18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

GITD chce kolczatek i broni palnej

lucask • 2013-04-10, 20:13
To już jest totalne przeginanie...



Cytat:

GITD chce kolczatek i broni palnej

Mówi się, że apetyt rośnie w miarę jedzenia. Przysłowie znajduje potwierdzenie w działaniach Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego. Szef GITD Tomasz Połeć złożył wniosek o przyznanie inspektorom znacznie większych uprawnień, niż mieli do tej pory.

Posłowie pracujący w sejmowej komisji spraw wewnętrznych zajmują się aktualnie ustawą, dzięki której uprawnienia wszystkich służb zostaną zebrane w jednym miejscu. Chce na tym skorzystać inspektorat. GITD złożył wniosek o przyznanie swoim pracownikom dużo szerszych uprawnień. Inspektorzy chcieliby mieć prawo do blokowania dróg za pomocą kolczatek. Najbardziej zaskakuje fakt, że Główny Inspektorat Transportu Drogowego chciałby wyposażyć swoich funkcjonariuszy w broń palną.


Na szczęście posłowie od razu stwierdzili, że inspektorzy GITD nie powinni dostać takich uprawnień. Pomysł przedstawiony we wniosku spotkał się z krytyką. Były minister spraw wewnętrznych Marek Biernacki słusznie zauważył, że inspektorzy nie ścigają bandytów. Ich obowiązkiem jest kontrolowanie samochodów, a do tego nie trzeba aż takich środków.

GITD chce za wszelką cenę doścignąć policję w zakresie uprawnień. Inspektorzy w takim razie chyba o czymś zapomnieli. I nie mam tu na myśli ich właściwych obowiązków, bo o tym wiadomo nie od dziś. Stawianie takich wygórowanych oczekiwań i próba zrównania się uprawnieniami oraz zakresem obowiązków z drogówką może ostatecznie sprawić, że inspektorzy będą dublować pracę policji. A jeśli coś się niepotrzebnie powtarza, to zazwyczaj się to likwiduje.



Źródło: http://autokult.pl/2013/04/09/gitd-chce-kolczatek-i-broni-palnej

jessjess

2013-04-11, 15:40
Posłowie po prostu wiedzą co będzie jak ITD dostanie te uprawnienia. Najpierw ITD rozwija kolczatkę, później seria z karabinka szturmowego i taki "posioł" nie zdąży wspomnieć przed śmiercią, że on miał immunitet.

why

2013-04-11, 16:14
poczytajcie sobie o obecnym szefie GITD to zrozumiecie skąd takie pomysły. Aż zadziwiło mnie, że nie zażądał własnego satelity z fotoradarem, tajnej bazy, niezależności od prawa i konstytucji, oddziałów szturmowych, lotniskowca, Chucka Norrisa, gwiazdy śmierci i władzy nad wszechświatem.

człowiek_zły

2013-04-11, 16:53
Dalej głosujcie na PiS, PO, PSL, SLD, RP i SP. Kurewscy socjaliści okradają Polskę od października 1939 roku. A durni ludzie nadal na nich głosują. Skoro większość Polaków to sk***iali socjaliści to ja już Polakiem nie jestem. Nie czuję przynależności do narodu, który z własnej woli daje się w dupę j***ć. Teraz tylko jedno pytanie: Australia czy Nowa Zelandia?

Bobikufel

2013-04-11, 17:11
II WŚ trwała w polsce 5 lat :D twój dziadek żeby walczyć 7 lat musiałby albo byc don Kichotem albo SSmanem :D dziekuje dobranoc...

szpakms

2013-04-11, 17:16
Bobikufel wiesz ze jestes idiotą?

Jopas91

2013-04-11, 17:21
Bobikufel napisał/a:

II WŚ trwała w polsce 5 lat :D twój dziadek żeby walczyć 7 lat musiałby albo byc don Kichotem albo SSmanem :D dziekuje dobranoc...


Policeman napisał/a:

gość, który 7 lat walczył w II wś ------------------------->[po wojnie w bandach leśnych]<----------------------------




Proszę dla ciebie specjalnie powiększyłem, bo głupota ci chyba na wzrok pada.

Biker50

2013-04-11, 19:01
Ja bym jeszcze straży miejskiej dał napalm i cyklon B, nie zaszkodzi a może pomoże :krejzi:

korzonek

2013-04-11, 19:48
Wiecie co mnie bawi? To, że w razie jakiejkolwiek wojny to mnie z rezerwy wezmą. Bez wyszkolenia i wiedzy. Na mięso armatnie.
A oni będą dalej jeździć, mandaty wlepiać i kasę trzepać. A po 15 latach pracy na emeryturę. Nie to co my biedni zapie**alający 50 lat. Bo to państwówka w końcu. Oni są potrzebni przecież......

merh

2013-04-11, 20:29
hmm... a moze ja sie nadaje do tej pracy? a moze czas pojsc w slady tych ch*jów i ten naród,ktory sie daje r*chać,wykorzystać? Czemu by nie... Emeryturka szybko na kark spadnie,nikt mnie nie zwolni z dnia na dzien,pełny socjal. Moze to czas w tę stronę mysleć?

Eliot Imperio

2013-04-11, 21:56
@up
jak nie masz nikogo na wysokim stanowisku to zostaje ci ewentualnie policja. Niestety, w dzisiejszych czasach do budżetówki się nie dostaniesz bez koneksji na wysokim szczeblu bo jest za dobrze tam.

Wracając do itd, czego się dziwić jak kupili nowe insignie i jeździ sobie nią dyrektor i wice dyrektor codziennie do domku i z powrotem. Lepiej mają jak malina, bo i służbowe auto i służbowe paliwo a jeszcze fura całkiem całkiem. Czekam na punkt zapalny żeby wyjść z wszystkimi na ulice, jestem kurewsko chętny. Niewiele juz trzeba, żeby ludzie przestali się pie**olić i być wiecznie kopanymi w dupe i wzięli sprawę we własne ręce. Demokracja to ustrój który rzekomo panuje w Polsce. Konstytucyjnie zapisane mamy, że sprawuje u nas rządy albo wysłannicy albo LUD BEZPOŚREDNIO. : )