18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Greenpeace oskarżony o piractwo. Niesłusznie?

NikoLative • 2013-10-21, 17:04
Witajcie. Na wstępie napiszę, że w swojej wypowiedzi nie będę stronił od wulgaryzmów, bo nie uważam ich za coś złego - w momencie wymyślenia przekleństw nie były one od razu "brzydkimi słowami" - dopiero później musieli się znaleźć debile, którzy nadali im niestety negatywny już w powszechnej opinii wydźwięk. Ja się z tym nie zgadzam.

Wszyscy o tym wiecie (sam fakt był nawet poruszany na Sadisticu), że Rosjanie aresztowali Greenpeace'owców pod zarzutem piractwa. Dzisiaj rosyjski sąd oddalił wniosek Tomasza Dziemiańczuka (polskiego pirata w barwach Greenpeace'u) o zmianę środka zapobiegawczego. Innymi słowy będzie siedział w pierdlu do czasu rozprawy, podobnie jak wszyscy inni jego współtowarzysze. Ilekroć oglądam w wiadomościach na wszystkich kanałach TV informacje o feralnym incydencie, zawsze wydaje mi się że materiał wideo nie pasuje do relacji.
Co słyszę? Bohaterzy z Greenpeace'u protestowali przeciwko wydobywaniu ropy naftowej na Arktyce, zostali za to aresztowani przez złych Rosjan i będą sądzeni (o zgrozo) za piractwo.
Co widzę? Napad. Jacyś debile na kilku pontonach pozaczepiali na platformę wiertniczą liny i próbują się wpie**olić na nią, przebywający zaś na platformie ludzie bronią się lejąc im wodę na pyski.

Wczuwam się w Greenpeace'owca: muszę chronić Matkę Ziemię, wdrapuję się na platformę, mam świadomość tego, że moje czyny pociągną za sobą konsekwencje, wiem że nie robię niczego dobrego, wiem że przeze mnie ludzie na platformie są przerażeni, wiem o nieuchronności kary (A może mam poczucie bezkarności? Może fakt, że jestem z Greenpeace'u pozwala mi wj***ć się na platformę i sparaliżować tam pracę?).
Z punktu widzenia pracowników platformy: ktoś chce się wedrzeć na platformę, nie wiem kto to, nie wiem w jakim celu, nie wiem czy nie jest uzbrojony, nikt w pobliżu mi nie pomoże, będę się bronił wszelkimi sposobami. Gdybym miał broń, to bym ich zaj***ł.

Oczywiście stało się, co stać się musiało - bandziory aresztowane. Stawia się im zarzut piractwa.
Media w Polsce: Kpina! Jakiego piractwa!? Przecież walczyli o dobro Ziemi!
Ja: Jakie dobro Ziemi? Zwykłe bandyctwo! A skąd mam wiedzieć, czy nie chcieli pod banderą Greenpeace'u wymordować pracowników platformy, przejąć ją i czerpać zyski z czarnego złota lub szantażować Rosjan? Fakty są jednoznaczne - kilkudziesięciu idiotów chciało WŁAMAĆ SIĘ na platformę, ch*j wie po co. Załóżmy, że by się im udało. Są na platformie. I co wtedy? No jesteście tam idioci i co Wam z tego? Pokazali Was w telewizji? O to chodziło? W 100% zgadzam się z Rosjanami - to było piractwo. Nie może być tak, że pod logiem Greenpeace'u można uprawiać samowolkę. Są przepisy - koniec, kropka.

Na koniec o karze, która im grozi. Do 15 lat łagrów. Nie więzienia - łagrów. Będą zapie**alali i będzie można z nich mieć kasę. Nie to co w Polsce, że idą do więzienia, leżą w cieplutkim łóżeczku, micha na czas podana i oglądają telewizję na koszt podatników. W Rosji się nie pie**olą - zarabiaj na swoje utrzymanie, a nawet więcej: jesteś idiotą, to wydoimy z Ciebie kasę. Będziesz zapie**alał, a państwo na Tobie się bogaci. To jest myśl.


____

2013-10-21, 21:05
nawet zaczepki na ulicach są wk***iające, "czy uważasz że ochrona środowiska jest ważna? tak? to wpisz tu ch*ju numer konta i co miesiąc będziemy doić cię z kasy"

Lang

2013-10-21, 21:06
Strzelać z platformy raczej nie mogli, prawdopodobnie obowiązywały tam bowiem podobne reguły, jak na statku handlowym - gdzie, jak się okazuje, można mieć broń, ale tylko jeśli się jest odpowiednio przeszkolonym ochroniarzem (są tacy okrętowani na statkach pływających w regionach zagrożonych przez piratów). Ruscy chyba raczej nie spodziewali się napaści.


