18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

GITD poluje na karetki pogotowia

Jopas91 • 2013-02-12, 18:58
Pazerność ministra Sławomira Nowaka (39 l.) przekracza wszelkie granice! Jego podwładni zabrali się do karania mandatami kierowców karetek jadących ludziom na ratunek. Szef stacji Pogotowia Ratunkowego SP ZOZ w Białej Podlaskiej (woj. lubelskie) tylko jednego dnia odebrał 61 wezwań z Generalnej Inspekcji Transportu Drogowego, wystawionych za przekroczenie prędkości przez karetki. Teraz jego pracownicy boją się szybko jeździć, aby nie stracić prawa jazdy.


4 lutego dyrektor stacji Roman Filip otrzymał stos pism, w których GITD zażądała wskazania kierującego karetką przyłapaną przez fotoradar.

- Do każdego zdjęcia dołączono oddzielny list. Teraz na każdy muszę odpowiedzieć, marnując pieniądze przeznaczone na ratowanie życia ludzi. GITD żąda też dołączenia kserokopii karty zlecenia, na której są dane pacjenta, do którego jechała karetka i rozpoznana choroba - mówi dyr. Filip.

- Zadzwoniłem do GITD, informując, że nie jest możliwe, bym w ciągu 7 dni odpowiedział na każde z pism, podając okoliczności zdarzenia. Te dane trzeba odszukać w archiwum, wyjąć dokumenty, zweryfikować. Pracownik GITD stwierdził, że nic go to nie obchodzi - żali się dyrektor.

Chodzi o to, że inspektorzy żądają informacji, czy przyłapany przez fotoradar kierowca karetki został wysłany w trasę w trybie pilnym (ma prawo wtedy użyć sygnału), czy też nie. Jeśli tak, jest rozgrzeszony. Ale ratowanie ludzi nie polega na wypełnianiu papierków.

Dyżurny np. otrzymuje informację, że dziecko skaleczyło się w palec i wysyła karetkę w normalnym trybie, drukując zlecenie wyjazdu. Na miejscu okazuje się, że dziecko włożyło rękę do sieczkarni, wtedy kierownik zespołu podejmuje decyzję o zmianie wyjazdu na pilny i kierowca karetki włącza sygnał. Ale wydrukowane wcześniej zlecenie tego nie zawiera. W tym przypadku kierowca nie będzie w stanie się wytłumaczyć i dostanie mandat.

Alvin Gajadhur z GITD tłumaczy, że Inspekcja nie ściga karetek na sygnale. W innych przypadkach oczekuje potwierdzenia, czy przejazd był związany z akcją ratującą życie.


Poprostu :idzwch*j:

źrodło:http://www.wykop.pl/ramka/1409049/gitd-poluje-na-karetki-pogotowia-kierowcy-ambulansow-boja-sie-szybko-jezdzic/

jfe

2013-02-12, 20:34
"Alvin Gajadhur z GITD tłumaczy" - k***a... to już nawet do instytucji się nam wpie**alają Ciapaci.....

ZiemniakSadola

2013-02-12, 20:34
tylko wstrzykiwać piankę montażową do tych radarów

KlinikaAborcyjna

2013-02-12, 20:37
Kaprys napisał/a:


ja nie wiem, dla mnie brzmi to jak nazwisko ciapatego. Koleś GIT D(o ch*ja?)



A to ty go w tv nie widziałeś , tak więc ten cały alwin to ciapaty coś na wzór hindusa

petru23

2013-02-12, 20:46
ale pie**olicie.
Samowolka kierowców pojazdów uprzywilejowanych jest własnie chora. Na sygnale to rozumiem, do zgłoszenia rozumiem, ale k***a, ileż to razy widziałem jak karetka czy policja stoi sobie w korku i nagle bomby, przypycha się a za chwilkę wyłącza sygnały i spokojnie sobie jedzie. Niech k***a stoją tak jak reszta, pies też człowiek przecież. Albo lecisz sobie 60km/h w centrum miasta (i tak o 10 za szybko) a tu Cię z prawej czy z lewej policja mija znacznie szybciej od Ciebie. Za chwilkę widzisz ich pod budą z kebabem czy jak ze sklepu z flaszką wychodzą. No bez jaj... A przecież pies to też człowiek.

