18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Gimnazjaliści podpisali umowę

Szamil Basajew • 2012-01-25, 13:43


Pewien 13-latek z Lubelszczyzny podpisał umowę z rówieśnikiem, że ten będzie mu przynosił codziennie dwa złote. Jak nie przyniesie, to ma "darmową tubę w ryj". Umowa była przestrzegana od początku roku szkolnego.

Nastoletni rozbójnik z Lubelszczyzny zastraszył, na początku roku szkolnego, rówieśnika z tego samego gimnazjum. Kazał mu podpisać umowę, zobowiązującą do przynoszenia codziennie dwóch złotych. Haracz miał być wypłacany w dni robocze. Umowa wygasała 20 czerwca 2012 roku. Gdyby chłopak nie przyniósł któregoś dnia dwóch złotych, miał zagwarantowaną "darmową tubę w ryj".

Zastraszony 13-latek brał pieniądze od matki, na drobne wydatki. Sprawa w końcu wyszła na jaw. Policjanci zabezpieczyli umowę, jako dowód.


Źródło: http://policyjni.gazeta.pl

kaiel

2012-01-25, 17:57
za pierwszego skarbówka się weźmie , a drugi i tak w tubę dostanie, tylko tym razem za pieniądze

Tomelo

2012-01-25, 19:43
Dałem dzisiaj ten sam temat, również z takim samym linkiem. I panienki lekkich obyczajów z administracji mi usunęły - za rzekomy brak zgodności z regulaminem. k***a ciężkie jest życie frustrata. Czas na budkę suflera - sen o dolinie...

XxSzopenxX

2012-01-25, 20:30
"20 czerwca 2012 roku" - zajebiście :)

Legon

2012-01-26, 00:02
wolalbym dac jakiemus wiekszemu kozakowi 10 zlotych i tamten by go napie**olil albo kupilbym sobie maczete (wiadomo gimnazjum to i waszka gIE yo!)

.kmn

2012-01-26, 00:48
@wlochaty86
ładnie, ale
ius publicum privatorum pactis mutari non potest
do tego umowa zawarta pod przymusem jest nieważna, jeśli jest niezgodna z zasadami współżycia społecznego też
jeśli nie ma skończonych 13 lat to już w ogóle nie ma zdolności a powyżej wciąż ograniczoną

WhiteBaran

2012-02-01, 17:00
Jednak na Podstawach Przedsiębiorczości czegoś uczą :) Polska idzie w dobrym kierunku.