18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Gdy rolnicy się zjednoczą.

T3RMINATOR • 2024-01-04, 11:37
To w kupie siła.


TomekTJ

2024-01-04, 16:52
Wieśniaki tylko gówno rozrzucać potrafią

B3b3ch

2024-01-04, 16:53
Powinni jebnąć takie łajno na PIS i PO, bo oni i tak już rozpie**olili Polskę.

komerdir

2024-01-04, 17:03
Wsiokom zawsze coś nie pasuje . Oni mają wiele dopłat nie płacą zusu , odszkodowanie za susze itp. I jeszcze im mało utrudniają tylko życie normalnym ludzią.

failuau

2024-01-04, 17:40
lukas_21221 napisał/a:

Chciałbym żeby w Polin sie taka opcja odj***la haha. Usmarowac gownem tych wszystkich smieci w garniturkach j***nych zakłamanych sk***ysynów. Ale raczej marne szanse na to bo Polacy lubia byc r*chani w dupsko. Co widać po wyborach wlasnie



Bez widma kary ultymatywnej za zdradę stanu lub korupcję, wątpię by którykolwiek poczuł się do refleksji, dalej będą nas j***ć i sprzedawać za bezcen.

Evil21

2024-01-04, 17:42
W dupie mam wieśniaków! Powinni ich amunicją kasetową potraktować!

Kiedy rolnicy zaczną płacić ZUS ?! Dlaczego wszyscy musimy się dokładać do ich emerytur ?! Dlaczego te wsioki nie płacą podatków tylko przy sprzedaży jeszcze im ten VAT się oddaje ? Co to ma być ? Komuna się już skończyła.

grodi

2024-01-04, 17:48
[quote="Policeman"] "po roku jak jedzie na święta do siebie" Z mojej budowy już pojechali i co? I witaj SZU front Doniecki. Ale się chłopaki musieli zdziwić.

mazga50

2024-01-04, 17:59
Ludzie_to_DEBILE napisał/a:

Same j***ne barany w komentarzach narzekajace ze rolnik chce sprawiedliwosci, zyja lewdo i tylko dlatego ze maja doplaty, a zyją ledwo dlatego że różne, najprzeróżniejsze opłaty, podatki, akcyzy, zezwolenia powodują wzrost kosztów produkcji, to że rolnik ma nowy traktor nie oznacza że on go kupił za gotówkę i chciał się pozbyć starego, tu często chodzi o normy emisji i inne rzeczy które zmuszają do wymiany na nowszy sprzęt - wiadomo w kredycie, i tak sie robi z ludzi niewolnikow, a przyglupy internetowe narzekają że ktoś ma jaja i chce walczyć z biurokracją i zj***nym systemem, wez jeden z drugim z baranka i w sciane



Rolnicy robią jeden wielki błąd, nie tworząc tzw. Spółdzielni. Zrzeszajcie się w coś na kształt dawnych GS-ów czy PSS-ów, otwierajcie własne sklepy z konkurencyjnymi cenami żywności, a nie podpisujcie nieopłacalnych kontraktów na dostawy do sieci marketów. Wygrywacie wy - rolnicy, producenci i przetwórcy żywności bo większe zyski, oraz my - konsumenci bo niższe ceny. Stracą wszelkiej maści pośrednicy i spekulanci windujący ceny za... No właśnie, za co? Oni tego towaru nie widzą na oczy., a zlizują całą śmietankę.

Ryju1983

2024-01-04, 18:03
Ludzie_to_DEBILE napisał/a:

Same j***ne barany w komentarzach narzekajace ze rolnik chce sprawiedliwosci, zyja lewdo i tylko dlatego ze maja doplaty, a zyją ledwo dlatego że różne, najprzeróżniejsze opłaty, podatki, akcyzy, zezwolenia powodują wzrost kosztów produkcji, to że rolnik ma nowy traktor nie oznacza że on go kupił za gotówkę i chciał się pozbyć starego, tu często chodzi o normy emisji i inne rzeczy które zmuszają do wymiany na nowszy sprzęt - wiadomo w kredycie, i tak sie robi z ludzi niewolnikow, a przyglupy internetowe narzekają że ktoś ma jaja i chce walczyć z biurokracją i zj***nym systemem, wez jeden z drugim z baranka i w sciane


Dobrze prawisz. Gdybym mógł osobiście postawiłby Ci kratę browarów.

Analinator

2024-01-04, 18:09
Serio ?
Rolnicy są r*chani w dupę bez wazeliny że aż trzeszczy dupa z bólu a oni i tak wybierają tych samych polityków od 1995 roku

Janko

2024-01-04, 18:17
Wylewanie Gnojowy to było we Francji a Niemcy tylko traktorami jeździli po Berlinie i to wszystko

darek1234

2024-01-04, 19:09
mazga50 napisał/a:

Rolnicy robią jeden wielki błąd, nie tworząc tzw. Spółdzielni



To jest problem od 2005 roku, nie chcą tego robić. Ci co to zrobili są znacznie mocniejsi na rynku i mogą dyktować warunki

frytburger.z.paprykarzem

2024-01-04, 19:17
Ludzie_to_DEBILE napisał/a:

