18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Gdyby wszyscy ateiści opuścili Amerykę

PortgasD.Ace • 2013-03-16, 00:32
Krótki filmik przedstawiający hipotetyczną teorię: Co by było gdyby ateiści opuścili Amerykę?


Mlecz4rz

2013-03-16, 13:02
E tam takie j***nie że w krajach w których jest prawie znikoma ilość ateistów jest biednie. Tam jest biednie bo jest a nie bo nie ma tam ateistów którzy są oczywiście "najmądrzejsi na świecie". Te wszystkie kraje afrykańskie gdzie jest prawie 0 % ateistów są biednie bo mają słąbe rządy albo nie mają rządów i żyją w takim klimacie że nie ma prawie jedzenia przez co umierają jak i wody. I aż żal że nie pokazali i ile w Polsce jest ateistów pewnie z 5 % a według NATO jesteśmy bardzo rozwiniętym krajem.

froqer

2013-03-16, 13:02
Te wnioski mnie rozj***ły :) a wiecie, że w hameryce jest tylko 3-5% ateistów?

19kristofer95

2013-03-16, 13:05
A na jakiej podstawie autor filmu porównał USA do innych krajów ?
I drugie pytanie. Dlaczego zwiększyłyby się czynności promowane przez ateistów, a zwalczane przez Kościół ?

stahkh

2013-03-16, 13:14
pie**olić wierzących. pie**olić ateistów. pie**olić chamerykę. pie**olić!

kaelem

2013-03-16, 13:21
niech wypie**alają

Sacree

2013-03-16, 13:45
Po ilości piw przy komenatarzu Szeryfiana dowiemy się ilu mamy na sadolu księży i ministrantów ;-)

Roozek

2013-03-16, 13:46
j***ny babilon :D jak zajebisty świat bez tych ludzi byłby to sobie nie wyobrażam.

PaniczDrozder

2013-03-16, 13:55
Cytat:

Z tego filmu wynika, że reszta czyli 90% ameryki to chrześcijanie...

ateizm to nie antonim chrześcijaństwa, tylko odrębny pogląd religijny, tak samo jak agnostycyzm, islam, judaizm i inne, a pozostałe 90% populacji usa to ludzie, którzy mają inne poglądy niż ateiści, czyli nie tylko chrześcijanie. Wierzcie sobie w co chcecie, ale biblia to j***ny stek bzdur "miłosierny Bóg" który stworzył choroby i pozwolił ludziom zabijać się w jego imieniu oraz na tyle "wszechmogący" że nie może oczyścić świata ze zła. Nie jestem ateistą, ale jeżeli Bóg istnieje to na pewno nie jest taki, jak mówi biblia.

Gonczor

2013-03-16, 13:56
Zero konkretów fakt, żenujące są statystki, według których w krajach, gdzie nie ma ateizmu, nie ma rozwoju. Najbardziej boli mnie to, że taki negatywny obraz ateisty, którego jedyną rozrywką w życiu jest jeżdżenie po religii kreuje się przez gamoni, którym ktoś powiedział, że brak wiary w boga=postęp, bo każdy katolik, protestant czy judaista ślepo wierzy w swojego boga a jak ktoś w niego ślepo nie wierzy, to już jest ok.

Z drugiej strony fascynuje mnie umiłowanie bliźniego w komentarzach typu:
Cytat:

jak zajebisty świat bez tych ludzi byłby to sobie nie wyobrażam.


dreamair

2013-03-16, 14:24
k***a, przecież obszary z małym odsetkiem ateistów wymienione na filmie są biedne i dotykane przez klęski z zupełnie innego powodu.

GenerousVitttake

2013-03-16, 14:47
Cieszę się, że widzę tutaj katolicki, kretyński ból dupy. Co do statystyk, hmm... łykacie całą biblię bez dowodów, a na info z filmiku nagle chcecie wiarygodnego potwierdzenia?

Gracjan

2013-03-16, 14:49
Jeżeli większość wykładowców-ateistów by opuściła amerykę to znaczy że wkońcu nie było by tylu komuchów w usa

białywęgorz

2013-03-16, 15:43
Tak to jest z religią, że im więcej wiesz, tym bardziej jesteś pewny że wszystko co nas otacza jest wytłumaczalne, i żaden Bóg w tym palców nie maczał...

froqer

2013-03-16, 16:16
Cytat:

ateizm to (...) odrębny pogląd religijny, tak samo jak agnostycyzm, islam, judaizm i inne


Co ty pieprzysz?

Ateizm to nie jest pogląd religijny, pogląd na religie, ale nie religijny. Jest tak samo "antonimem" islamu jak i judaizmu, ponieważ ateizm jest antonimem teizmu.