18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

GMO- Świat według Monsanto

Mr.Drwalu • 2012-02-24, 21:27
Kod:
To będzie międzynarodowy skandal większy niż ACTA...
Ambasada USA w Warszawie, naukowcy i polskie firmy z branży rolniczej wspólnie lobbowali za zniesieniem zakazu upraw GMO w Polsce, do lobbowania próbowano zaangażować również dziennikarzy, oferując zagraniczne wycieczki.....


Film w partach ze względu na jego rozmiar został pobrany z YT.
Przedstawia GMO jego początek i dzięki NAM jego koniec.

Po pochybel takim postom:

Kod:
Produkty modyfikowane genetycznie: kukurydza, pszenica, krowa... I cała reszta. Kto modyfikował? Ludzie, nieświadomie przzez tysiące lat. Więc nie spinajcie się tak. Różnica taka, że teraz robią to naukowcy, trochę więcej wiedzący co robią. GMO rozwiązuje problem niedożywienia w biednych krajach. Nie słuchajcie ignorantów robiących hałas na samo brzmienie słowa "sztuczne"- jest to przykład wybranego pierwszego lepszego komentarza z WP na temat GMO. Ludzie widzą to co chcą widzieć.


Tak właśnie wygląda globalna manipulacja i władza:












Ja...........ro

2012-02-25, 19:30
Popatrz na post Niebieskiego i na moją odpowiedź.
Teraz popatrz na swój post i odpowiedź adekwatną do wypowiedzi.
Widzisz subtelną różnicę między nimi?
Było napisać - mylisz pojęcia, jedno i drugie to dwie różne rzeczy. A nie mi tu z jakimś błyskaniem...
Przyjąłem pomyłkę w użyciu pojęć, dziękuję za wskazówkę.

Co do ignorancji to właśnie o nią mi chodziło - podałem przykład marchewki, bo jest wg. mnie bardzo adekwatna do tematu - nawet jeśli modyfikowanie genetyczne a selekcja to trochę co innego, nie zmienia to faktu, że zapaleni przeciwnicy żywności modyfikowanej nie zdają sobie sprawy, że nigdy nie widzieli prawdziwej marchewki. I dalej je żrą, bo przecież taka marchewka jest na pewno w 100% prawdziwa. A tu zonk - prawdziwa marchew jest biała, a mamy pomarańczową bo ta dzięki marketingowi lepiej się sprzedaje.

los gienadijos

2012-02-25, 20:06
@jaczuro, No widzisz a jednak można normalnie dyskutować.
Otóż zgadzam się z twoim zdaniem, że ludzie są nieświadomi jak wiele pracy ktoś włożył poprzez lata by świnia dawała więcej mięsa a krowa więcej mleka.
Tyle tylko że ta niewiedza nie była dla nas szkodliwa. Hodowla, czy uprawa promująca dane cechy nie jest niebezpieczna dla zdrowia. Co potwierdzają setki lat spożywania takich produktów przez ludzi.
Z GMO nie mamy już takiej pewności. Brak jest po prostu badań a cała ta sprawa najzwyczajniej śmierdzi.
Mnie osobiście najbardziej przeraża zboże z fragmentami genów świni itp. potworki. Kto wie jaki to później może mieć wpływ na nasze zdrowie. Tyle w temacie.
Co do marchwi znalazłem w internecie informacje jakoby powracała na europejskie stoły wersja biała.
Stwierdzenie powrót do korzeni nabiera nowego wymiaru :)

S.O.A.D.

2012-02-25, 21:31
@jaczuro

ja się przypie**olę tylko do jednego. oryginalnie marchew nie była biała, tylko jak sam napisałeś, uzasadniając cytatem "(...) białym, żółtym, pomarańczowym, fioletowym oraz tzw. tęczowym (...)"

tyle ode mnie, nie chciałem wk***iać, chcę wykazać drobny błąd logiczny wypowiedzi.

Zdrojak

2012-02-25, 22:02
Jeśli ktoś się jeszcze nie zdecydował to warto poświęcić te 2h. Artykuł naprawdę dobry i nie przypomina pieprzenia jakiegoś zielonego świra.

BongMan

2012-02-25, 23:06
Mr.Drwalu napisał/a:

@Up

Czytać k***a źle, oglądać źle, komiks zły itp... :kawa:
To nie mój problem ,że Twój móżdżek nie potrafi ogarnąć tyle wiadomości :amused:


Pocałuj mnie w but.

Mr.Drwalu

2012-02-26, 08:29
@BongMan

Jak masz tutaj pieprzyć nie na temat to się nie wychylaj :kawa:

Ja...........ro

2012-02-26, 10:33
@UP S.O.A.D.
Nie błąd logiczny wypowiedzi.
Pierwszy cytat mówi, że po prostu są różne gatunki. Nie tylko najpopularniejsze pomarańczowe - chyba normalne.
Drugi cytat - marchew dzika (nie uprawiana) ma biały korzeń.
Widzisz różnicę?