Same j***ne barany w komentarzach narzekajace ze rolnik chce sprawiedliwosci, zyja lewdo i tylko dlatego ze maja doplaty, a zyją ledwo dlatego że różne, najprzeróżniejsze opłaty, podatki, akcyzy, zezwolenia powodują wzrost kosztów produkcji, to że rolnik ma nowy traktor nie oznacza że on go kupił za gotówkę i chciał się pozbyć starego, tu często chodzi o normy emisji i inne rzeczy które zmuszają do wymiany na nowszy sprzęt - wiadomo w kredycie, i tak sie robi z ludzi niewolnikow, a przyglupy internetowe narzekają że ktoś ma jaja i chce walczyć z biurokracją i zj***nym systemem, wez jeden z drugim z baranka i w sciane



W 1996 roku kiedy służyłem w wojsku to pod jednostkę autami podjeżdżali jedynie trepy i synowie rolników. Przy czym ci drudzy mieli o wiele lepsze auta niż trepy.
Kiedy jakieś 10 lat temu była powódź to w firmie w której pracowałem doszli do wniosku że powodzianie powinni już rozumieć potrzebę ubezpieczeń i pracownicy mojej firmy pojechali w rejon powodzi rozmawiać o ubezpieczeniach. Było mniej więcej pół roku do roku po powodzi więc był to czas by zacząć poruszać tą kwestię.
Rolnicy prawie ich widłami zatłukli ponieważ to państwo ma zapłacić za ich straty a nie rolnik za ubezpieczenie.
I szczerze?
Nie mam nic do rolników ale są przyjęcia do Biedronki na kasę... Zapraszam.
Ja płacę samego czynszu 1400 zł. Ile kosztuje podatek gruntowy od domu na wsi? Ile wynosi KRUS?
Zapraszamy do miasta. Po roku docenią to jak żyją.

darek1234

2024-01-04, 20:34
frytburger.z.paprykarzem napisał/a:

W 1996 roku kiedy służyłem w wojsku to pod jednostkę autami podjeżdżali jedynie trepy i synowie rolników. Przy czym ci drudzy mieli o wiele lepsze auta niż trepy.
Kiedy jakieś 10 lat temu była powódź to w firmie w której pracowałem doszli do wniosku że powodzianie powinni już rozumieć potrzebę ubezpieczeń i pracownicy mojej firmy pojechali w rejon powodzi rozmawiać o ubezpieczeniach. Było mniej więcej pół roku do roku po powodzi więc był to czas by zacząć poruszać tą kwestię.
Rolnicy prawie ich widłami zatłukli ponieważ to państwo ma zapłacić za ich straty a nie rolnik za ubezpieczenie.
I szczerze?
Nie mam nic do rolników ale są przyjęcia do Biedronki na kasę... Zapraszam.
Ja płacę samego czynszu 1400 zł. Ile kosztuje podatek gruntowy od domu na wsi? Ile wynosi KRUS?
Zapraszamy do miasta. Po roku docenią to jak żyją.



A ile wynosi emerytura rolnicza? A jak wyglądają rolnicy w wieku emerytalnym, tak jak miastowi? Autem pod jednostkę podjeżdżali nieliczni, bo tzw bauerów na wsiach jest garstka. To ci, których stać na tony trucizn w ramach środków ochrony roślin, to ci, których zboże w okresie wzrostu jest zieleńsze od nadmiaru azotu, to ci co pryskają glifosatem rzepak i zboża przed zbiorami itp. Nie rzucaj komunałów, a jeżeli chcesz się wypowiedzieć w tym temacie to idź na 2 dni do pracy w rolnictwie, zobaczysz jakie to "łatwe"

miotaczkiszonki

2024-01-04, 20:40
Ludzie_to_DEBILE napisał/a:

Same j***ne barany w komentarzach narzekajace ze rolnik chce sprawiedliwosci, zyja lewdo i tylko dlatego ze maja doplaty, a zyją ledwo dlatego że różne, najprzeróżniejsze opłaty, podatki, akcyzy, zezwolenia powodują wzrost kosztów produkcji, to że rolnik ma nowy traktor nie oznacza że on go kupił za gotówkę i chciał się pozbyć starego, tu często chodzi o normy emisji i inne rzeczy które zmuszają do wymiany na nowszy sprzęt - wiadomo w kredycie, i tak sie robi z ludzi niewolnikow, a przyglupy internetowe narzekają że ktoś ma jaja i chce walczyć z biurokracją i zj***nym systemem, wez jeden z drugim z baranka i w sciane



Żyją ledwo bo mają dopłaty ? ;D TY chyba nie wiesz co piszesz. Jaka inna działalność ma dopłaty do wszystkiego ? Jest zwolniona z pit, cit i vat ?
Akurat obsługuje kilka spółek rolniczych ( od 500 do 5 tys ha) i wszyscy twierdzą to samo - Unia daje tyle, że mogliby nie robić nic cały rok. Nie sprzedali nawet tegorocznych zbiorów a i tak ich zysk liczony jest w setkach tysięcy.
Traktor na kredyt ? To chyba Ci mniej zaradni, reszta bierze euro do saszetki i jeździ kupować sprzęt do Niemiec.
I najlepsze są protesty - bo rok temu coś było 3x droższe niż zawsze w skupie, w tym roku cena wróciła do wieloletniej normy - to wyjeżdzamy na ulicę bo Nas okradają i ledwo wiązemy koniec z końcem :)
Przejedź się na wieś i zobacz z czego żyją całe rodziny



yooshi

2024-01-04, 20:51
Lucek102 napisał/a:

Wypie**alać do roboty lenie..



Leń to Cię zrobił i nie dokończył. Rolnicy mają tak samo przej***ne jak górnicy. Zapie**alają, a te rządowe k***y mają ich w pompie.