18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Greenpeace oskarżony o piractwo. Niesłusznie?

NikoLative • 2013-10-21, 17:04
Witajcie. Na wstępie napiszę, że w swojej wypowiedzi nie będę stronił od wulgaryzmów, bo nie uważam ich za coś złego - w momencie wymyślenia przekleństw nie były one od razu "brzydkimi słowami" - dopiero później musieli się znaleźć debile, którzy nadali im niestety negatywny już w powszechnej opinii wydźwięk. Ja się z tym nie zgadzam.

Wszyscy o tym wiecie (sam fakt był nawet poruszany na Sadisticu), że Rosjanie aresztowali Greenpeace'owców pod zarzutem piractwa. Dzisiaj rosyjski sąd oddalił wniosek Tomasza Dziemiańczuka (polskiego pirata w barwach Greenpeace'u) o zmianę środka zapobiegawczego. Innymi słowy będzie siedział w pierdlu do czasu rozprawy, podobnie jak wszyscy inni jego współtowarzysze. Ilekroć oglądam w wiadomościach na wszystkich kanałach TV informacje o feralnym incydencie, zawsze wydaje mi się że materiał wideo nie pasuje do relacji.
Co słyszę? Bohaterzy z Greenpeace'u protestowali przeciwko wydobywaniu ropy naftowej na Arktyce, zostali za to aresztowani przez złych Rosjan i będą sądzeni (o zgrozo) za piractwo.
Co widzę? Napad. Jacyś debile na kilku pontonach pozaczepiali na platformę wiertniczą liny i próbują się wpie**olić na nią, przebywający zaś na platformie ludzie bronią się lejąc im wodę na pyski.

Wczuwam się w Greenpeace'owca: muszę chronić Matkę Ziemię, wdrapuję się na platformę, mam świadomość tego, że moje czyny pociągną za sobą konsekwencje, wiem że nie robię niczego dobrego, wiem że przeze mnie ludzie na platformie są przerażeni, wiem o nieuchronności kary (A może mam poczucie bezkarności? Może fakt, że jestem z Greenpeace'u pozwala mi wj***ć się na platformę i sparaliżować tam pracę?).
Z punktu widzenia pracowników platformy: ktoś chce się wedrzeć na platformę, nie wiem kto to, nie wiem w jakim celu, nie wiem czy nie jest uzbrojony, nikt w pobliżu mi nie pomoże, będę się bronił wszelkimi sposobami. Gdybym miał broń, to bym ich zaj***ł.

Oczywiście stało się, co stać się musiało - bandziory aresztowane. Stawia się im zarzut piractwa.
Media w Polsce: Kpina! Jakiego piractwa!? Przecież walczyli o dobro Ziemi!
Ja: Jakie dobro Ziemi? Zwykłe bandyctwo! A skąd mam wiedzieć, czy nie chcieli pod banderą Greenpeace'u wymordować pracowników platformy, przejąć ją i czerpać zyski z czarnego złota lub szantażować Rosjan? Fakty są jednoznaczne - kilkudziesięciu idiotów chciało WŁAMAĆ SIĘ na platformę, ch*j wie po co. Załóżmy, że by się im udało. Są na platformie. I co wtedy? No jesteście tam idioci i co Wam z tego? Pokazali Was w telewizji? O to chodziło? W 100% zgadzam się z Rosjanami - to było piractwo. Nie może być tak, że pod logiem Greenpeace'u można uprawiać samowolkę. Są przepisy - koniec, kropka.

Na koniec o karze, która im grozi. Do 15 lat łagrów. Nie więzienia - łagrów. Będą zapie**alali i będzie można z nich mieć kasę. Nie to co w Polsce, że idą do więzienia, leżą w cieplutkim łóżeczku, micha na czas podana i oglądają telewizję na koszt podatników. W Rosji się nie pie**olą - zarabiaj na swoje utrzymanie, a nawet więcej: jesteś idiotą, to wydoimy z Ciebie kasę. Będziesz zapie**alał, a państwo na Tobie się bogaci. To jest myśl.