EudezetReprezent

2013-10-21, 21:12
NikoLative napisał/a:


Spoko, podaj swój adres, to zwoła się Sadoli, wjebiemy się do Twojej chaty i zrobimy protest przeciwko debilnym komentarzom.


spoko mozesz se zwolac nawet babcie i dziadka,ale najpierw musial bys wstac od kompa ;)

PA...........SM

2013-10-21, 21:21
Za napaść na obce państwo powinno się surowo karać :) Jestem za łagrem dla Polaka i innych pajaców !!!

mcvice

2013-10-21, 21:24
dziwisz sie ze TVN pie**oli jak potluczony? dokładnie te same miałem odczucia oglądając to

kubagoczek

2013-10-21, 21:30
@PANxxxBDSM
Art. 117. KK
§ 1. Kto wszczyna lub prowadzi wojnę napastniczą,
podlega karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 12, karze 25 lat pozbawienia wolności albo karze dożywotniego pozbawienia wolności.
§ 2. Kto czyni przygotowania do popełnienia przestępstwa określonego w § 1,
podlega karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 3.
§ 3. (109) Kto publicznie nawołuje do wszczęcia wojny napastniczej lub publicznie pochwala wszczęcie lub prowadzenie takiej wojny,
podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

PA...........SM

2013-10-21, 21:36
kubagoczek napisał/a:

@PANxxxBDSM
Art. 117. KK
§ 1. Kto wszczyna lub prowadzi wojnę napastniczą,
podlega karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 12, karze 25 lat pozbawienia wolności albo karze dożywotniego pozbawienia wolności.
§ 2. Kto czyni przygotowania do popełnienia przestępstwa określonego w § 1,
podlega karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 3.
§ 3. (109) Kto publicznie nawołuje do wszczęcia wojny napastniczej lub publicznie pochwala wszczęcie lub prowadzenie takiej wojny,
podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.



No więc karać, karać i jeszcze raz KARAĆ !!!

DuckDodgers

2013-10-21, 21:39
No i elegancko. Rosja wie jak załatwiać sprawy, najpierw pogonili pedałów teraz zielonych. Tym ekozjebom wydawało się, że podobnie jak w Europie się będą cackać z nimi a tu jebs, do pierdla :D

cz...........00

2013-10-21, 21:47
Piraci owszem ale komputerowi.

Kine

2013-10-21, 21:56
munio1000 napisał/a:



przydałoby się tak w Polsce, coś by się na plus zmieniło :ok:



Jesli serio myślisz że łagry to spoko pomysł to jesteś pie**olnięty.

NikoLative

2013-10-21, 22:01
Goomiak napisał/a:



Jesli serio myślisz że łagry to spoko pomysł to jesteś pie**olnięty.



Chyba mylisz łagry w znaczeniu obozów pracy u bolszewików/w związku sowieckim z koloniami karnymi, na które mówi się obecnie "łagry". Oczywiście nikt nie jest za tym, żeby praca była wyniszczająca, w nieludzkich warunkach i prowadząca do śmierci, ale żeby więźniowie w ramach rekompensaty za swoje występki pracowali na rzecz państwa.

lupusborealis

2013-10-21, 22:18
uradowałeś mnie tym tekstem, szkoda że tylko jedno piwo mogę przyznać ;-)

do @EudezetReprezent
masz rację dobra robota, cofać naszą cywilizację do poziomu murzynów, wtedy oni jak będą przejmować europę to nic nie zyskają i sami wrócą do afryki bo tu za zimno będzie....

Hasky128 napisał/a:

Mnie tylko zastanawia skąd grinpis ma kasę, żeby kupić i wyremontować całkiem spory statek, a potem go utrzymać ;)


dziś znowu w wawie przy metrze centrum naiwnych szukali, raz z jedną od nich rozmawiałem, wyszło na to, że nawet ludzi do łażenia po ulicy i "żebrania" wynajmują i opłacają (nawet to jakąś śmieszną angielską nazwę miało), jak gówniarze wytknąłem że są przestępcami to wymiękła (akurat wtedy było głośno że na jakimś kominie w Polsce się wieszali, w elektrowni czy jakoś tak)

POW667

2013-10-21, 22:37
Piękna akcja (mam na myśli Rosjan).