Tak sobie zaczynam myśleć, że jak napiszę, iż prawdziwe mleko wcale nie jest białe, za to jest gęste, śmierdzi, może być cierpkie i zarazem słodkie, jest ze 3x tłustsze od mleka sklepowego a gdy postoi ze 3-4 godziny to z dwóch litrów zrobi się 200-400ml słodkiej śmietany i psuje się w ciągu 24 godzin (maks 48h pod warunkiem, że stoi cały czas w lodówce) to nikt mi w to nie uwierzy.
Bo przecież łaciate ma 3,2%, można je trzymać nawet 2 tygodnie przy kaloryferze i jest OK...
:facepalm:

Offtop. Co jakiś czas kupuję sobie normalne mleko od krowy. Moja, żona, rodowita Warszawianka dopiero w wieku 21 lat zobaczyła prawdziwe mleko. Była w szoku. Ciekawe, jak dużo ludzi nawet nie wie, jak wygląda prawdziwe mleko?

Cirion

2012-02-26, 11:58
Rząd światowy znowu atakuje! Tym razem jeszcze bezczelny zlikwiduje głód na świecie.. jak on śmie j***ny!

A tak poważnie... Gdzie wy k***a żyjecie? Wielkie zaskoczenie ze jakaś duża korporacja próbuje ustawa prawo pod siebie? Duzi mogą więcej i od zawsze z tego korzystają... Czy to koncerny węglowe, stalowe, zbrojeniowe, farmaceutyczne czy inne dla mnie naturalne jest że chcą sobie ułatwić. Na szczęście na ich drodze staja... inne koncerny i inne lobby ;P

W dyskusji nad nowym prawem geologicznym i górniczym pojawiała się kwestia (kontrowersyjna w starym stanie prawnym) czy podziemne wyrobiska górnicze opodatkować podatkiem od nieruchomości. Pomijając zawiłości prawne: jeżeli je opodatkujemy to gminy górnicze dostają miliony złotych rocznie (bo jest to podatek który idzie do gminy), jeżeli nie, te miliony zostaną dla spółek górniczych. W takim i takim rozwiązaniu można się doszukiwać spisku, w zależności kto płaci za robienie wrzawy i podnoszenie alarmu społecznego<lol>


Allin23

2012-02-26, 12:13
W gmo chodzi tylko o to, że można wzór próbki opatentować - a że to są silniejsze szczepy to dominują te naturalnie hodowane i potem można komuś powiedzieć, że cała jego uprawa jest twoja.

Do tego, żeby używać jakiegoś szczepu trzeba wykupić koncesję.

Cytat:

Rząd światowy znowu atakuje! Tym razem jeszcze bezczelny zlikwiduje głód na świecie.. jak on śmie j***ny!

A tak poważnie... Gdzie wy k***a żyjecie? Wielkie zaskoczenie ze jakaś duża korporacja próbuje ustawa prawo pod siebie?



Naiwny jesteś po pierwsze, bo nie ma interesu w likwidowaniu głodu - po drugie po to masz mózg, żeby się nie dawać zginać w pół i dymać cwaniaczkom z wielkimi pieniędzmi. Jasne, że sam nic nie zdziałasz, ale po to ludzie się zbierają w grupę, żeby choć trochę trudniej było by złamać ich w pół i wydymać. Chyba że nie masz nic przeciwko temu.

Nerd

2012-02-26, 12:34
pie**olicie... i tak kiedyś wszyscy umrzemy...

guciowsk

2012-02-26, 12:36
a ja napisze tak: Albo tanio i dużo albo drogo i mało... Może nie jest to zdrowe ale za te podane tu marchewki chcialoby sie kupić jak najtaniej. GMO rozwiazuje pewne problemy technologiczne i dzieki temu jest tańsze bo nie trzeba oprysków itp. Glodu na świecie nie zwalczy się ryzem po 20 zl za kilo tylko po zł za kilo proste coś za cos

Gruby84

2012-02-26, 12:41
Co Wy sie tak kłócicie. k***a niedziela jest, won do kuchni pomóc matce rosół gotować.

Mr.Drwalu

2012-02-26, 12:44
@up

Kod:
GMO rozwiazuje pewne problemy technologiczne i dzieki temu jest tańsze bo nie trzeba oprysków itp


Myślisz ,że oni to w szklarni produkują i sprzedają gotowy produkt do konsumenta? :amused:

kietong

2012-02-26, 12:53
To wszystko wina Tuska

pieto90

2012-02-26, 13:05
pewnie znowu znajdą się tacy, którzy będą mówić, że to tylko wymysły i schizofrenia ;)