18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Godfrey Bloom o bezrobociu

Robster • 2011-12-08, 21:17
I ponownie pan Godfrey Bloom tłumaczy niekompetentnym osobom w Parlamencie Europejskim, czym skutkuje ich głupia ingerencja w codzienne życie zwykłych ludzi.
Pewnie nie będzie to miało wpływu na ich zmianę zdanie co do krzywizny banana, krągłości jabłka, czy tego że winniczek, to jednak nie ryba, ale dobrze, że choć jedna osoba, może być głosem rozsądku w tym oborniku.


Nabs

2011-12-09, 22:06
@ptrson wydaje ci się że pomimo płacy minimalnej ludzie nie zapie**alają za 900zł po 300-380 godzin miesięcznie? To co jest w umowie, a to co dostajesz w rękę od pracodawcy to w niektórych wypadkach dwie różne rzeczy. Sam kiedyś pracowałem na stacji benzynowej, aż 1 miesiąc. Umowę podpisałem na tą właśnie minimalną krajową, w pełnym wymiarze godzin - czyli 8 godzin dziennie + płacone za nadgodziny. Po miesiącu miałem 330 godzin, bo na stacjach paliw bardzo często pracuje się w systemie 12 godzinnym. Za te 330 godzin pracy dostałem bez złotówki 900zł, zapytałem się dlaczego nie dostanę za nadgodziny, albo dlaczego nie dostanę przynajmniej minimalnej, takiej jaką mam w umowie. Koleś mi odpowiedział w prost - na twoje miejsce mam przynajmniej 10-15 ludzi którzy zrobią to samo co ty, za te 900 złotych.

Poszedłem z tym fantem do sądu pracy, okazało się dodatkowo że gościu nikomu, jak długo prowadzi tą stację benzynową, nie płacił zusu. A tam byli ludzie którzy pracowali u niego po kilka lat. I co mu zrobili z tego tytułu? Koleś zwinął interes, wyj***ł gdzieś za granice, bo nie licząc tego że pracowników robił w h*ja, to robił w h*ja swoich klientów dolewając wody do paliwa.

Wytłumacz mi proszę, w którym miejscu mnie to prawo pracy ochroniło? W żadnym. Jedynie znalazłem sobie miejsce gdzie mogłem się iść "poskarżyć" i nic prócz to. Pieniędzy za wykonaną pracę moją jak i wielu ludzi którzy tam pracowali rząd nie zwróci, ten gość raczej już do polski nie zawita, a nawet jeżeli, to pójdzie siedzieć a ludzie którzy pracowali i tak tej kasy nie dostaną. Więc ponawiam moje pytanie, w którym momencie to prawo mnie ochroniło? Póki co nie widzę takiego miejsca.

heartshade

2011-12-10, 00:46
Niemcy jako jeden z nielicznych krajów nie ma płacy minimalnej a mimo to ludzie zarabiają dużo więcej jak w krajach z określonymi stawkami.
Prawda jest taka, że nikt w Polsce nie ma tak przej***ne jak prowadzący działalność, a najlepiej ma całe menelstwo i inne ścierwstwo żyjące z socjalnych danin.

kpiciel

2011-12-10, 01:35
Nie myślcie sobie, że politycy tego "problemu" nie dostrzegają... To nie są ludzie niepełnosprawni umysłowo. A to co widać za oknem to zwykła obrzydliwa obłuda. Jaką oni mieli by władzę nad osobami przestrzegającymi prawa jeśli nie było by podatków ? ŻADNĄ! Na koniec zacytuje klasyka : "Nikt nie sięga po władzę z zamiarem jej oddania"

necrosodomizer

2011-12-10, 11:46

:quote k***a czy coś/Nabs
" bo nie licząc tego że pracowników robił w h*ja, to robił w h*ja swoich klientów dolewając wody do paliwa"
:/a tu po quote/

nie h*ja tylko ch*jA

pozdrawiam

siergiej12

2011-12-10, 20:25
gdy się już wyciszy to nawet niezły filmik