18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Getto Warszawskie

LxDead • 2013-06-25, 18:21
Po kilku "inteligentnych" wypowiedziach pod tematem "W katyńskim lesie" doszedłem do wniosku że tego typu tematy powinny być wstawiane na główna by tutejsza gimbaza mogła się do edukować i nabrać choć odrobiny szacunku. Dlatego prosiłbym o nie przenoszenie tematu do działu "Dokumentalne". Z góry dziękuje.

Jest to fragment filmu z Warszawskiego Getta zrealizowany na osobiste zlecenie Goebbelsa. Okazał on się tak drastyczny, że nie został użyty nawet przez hitlerowskich propagandzistów z obawy przed wywołaniem współczucia u widza.


monchir

2013-06-25, 21:15
Żydzi płaczą jacy są biedni, ale Palestyńczykom fundują ten sam los...

Kwadrans

2013-06-25, 21:16
Monchir


Dokładnie

abdul

2013-06-25, 21:16
@lxdead nie porownuj prosze miedzywojnia do iii/iv rp.

zielak300

2013-06-25, 21:19
Zydzi oszukali was wszystkich. Są bardzo podstępni. Wyglądają jak ludzie, ale tak na prawdę nimi nie są.

abdul napisał/a:

@lxdead nie porownuj prosze miedzywojnia do iii/iv rp.



III/IV RP, ch*ju

dulek93

2013-06-25, 21:23
co jak co ale nie szkoda mi żydów

krzychu1388

2013-06-25, 21:39
Ale motyw!!! dałem piwko wskoczyło 70. Odświeżyłem stronę jest 69 :D
Przyznać się !!! kto zaj***ł jedno piwo??? :amused:

Herhard

2013-06-25, 21:59
Takie getta dla ciapatych by się przydały

kokinosz

2013-06-25, 22:13
@Tomikchomik1 - jesteś albo upośledzony, albo sam zaliczyłeś się do grona podludzi. Bo podludziem może być tylko ktoś, kto gada takie głupoty.

Widzę, że tutaj większość powtarza stereotypy. Otóż ten film powstał właśnie, aby szerzyć propagandę, jak to Żydzi dorabiają się na garbie innych. I część Żydów zmuszono, aby się poprzebierali w ładne ubrania, zaprowadzono ich do sklepów, filmowano z jedzeniem. Ostatecznie zdecydowano od wyświetlania tego filmu. Ze względu na te brutalne sceny. Obawiano się, że widz niemiecki pomyśli "zaraz, może to jednak za daleko się posunęliśmy. Przecież to ludzi i cierpią". Propaganda antysemicka to jedno. Ale jeśli widzi się cierpienie, to drugie. Film, nota bene został użyty jako dowód w Norymberdze. Z tego co wiem, są 2 kopie: w Warszawie i w Berlinie. I chyba Amerykanie mają, ale nie jestem pewien. Porozmawiajcie o tym choćby ze Stanisławem Janickim, jeśli w ogóle wiecie kim ten człowiek jest. Starsi wiedzą. Młodsi, z racji tego, że TVP zrezygnowała z niego - pewnie nie mają pojęcia. Może poza tymi, którzy naprawdę interesują się kinem...

medowski

2013-06-25, 22:36
ciniek napisał/a:

@medowski

Podaj proszę markę tych herbatników.






:-P

Kaskase

2013-06-25, 22:46
to jest prawdziwy hard

yfd

2013-06-25, 23:19
DAWAĆ PIWA DLA AUTORA. Niech wszyscy to zobaczą! Tego nie uczą w książkach od historii... Może coś tam było o "zabijaniu". Ten film pokazuje to czego nie daje nam wyobraźnia i inne proste filmy historyczne. Zastanówcie się żeby za 10 lat Polacy nie przepraszali Niemców za tą wojnę.

Michazzz

2013-06-25, 23:19
Patrzysz na ten film i aż się k***a nóż otwiera w kieszeni. Ale spoko, z ciapatymi damy radę, a oni podporządkują sobie niemców.

di...........os

2013-06-25, 23:39
LxDead napisał/a:

@up szkoda że to Ci prawdziwi Polacy nie dostali władzy do rąk. Wystarczy spojrzeć ile Polska osiągnęła w tak krótkim czasie jakim był okres miedzy wojenny. Gdynia, rozbudowy innych miast, projekty coraz wspanialszych budynków. Gdyby szkopy zaatakowały nas trochę później, gdy byśmy mieli niemal podobny sprzęt to kto wie?




W Polsce panowała wielka bieda na wsiach w okresie międzywojennym (jak w prawie całej europie; wyjątkiem były tu może bogate Czechy) - nieporównywalnie większa, niż teraz.

Sick_Stick napisał/a:

k***a, nawet sobie wyobrażamy jak straszne to były czasy.

Cześć i Chwała Bohaterom którzy oddali swe życie za naszą Polske!

Cóż za ironia, że w innych obszarach getta żydzi pławili się w luksusie. Szampan, najlepsze żarcie... kto miał/ma pieniądze ten żyje.




W jakichkolwiek obszarach getta żydzi pławili się w luksusach?! Podaj wiarygodne źródło, albo wycofaj się z tych słów.

Tomikchomik1 napisał/a:

No i po co nam film o podludziach? Było to było, już nie będzie (aczkolwiek co do niektórych kultur i wiar by sie przydało..). Po co wałkować ten temat milion razy. Brać niemiecka mordowała tych podludzi, a nasz kochany rząd płaci im odszkodowania, bo kamienice zabrali, bo coś, psia jego mać.




Podludzi? Powinien zabrać cię ktoś na taki obóz przetrwania. Ten by cię chyba dopiero uleczył...


Widziałeś jakąś kamienice zabraną przez żyda w Polsce? Były bodajże trzy przypadki awanturujących się byłych właścicieli, którzy faktycznie byli żydami, od 89 roku. TRZY.

wst91

2013-06-25, 23:50
Tomikchomik1 napisał/a:

No i po co nam film o podludziach? Było to było, już nie będzie (aczkolwiek co do niektórych kultur i wiar by sie przydało..). Po co wałkować ten temat milion razy. Brać niemiecka mordowała tych podludzi, a nasz kochany rząd płaci im odszkodowania, bo kamienice zabrali, bo coś, psia jego mać.



twój dziadziuś też zabijał żydów śmieciu?

hwdpjwp

2013-06-25, 23:56
nie z ciapatymi jest problem a z arabusami