18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Gothic Sklejamy

hrabia9933 • 2012-10-01, 21:20
Jeden z najbardziej epickich gothicowych montaży. Starszym sadolom pewnie przyjdzie ochota na zainstalowanie legendarnego Gothica

Sa...........is

2012-10-02, 18:16
@up


Requested URL: http://gothic5.cba.pl/news.php?readmore=3
Information: Contains recognition pattern of the JS/Redirector.aqb Java script virus


Dziekuje

Devilyn

2012-10-02, 18:35
Gothic to legenda.

Kto go zj***ł tak ch*jową muzyką ? i co w tej "sklejance" takiego epickiego ? ... czy Ty masz k***a internet od wczoraj ?

al...........10

2012-10-02, 18:40
Śmiem twierdzić, że choćby się zesrali, to nie zrobią gry z takim klimatem, nieważne kto. Jestem absolutnie przekonany, że ta specyficzna mroczna grafika (mająca olbrzymi wkład w tworzenie atmosfery) jest nie do powtórzenia. Prawdziwy Gothic skończył się na 2 części i już nie wróci - pogodziłem się z tym.

grzankojad

2012-10-02, 19:17
Gothic 1 i Gotich 2 z NK najlepsze gry jakie wyszły, z najlepszą fabułą i k***a koniec kropka :D wpisałem sobie teraz na yt soundtrack, a tam komentarz "oddałbym wszystko, żeby zapomnieć fabułę gothica i zagrać w niego jeszcze raz", to by była poezja zagrać w tą grę od nowa, bez znajomości każdego momentu gry ;)

Sa...........is

2012-10-02, 19:24
""oddałbym wszystko, żeby zapomnieć fabułę gothica i zagrać w niego jeszcze raz", to by była poezja zagrać w tą grę od nowa, bez znajomości każdego momentu gry ;)

Cholera, przeszedlem te gre ponad 7 razy, wszystkim co jest mozliwe, jak jest mozliwe, przeoralem mape mm po mm, gadalem z kazdym npc (wyjatek to wrzod ktory zawsze na wejsciu dziwnie umieral) o wszystkim o czym sie dalo, i niech to ch*j, ale tego sie nie da zapomniec, jednak po piecio-letniej przerwie od tego, mozna z sentymentem ponownie zaczac gre, ktora rownie dobrze bawi i zachowuje swoj dawny klimacik.

kapi145

2012-10-02, 20:05
Aż łezka się w oku kręci jak sobie przypomnę te czasy

Jai

2012-10-02, 20:38
@Sataris
Ja dokładnie tak samo! Z tym małym wyjątkiem, że przeszedłem w podobny sposób Dwójkę wraz z Nocą Kruka :) No może nie tak dokładnie jak jedynkę, ale nadal. Coś jest w tych grach takiego ( wyjątkowa fabuła, ale nie tylko ) co sprawia, że chce się przy tym siedzieć, poznawać i odkrywać. :) Nie grałem już kupę lat, ale ciągle uważam za najlepsze gry jakie do tej pory wydano. Nic innego tak nie wciągało, nie zapierało tchu i nie kazało grać dalej. No i jak się grało po raz pierwszy, nie było opcji by szybko przejść grę.. :)

Nie to co dziś.

harry_callahan

2012-10-02, 21:51
Ten filmik ch*jowy, ale gra wybitna. Tak jak już ktoś wyżej pisał pierwsza i druga część to niedoścignione wzory jeżeli chodzi o klimat i wykreowany świat. Nie przeszkadzał nawet interfejs który powiedzmy sobie szczerze, był po prostu ch*jowy. Grafikę ciężko mi ocenić z perspektywy czasu, natomiast wymagania były wysokie bo jak pierwszy raz grałem w dwójkę to po wyjściu z wieży Xardasa aby nie cięło musiałem ustawić taką mgłę, że nie widziałem co jest 20 metrów przede mną :) Jednak klimatem i fabułą (tutaj zwłaszcza jedynka) obydwie części (+ dodatek "noc kruka") po prostu miażdżą. Zresztą nie tylko tym. Kolejnym mega plusem był brak skalowania potworów i przedmiotów które znajdowaliśmy. Tam nie było zmiłuj: zboczyłeś trochę ze ścieżki, poszedłeś głębiej w las albo co gorsza do jakiejś groty? Jak miałeś niski poziom to byłeś po prostu martwy, nawet nie zdążyłeś sp***olić przed zębaczami czy innymi cieniostworem :-D Z drugiej strony jak ubiłeś niełatwego przeciwnika, to miałeś dużą pewność, że pilnował czegoś co ma jakąś wartość a pod koniec gry nie było na ciebie mocnych. Brakuje mi tego w dzisiejszych grach jak np. skyrim, który jest bardzo dobry ale też za bardzo "user friendly" i zbytnio prowadzący za rączkę. Zresztą to skalowanie to rzecz którą modelowo spieprzono w trzecim gothicu. Do tego fatalny silnik który sprawia, że gra po kolejnych patchach (oficjalnych i fanowskich) dalej mi czasem przytnie na kompie na którym gram bez problemów w ww. skyrima na wysokich detalach. Co do fabuły to też już nie to, ale tutaj jestem w stanie zrozumieć twórców bo chcieli zrobić grę która nie będzie tak liniowa jak poprzednie części i to im się udało. Szkoda, że przez to stała się po prostu nudna bo nic nas nie pchało do przodu i tylko łaziliśmy po świecie od zamku do zamku... Podchodziłem do gothica III parokrotnie i mimo tego, że za każdym razem na początku grało się ok (nie licząc ścinek i systemu walki ale ten trochę poprawiono w fanowskim patchu) to po pewnym czasie gra szła w odstawkę i nawet nie było do czego wracać bo z fabuły nie pamiętałem zupełnie nic i trzeba było jechać od początku. Nigdy jej nie ukończyłem. Arcanię pominę bo grałem tylko w demo i bliżej temu do jakiś gier akcji rodem z konsol (i to w najgorszym możliwym wydaniu) niż do crpg. Gówno jedym słowem i do tego świat bardziej zamknięty niż w starej jedynce. Pierwszy risen pomimo dziwnego klimatu (ch*jowe te nowe potwory) fajny, na dobrym silniku (wreszcie), z dobrymi questami... Tylko w ch*j krótki i mapa strasznie mała. W dwójkę jeszcze nie grałem.

abrams90

2012-10-03, 15:11
Grałem w G1, G2 z dodatkiem i G3 i powiem wam, że co do pierwszych dwóch części nie mam zastrzeżeń do fabuły bo zrobione porządnie. Zaś G3 fabułę ma po prostu nieciekawą i w ogóle dużo j***nia tam jest. Ale nie można nie pochwalić twórców za możliwość celowania łukiem i napie**alania kilku wrogów na raz, co dla mnie było olbrzymim atutem.

hrabia9933

2012-10-06, 18:59
Everal napisał/a:

Zamiast ochoty na zainstalowanie Gothica, naszła mnie ochota na pie**olnięcie Cię słownikiem. Kiedy się k***a w końcu nauczycie, że epicka to może być powieść a nie gothicowy montaż -_-


Nie dales na koncu znaku zapytania, jeb slownikiem.