18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

GITD chce kolczatek i broni palnej

lucask • 2013-04-10, 20:13
To już jest totalne przeginanie...



Cytat:

GITD chce kolczatek i broni palnej

Mówi się, że apetyt rośnie w miarę jedzenia. Przysłowie znajduje potwierdzenie w działaniach Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego. Szef GITD Tomasz Połeć złożył wniosek o przyznanie inspektorom znacznie większych uprawnień, niż mieli do tej pory.

Posłowie pracujący w sejmowej komisji spraw wewnętrznych zajmują się aktualnie ustawą, dzięki której uprawnienia wszystkich służb zostaną zebrane w jednym miejscu. Chce na tym skorzystać inspektorat. GITD złożył wniosek o przyznanie swoim pracownikom dużo szerszych uprawnień. Inspektorzy chcieliby mieć prawo do blokowania dróg za pomocą kolczatek. Najbardziej zaskakuje fakt, że Główny Inspektorat Transportu Drogowego chciałby wyposażyć swoich funkcjonariuszy w broń palną.


Na szczęście posłowie od razu stwierdzili, że inspektorzy GITD nie powinni dostać takich uprawnień. Pomysł przedstawiony we wniosku spotkał się z krytyką. Były minister spraw wewnętrznych Marek Biernacki słusznie zauważył, że inspektorzy nie ścigają bandytów. Ich obowiązkiem jest kontrolowanie samochodów, a do tego nie trzeba aż takich środków.

GITD chce za wszelką cenę doścignąć policję w zakresie uprawnień. Inspektorzy w takim razie chyba o czymś zapomnieli. I nie mam tu na myśli ich właściwych obowiązków, bo o tym wiadomo nie od dziś. Stawianie takich wygórowanych oczekiwań i próba zrównania się uprawnieniami oraz zakresem obowiązków z drogówką może ostatecznie sprawić, że inspektorzy będą dublować pracę policji. A jeśli coś się niepotrzebnie powtarza, to zazwyczaj się to likwiduje.



Źródło: http://autokult.pl/2013/04/09/gitd-chce-kolczatek-i-broni-palnej

be...........en

2013-04-10, 20:34
Drodzy Polacy, dupa was nie boli?

Shaggy93

2013-04-10, 20:43
a po ch*j ja sie pytam ??

chlop

2013-04-10, 20:55
jest dupa jest ch*j jest ..... no właśnie tfffffffuuuuuuuuuuuuu Pedały

Cz...........as

2013-04-10, 22:28
To może zamiast fotoradarów działka automatyczne a kasę na mandat będzie wypłacać rodzina pośmiertnie?

OstatniLogin

2013-04-10, 22:31
czyste sk***ysyństwo i ch*j.

St...........el

2013-04-10, 23:58
i się ludzie dziwią, czemu chcemy się zbroić? Przed rządem!

Policeman

2013-04-11, 00:06
GITD już teraz leci w takiego ch*ja, że szkoda gadać. Dostaję mandat do zapłaty, ale nie zdjęcie, więc pytam się k***a, co gdzie i jak. Mam oświadczenie, które mam odesłać, że to byłem ja, a potem kasa. Nie ma bata, nie przyjmę tego i pójdę na wojnę z tymi ch*jami. Kiedyś musieli pokazać ci fotkę, a Ty mogłeś ich zaskarżyć, że 2 samochody na zdjęciu, że fotoradar nie odbił dobrze tablic, albo, że zdjęcie zrobione jest przez te ch*jowe przenośne fotoradary [w samochodach] i wtedy wystarczy sprawdzić, czy był ustawiony poprawnie [niczego nie ma pomiędzy mierzonym samochodem a radarem, by nie było zakłócenia], odpowiedni kąt etc. Bardzo duża część mandatów nie była płacona, bo procedury nie zostały dochowane. Więc co oni robią? Zmieniają k***y prawo i teraz nie muszą dostarczać ci żadnego dowodu. Weźcie w ogóle, kto teraz ma mundur [służby mundurowe], to jakaś porażka. Powinna być policja, wojsko i służby specjalne, a jak jest? Straż miejska, Ochrona Kolei, Celnicy, Służba więzienna...niedługo ci z gitd będą chcieli mieć stopnie mundurowe, helikoptery, czołgi i samoloty bojowe. Popie**oliło wszystkich w tym państwie. GITD powinna dbać o bezpieczeństwo na drogach - a tym samym jakość dróg, usuwanie niebezpiecznych reklam odwracających wzrok kierowcy, kontrola tirów etc. Nic z tego ci ch*je nie robią, ich jedynym obecnym zadaniem jest napie**alanie kasy. W budżecie nie ma pieniędzy na nic. Wybaczcie, że tak klnę, ale wk***iony jestem. Mój dziadek jest ciężko chory i najbliższy PŁATNY termin dostał na czerwiec, gość, który 7 lat walczył w II wś [po wojnie w bandach leśnych], więziony przez komunistów i katowany przez następne 3 lata...tymczasem stare sk***iele z sb i ub siedzą sobie w szpitalach mswia i takie k***y jak doktorek Mirosław G. wpisują ich na 1 miejsca na listach o np. przeszczep serca. pie**olone j***ne państwo [nie kraj].

Sz...........an

2013-04-11, 00:52
@up po co ty w ogóle się fatygujesz :) ? Nie dali ci zdjęcia to czym się przejmujesz? Mi kiedyś dali za wycieraczkę wezwanie na straż miejską za złe parkowanie. Zdjęcia też zrobili bo z okna widziałem :) . Wezwanie zawsze może "wiatr" zwiać. Nie stawiłem się i nic do dziś dnia mi nic nie zrobili.

Aha, zaparkowałem źle bo na wjeździe do śmietnika osiedlowego ale dlatego, że nie było miejsca gdzie indziej.

Dopóki ci nie dadzą zdjęcia, albo nie wyślą poleconym wezwania, to możesz na nich lać.

androgenius

2013-04-11, 14:49
@2up

Chill, wyjeżdżaj stąd, miejsca jeszcze są. Ja planowałem wyjazd już na stałe do Nowej Zelandii, bezpośrednio z tuskowej polszy. Tam już się z wolna ustawiam. Jednak te plany nieco zmodyfikowałem, teraz za kilka tygodni wypie**alam do UK na jakieś 5-6 m-cy i dopiero stamtąd 17k km. Im dalej od poliaczków tym lepiej. Polecam.

Stąd trzeba wypie**alać jak najszybciej. W ciągu max. 15 lat zajebią granice i bedziesz wypie**alał na nielegalu w jakimś baku na benzynę za 500% wypłaty.

job_twaju_mać

2013-04-11, 14:52
Co to k***a jakieś gestapo? Poj***ło ich kompletnie.

głodny_toster

2013-04-11, 15:11
W dupach się im bardziej poprzewracało, niż niektórym gimbusom na sadolu :krejzi:

bisfhcrew

2013-04-11, 15:23
Jak złodzieje dostaną broń za free to i Kowalski z Nowakiem też powinni dostać.

Sledziu_w

2013-04-11, 15:38
Za chwilę listonosze będą nosić miny w torbach...