18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Gothic Sklejamy

hrabia9933 • 2012-10-01, 21:20
Jeden z najbardziej epickich gothicowych montaży. Starszym sadolom pewnie przyjdzie ochota na zainstalowanie legendarnego Gothica

koło_zamachowe

2012-10-02, 15:05
niestety nie fascynują mnie tego typu gry...

Gromir

2012-10-02, 15:12
Oh ten gothic :) Wszystkie części siedzą na dysku od niepamiętnych czasów... Oczywiście nie mam na myśli tego gówna od Spellbounda, bo seria skończyła się na G3. Tyle godzin co przy gothic'ach to ja nie spędziłem z żadną grą, a zaznaczam, że jestem no-lifem

ciemak666

2012-10-02, 15:24
nie wiem czy było ale podam - własnie mi sie przypomniało
yt /watch?v=xNdFTTmQLmw&feature=plcp

lordkowal

2012-10-02, 15:39
Chyba przejde... po raz 987394875. Dla mnie najlepsza gra jaka powstala :)

namelessM

2012-10-02, 15:43
stare dobre czasy ;]

iMarcos

2012-10-02, 15:44

Ręder

2012-10-02, 15:44
A mnie jakoś nigdy ta gra nie kręcila, na prawde nie rozumiem zacwytow nad nią. Możecie mnie juz ukrzyzowac.

castrol

2012-10-02, 15:48
Pamiętam jeszcze 3 lata temu jak grałem i kompletnie nic nie pamiętałem chyba z kilka dni po 4 godzinki grałem na dzień i to było coś ostatnio zainsalowałem Ku*** ten klimat ale za szybko się przechodzi ;/

Kimo36

2012-10-02, 15:56
Pan kapitan napisał/a:



Mnie to od 5 lat na dysku siedzi. :-)

btw.
Szkoda że po trójce się "Gotiki" skończyły (Arcania to ch*jnia z grzybnią, w Risenie za dużo było łażenia po jaskiniach i brak było polskiego dubbingu, a w R2 nie można zabijać NPC-ów. I pistolety dowalili zamiast łuków).



Gothic skonczyl sie na zabugowanej, sp***olonej do granic możliwości trójce, glupim systemie walki (klikaj jak najszybciej lewy przycisk myszy a bedzie git) dlatego, ze gra była robiona na szybko.
G1, G2 NK i ew. Risen. Dlaczego Risen? Bo poczułem klimat gotyka ale w innej szacie graficznej i z inną fabuła. Jedyny minus to taki, ze 23h~ grania i jest po wszystkim. Co do Risena 2 to jest to samo co zj***li na etapie G3, brak odskoku, brak systemu walki. Gralem w to scierwo 15 minut i wiecej nie mam zamiaru.

Nepritomny napisał/a:



@rockface123 - Nie Piranha Bytes zbankrutowała, a JoWood wydawca gier serii Gothic. W tym rzecz że po utracie płynności finansowej przez JoWood, pełne prawa do marki Gothic mogą wrócić w najbliższym czasie do Piranha Bytes, więc możemy się doczekać kolejnej świetnej gry z tej serii, jedynie pod szyldem innego wydawcy .



A mi się zawsze wydawało, ze tylko zakończyli ze sobą współprace, JoWood dalej katuje te arcanie i inne machlojstwa a PB zrobiło nowy projekt - Risen.

Plecionkarz

2012-10-02, 16:01
Jeszcze to było fajne



A co do gothiców.

Jedynka była najlepsza bo fabułę przygotowywano 3 lata, do samego końca nie było wiadomo jak się ona potoczy.

W dwójce już na wstępie było wiadomo kto jest wrogiem przez co nie było już tej ciekawości. Gra nadrabiała to wielką liczbą postaci, zadań, wzajemną ich zależnością.

Noc kruka świetnie uzupełniła drugą część.

Gothic 3 to już przerost formy nad treścią, autorzy skupili się na wyj***nej grafice spowalniającej nawet najnowsze komputery. Fabuła była do bani, niby całkowicie nieliniowa a jednak jakaś taka okrojona. A najbardziej rozjebujące były trzy warianty zakończenia gry. Pokazy głupich slajdów z głupim komentarzem.

Gothic 4 to już nawet nie cRPG tylko biegnięcie do przodu i zabijanie wrogów. Nie ma się wpływu na nic tylko wędruje od punktu a do b. Nie trzeba ani myśleć, ani w żaden sposób wysilać się żeby przejść.

Kemys

2012-10-02, 16:04
rockface123 napisał/a:

@Pan Kapitan ja polecam modyfikacje do tejże wspaniałej gry ;] do jedynki ,,czas zapłaty" tworzą tego moda od 2006 roku ale zaniedługo skończą ( max. w lutym ) a do dwójki noc kruka polecam Velaya mod,Juran i Jaktyl trójka do dno i muł do jądra ziemi a arcania... no cóż nie skomentuje tego czegoś to tak jakby wyszedł nfs w którym gracz zabija smoki gra zrobiona na siłę


piranha bytes zbankrutowało, firma umarła jak cała seria potem lecz fani utrzymują tą gre przy życiu

1:37 :D też tak robiłem



Pozwól ze Cie poprawie, to nei Phirania Bytes zbankrutowało gdyz to do nich naleza oba riseny a jedynie odlaczylo sie od JoWood po trojce i to wlasnie ta firma zbankrutowala po wydaniu 4 :D dobrze im bo toz to byla zbrodnia tak skaleczyc marke... A wedluk mnie juz 3 pozostawiala wiele do zyczenia.

Sa...........is

2012-10-02, 16:13
Powiedzmy sobie szczerze, przyszedles tu tylko po to zeby moc pocalowac gomeza W DUPE!

unkylas

2012-10-02, 17:06
Ty frrrrajerze, nawet złota nie masz! ... i ta pogarda w głosie, bezcenne.

Darkstep

2012-10-02, 17:29
Ja tam wolę Gamer Poopy od Manslayera :)