfig i wylanczamy z autostartu wirusa ktory u mnie np mial nazwe boss u znajomego tez , pozniej C:\Documents and Settings\All Users\Dane aplikacji\[losowa-nazwa].exe
C:\Windows\[losowa-nazwa].exe
C:\Windows\explorer_new.exe

Następnie dodaje wpis do rejestru wywołujący plik [1] podczas ur*chamiania komputera oraz podając plik [3] jako alternatywny Shell modyfikując klucze :
HKLM\Software\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon\Shell
HKLM\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run
pozdrawiam :)

Zkumeku

2012-07-30, 02:15
@orzechccc,
Nie cieszyłbym się tak mocno. Rootkit i zmienisz zdanie :)

@erpi,
Weź pod uwagę ze są takie syfy co w najlepszym przypadku ci usuwają przywracania, a w najgorszym je infekują :lol:

Dla niewtajemniczonych:
Najłatwiej ten syf odblokować fauszywym kodem UKASH'a (19 znakowy pin zaczynający się na 633718, czasami można 633 i 16 znaków lecz to rzadkość). Wirusek sprawdza jedynie początek kodu, czyli czy jest zgodny z UKASH'em (rozbierałem go na części). Kodziki można znaleźć w necie, a wirus i tak nie sprawdza czy to jest aktywny kod czy nieaktywny lub zmyślony.
Później wystarczy posprzątać to co nasyfił :-D

Proximate

2012-07-30, 02:46
@orzechccc

No to widocznie jestem idiotą, bo sam miałem ten szajs na kompie, w gruncie rzeczy miałem na to totalnie wyj***ne, jeśli jakiś haker wykradnie mój fap folder, to nic złego się nie stanie.

Avast w każdym razie dał radę.

Zkumeku

2012-07-30, 03:02
Zly_wrecz_okropny napisał/a:



http://cert.pl/tools/genukash.php



Mnie to jest nie potrzebne. Im to daj, lecz po co im sam generator kodu ukash bez wiedzy "po co i jak?"? Pomyśl trochę.

Lensen

2012-07-30, 05:43
Też złapałem to ch*jostwo i zak***iłem formata, i tak się przydał bo miałem 400gb gier na kompie.

dashadow

2012-07-30, 07:23
orzechccc napisał/a:

nigdy nie uzywalem firewalaa/antywirusa nawet windowsowy zablokowany i nigdy nic z kompem nie mialem.



haha! jak nie miałeś antywirusa to skąd wiesz że nie miałeś wirusa?
co za typ, lol