EudezetReprezent

2013-10-21, 22:45
@up lupusborealis spoko masz prawo miec swoje zdanie i szanuje to,ale ja jestem innego zdania i jestem przeciwko wydobywaniu ropska z arktyki a jedynym "Ekoterrorysta" jest putin

Polak88

2013-10-21, 22:46
Tak to jest jak się wykorzystuje ekologię do polityki międzynarodowej , niech na alaskę płyną ekozjeby piratować a nie sorry to stany buraczane ulubieniec narodów...


Z dwojga złego lepiej trzymać się sąsiada i mieć jakieś profity z tego niż trzymać się ze stanami buraczanymi i mieć najdroższy gaz w europie a w razie W to i tak wypną się na nas...

Kine

2013-10-21, 22:50
NikoLative napisał/a:



Chyba mylisz łagry w znaczeniu obozów pracy u bolszewików/w związku sowieckim z koloniami karnymi, na które mówi się obecnie "łagry". Oczywiście nikt nie jest za tym, żeby praca była wyniszczająca, w nieludzkich warunkach i prowadząca do śmierci, ale żeby więźniowie w ramach rekompensaty za swoje występki pracowali na rzecz państwa.



Serio myślisz że współczesne łagry tak bardzo różnią się od tych sprzed ~70 lat? ;-)

joystik1337

2013-10-21, 22:52
Niech sp***alają z tym Greenpeace obsranym. 15 lat to dobra kara.

Czy Rosja jest fajna ? Zajebista.

BongMan

2013-10-21, 23:12
lupusborealis napisał/a:

wyszło na to, że nawet ludzi do łażenia po ulicy i "żebrania" wynajmują i opłacają (nawet to jakąś śmieszną angielską nazwę miało)


Fundraiser. Widziałem ogłoszenia jak szukałem roboty, ale nawet przez myśl mi nie przeszło żeby aplikować.

Br...........ki

2013-10-21, 23:36
Pewnie że złamali prawo ale wyrok jaki mogą dostać za piractwo jest trochę za surowy

DuckDodgers

2013-10-21, 23:40
EudezetReprezent napisał/a:

ale ja jestem innego zdania i jestem przeciwko wydobywaniu ropska z arktyki



Zacznij od siebie i nie kupuj paliwa. Pokaż w ten sposób swoją solidarność z ekohipokrytami.

EudezetReprezent

2013-10-21, 23:55
DuckDodgers napisał/a:



Zacznij od siebie i nie kupuj paliwa. Pokaż w ten sposób swoją solidarność z ekohipokrytami.


ja smigam rowerem wiec moze zaczniesz od siebie

feranos

2013-10-22, 00:19
Gdyby w Polsce były łagry, to niepotrzebna nam kara śmierci, niepotrzebne marnowanie materiału.

vass

2013-10-22, 02:41
Przypomina mi się sytuacja z czasów ZSRR jak zestrzelili koreański samolot pasażerski.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Katastrofa_lotu_Korean_Air_007
Cały świat się oburzał na Ruskich, ale po latach widać, że dobrze zrobili.
Skąd mieli wiedzieć, że samolot nie został porwany np. przez Al Kaidę ?

DuckDodgers

2013-10-22, 08:09
EudezetReprezent napisał/a:


ja smigam rowerem wiec moze zaczniesz od siebie



Ja nie jestem przeciwko wydobywaniu ropy więc mogę jeździć i czołgiem spalającym 100l/100km

RavenRR

2013-10-22, 09:39
Zazwyczaj się z wami nie zgadzam i mam ochotę wbić większości tępe gwoździe w oczy, ale tym razem solidarnie - j***ć grinpis i resztę pseudo ekologów. Wk***iają mnie szczególnie z obroną wylęgarni różnych Żabek Dupodajek i innych Żuczków Nier*chańców, przez co blokują ważne inwestycje. A później płacz, że w Polsce nic się nie robi albo robi się od dupy strony.

pemb

2013-10-22, 09:52
Ochrona środowiska tak, ekoterroryzm nie.