To niech się stosują do przepisów bo prawo wciąż ich obowiązuje takie samo jak nas.
I owszem, odnoszę to głównie do policji ale chodzi o pojazdy uprzywilejowane i kierowcy karetek też mocno przesadzają.

MrSpook

2013-02-12, 20:47
johnedeliver napisał/a:

Panowie i Panie ! Czas stąd sp***alać. . .

póki się jeszcze da . . .



To sp***alaj... i powiesz wnukom, żeś z własnego podwórka się dał wygonić, zamiast brać koktajle Mołotowa i w tą swołocz walić na oślep.

ASAKKU

2013-02-12, 20:52
Jaka żałosna prowokacja...
Każdy, ale to k***a każdy pojazd uprzywilejowany (czyt. na sygnale -policaje, strażaki, rk) ma prawo łamać przepisy drogowe i wielki ch*j mu mogą zrobić...

Aha, @petru23 ma rację :) :banany: :banany:

wsza104

2013-02-12, 20:54
Ludzie wyjdzmy na ulicę !!! ;D

Milczus

2013-02-12, 20:54
Proponuję w każdej karetce zawiesić zdjęcie "pana" Sławomira Nowaka z dopiskiem "tego pana nie obsługujemy".

bovski

2013-02-12, 21:00
wykop.pl to są ci od obrażania Papieża i dissów na Magika i Dwupaka?

Marco9935

2013-02-12, 21:00
ku**a jestem Polakiem i nie będę patrzał na to co tu się wyprawia !! Ludzie ja już mam dosyć tego rządu powinniśmy strajkować ! Powinniśmy pokazać ,że my POLACY nie damy z Siebie robić durni!! a co robimy .? co rusz dowiadujemy się o następnych kradzieżach, klamstwach i nic z tym nie robimy... czy o to walczylii nasi dziadkowie.?

pudel89

2013-02-12, 21:05
Dane pacjenta? Może niech każą jeszcze dołączyć zaświadczenie o długości jego fiuta? Zielone k***y się rozzuchwaliły za bardzo, a GIODO zamiast się wreszcie odezwać to siedzi cicho.

gumisrav

2013-02-12, 21:06
k***a, nasze dziady i pradziady walczyli o WOLNĄ POLSKĘ, którą teraz te pazerne i tępe ch*je niszczą. Trzeba rewolucji z użyciem siły!!!!!!! NO

Hannibal_PL

2013-02-12, 21:12
petru23 napisał/a:

ale pie**olicie.
Samowolka kierowców pojazdów uprzywilejowanych jest własnie chora. Na sygnale to rozumiem, do zgłoszenia rozumiem, ale k***a, ileż to razy widziałem jak karetka czy policja stoi sobie w korku i nagle bomby, przypycha się a za chwilkę wyłącza sygnały i spokojnie sobie jedzie. Niech k***a stoją tak jak reszta, pies też człowiek przecież. Albo lecisz sobie 60km/h w centrum miasta (i tak o 10 za szybko) a tu Cię z prawej czy z lewej policja mija znacznie szybciej od Ciebie. Za chwilkę widzisz ich pod budą z kebabem czy jak ze sklepu z flaszką wychodzą. No bez jaj... A przecież pies to też człowiek.

To niech się stosują do przepisów bo prawo wciąż ich obowiązuje takie samo jak nas.
I owszem, odnoszę to głównie do policji ale chodzi o pojazdy uprzywilejowane i kierowcy karetek też mocno przesadzają.



A pomyślałeś głupi ch*ju że oni mają radia w samochodach i że mogą nagle dostać wezwanie? Gwizdki nie są niepotrzebnie wykorzystywane.

petru23

2013-02-12, 21:31
Di_ReDD napisał/a:



A pomyślałeś głupi ch*ju że oni mają radia w samochodach i że mogą nagle dostać wezwanie? Gwizdki nie są niepotrzebnie wykorzystywane.



czytaj dokładnie bo chyba masz z tym problem.
I nie mierz wszystkich swoją miarą