EudezetReprezent

2013-10-22, 18:42
DuckDodgers napisał/a:



Ja nie jestem przeciwko wydobywaniu ropy więc mogę jeździć i czołgiem spalającym 100l/100km


pie**ol psa jak pies sra

Samudaripen

2013-10-22, 19:57
O k***A SAME LEMINGI...


Zgodzę się z jednym, że sposób wykonania demonstracji(?) przez greenpeace było nieprzemyślane ponieważ Ruscy mają teraz pretekst by ich zamknąć i można było to wykonać w inny sposób. Ale k***a jak czytam te wypociny pryszczatych, tłustych onanistów z gimnazjum, którzy według aktualnie panującej mody podają się za wyj***nych "prawicowców", a nawet skinów (słuchających czarnego rapu :rofl: ) to mi się płakać chce, że z was takie lemingi ja pie**ole.
Cytat:

NikoLative napisał/a:


Spoko, podaj swój adres, to zwoła się Sadoli, wjebiemy się do Twojej chaty i zrobimy protest przeciwko debilnym komentarzom.



o k***a przychlaście... :rofl: to nie metin
a jak o debilnych komentach mowa to chyba będzie trzeba wj***ć do twojej chaty "sadolu". :D

Hasky128 napisał/a:

Mnie tylko zastanawia skąd grinpis ma kasę, żeby kupić i wyremontować całkiem spory statek, a potem go utrzymać ;)



no zagadka k***a, ja bym obstawiał na dotacje i sponsorów(tak tak żydzi i masoni brendzlusiu) ale to tylko moje domysły więc nie możemy być pewni.. -.-

Cytat:

nigdy nie zrozumiem tych oszolomow z gringowna. Technologia idze do przodu, cywilizacja sie rozwija ,a ci idioci chca wrocic do sredniowiecza. Zupelnie jak watykan


... nie zacofanie pojebie tylko jakbyś uważał k***a debilu na lekcjach zamiast bawić się srajfonem to byś wiedział, że było coś takiego, ze ustalono, że Arktyka będzie niczyja i nikt nie będzie miał prawa do wydobywania np. ropy na Arktyce i jedynie będzie można budować stacje badawcze( nawet Polska taką ma/miała) ale h*j.Es.A i nasz wieloletni okupant podzieliły między sobą (proszę mnie poprawić jeśli źle mówię) i teraz wydobywają tam ropę, bogacą się a ty im k***a klaskasz pedale j***ny. To tak jakby stwierdzili, że będą wydobywać węgiel w jakimś Parku Nardowym i zbudowali tam kopalnie. Wiem, że wg ciebie ekologia to jakiś bzdet i masz wyj***ne na przyrodę bo liczy się dla ciebie tylko komputer, kuchnia i sracz- i to cały twój świat, ale proszę nie pie**ol razem z kolegami rówieśnikami głupot zanim nie wyjdziesz chociaż z tego gimnazjum na twoich miernych ocenach.


I jeszcze k***a nie rozumiem tej waszej gadki o putinie - "och jaki on jest k***a męski i wspaniały, zrobiłbym mu loda bo jestem takim polaczkiem"- nie wiem k***a czy wasi starzy to takie c*pki i p*zdeczki, że szukacie "męskiego" wzoru w prezydencie rosji, ale proszę nie rozpowszechniajcie tego bo inne dzieciaki to podłapują i rosną debile ;)


k***a kolesie idą do łagru za walkę z ruskimi imperialistami, a wy to pochwalacie łykając propagandę o jakimś k***a "męskim" zachowaniu i antylewactwu.. :homer: Kinderskini z czarnym rapem na słuchawkach :idzwch*j: