18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Gdy rolnicy się zjednoczą.

T3RMINATOR • 2024-01-04, 11:37
To w kupie siła.


Ludzie_to_DEBILE

2024-01-04, 13:09
Lololoney napisał/a:

Nie zesraj się i naucz się czytać ze zrozumieniem...
Nikt rolnikom nie odbiera prawa do protestowania, byleby te protesty miały sens...
No zjechali się RAZ, zrobili rozpiździel i co? CO POKAZALI i kogo na serio wk***ili? W protestowaniu chodzi o to, żeby przekaz dotarł do osób odpowiedzialnych za wk***, a nie po to by sobie fajne filmiki w internety montować... Dlatego słowem kluczem w moim poprzednik komentarzu jest słowo "natręctwo"...



Zrobili rozpiździel i rządzący mogą teraz wiedzieć jaki paraliż mogą spowodować, bo co innego mogą zrobić prócz BLOKAD MIAST, TRANZYTU, URZĘDÓW? nic, więc właśnie to robią - a sprzątnie firma posiadająca maszyny budowlane i rolnicze, może nawet oni sami posprzątali? A zresztą ch*j, koszty sprzątania są niczym w porównaniu jak jebią ludzi na podatkach.

lukas_21221

2024-01-04, 13:28
Chciałbym żeby w Polin sie taka opcja odj***la haha. Usmarowac gownem tych wszystkich smieci w garniturkach j***nych zakłamanych sk***ysynów. Ale raczej marne szanse na to bo Polacy lubia byc r*chani w dupsko. Co widać po wyborach wlasnie

PsikutaBezS

2024-01-04, 14:02
Ciągle mało:
-dopłaty do paliw
-dopłaty z UE do hektara
-odszkodowania od państwa za susze, gradobicie i ch*j wie co jeszcze
-odszkodowania za "świńskie grypy", "wściekłe krowy " itd - łatwa kasa
-KRUS śmiesznie niski - znowu dopłaca podatnik - rolnik tymczasem w mieście na taxi sobie jeździ :)

Co by tu jeszcze...? że żywność drożeje? "Ło panie! jak paliwa podrożały! Jak nawozy podrożały!" - ta sama gadka od lat.

psotna_cipka

2024-01-04, 14:28
Unie europejską tylko atom uratuje. Planete ziemie zresztą też. Rozj***ć wszystko atomem i ch*j :)

Poziom lewactwa i patologi przekroczył już punkt bez odwrotu...

Bul_od_bytu

2024-01-04, 14:50
psotna_c*pka napisał/a:

Unie europejską tylko atom uratuje. Planete ziemie zresztą też. Rozj***ć wszystko atomem i ch*j
Poziom lewactwa i patologi przekroczył już punkt bez odwrotu...



Jedna asteroida może nie wystarczyć :D

Policeman

2024-01-04, 14:56
Rolnicy to grupa, która wyciągnęła najwięcej z dopłat UE, ludzie, którzy na początku najwięcej protestowali, że UE zniszczy produkcję i wprowadzi takie regulacje, że produkcja będzie w ogóle nieopłacalna.
Potem poszła wielka akcja propagandowa na wsi, powiedziano im "ludzie, dostaniecie pierdyliardy kasy to co was to obchodzi?" I nagle rolnicy zagłosowali za traktatem akcesyjnym. Dobrze było latami brać dotacje i obcinać produkcję mleka, jaj, warzyw, owoców etc. etc. Potem okazało się, że zachodnie markety tak samo chętnie kupią ich wyroby za dumpingowe ceny jak chętnie sprowadzą czosnek z hiszpanii czy ziemniaki z egiptu.

Dotacje zaczęły się kończyć i wk***, bo przecież UE ma jeden cel - przejąć kraj, zniszczyć rolnictwo, przemysł, rodzime firmy, skorumpować klasę polityczną i sprawić, by obywatele tego państwa harowali w filiach niemieckich czy francuskich firm za jakieś grosze, państwo popada w długi, najwięksi eksperci wyjadą za pracą, a także fizyczni robole, bo tych brakuje na zachodzie. Po pewnym czasie kraj jest już w takiej niewoli finansowej i zadłuża się coraz bardziej na całym świecie by wykupywać własne obligacje za xx lat, że nie da się już odzyskać niepodległości. Dzisiaj nie traci się niepodległości z powodu obcych armii.

Mamy całe grono polityków, którzy dorobili się dziesiątków milionów za to, że byli spolegliwi wobec UE, wiedzieli czym to się skończy, ale zdrada swojego państwa była taka lukratywna, a na dodatek nikt im nie powie, że to zdrada. Siedzą sobie "polscy" europosłowie i gorączkują się jak jeszcze bardziej zaszkodzić Polsce w zamian za jakieś fuchy w bankach, zarządach, posady w prezydium ue etc.

Rolnicy, gdzie byliście podczas 2-3 ostatnich wyborów? Powiem wam gdzie, głosowaliście na PiS i PO i ich przybudówki. Lata mijają, a wy wybieraliście nam te same władze, które klęczały przed brukselą. Wiecie co teraz będą robić wasze władze? Forsować przystąpienie Ukrainy do UE. Wiecie co to oznacza dla waszej działalności? Powiem krótko - koniec dotacji. UE nawet w dupie będzie miała własne regulacje produkcji, standardy, pryskanie, środki, badanie gruntów, bhp, no cokolwiek, setki miliardów popłyną na ukrainę kosztem waszego pola. I co? I gówno. Dzisiaj ludzie zarabiają dawne wymarzone 5000 na rękę czy 8000 na rękę i ch*ja z tego mają, nawet zdolności kredytowej. Ukrainiec rejestruje dzieciory w PL, wyjeżdża do Kanady, po roku jak jedzie na święta do siebie, robi przystanek w Polsce, odbiera zaległe 9600 zł na dziecko i znowu w kolejnym roku do urzędu w PL, dzieciory przy składaniu wniosku i powrót do Kanady.

Mamy tak beznadziejnie państwo, takie kartonowe, takie debilne, a ludzie głosują cały czas na to samo państwo. Z naszych podatków budują te najdroższe drogi na świecie, potem powiedzą debilom w tym państwie, że niedługo będą bezpłatne, ludzie się cieszą, co z tego, że kasa pójdzie z budżetu centralnego i podwyższą inne opłaty, za to na bramce nie będzie się płacić. A obcokrajowcy będą jeździć za free. Darmowe drogi dla wszystkich poza Polakami... w Polsce. Mamy tak durne państwo, że mandatu nie musi płacić tu nikt poza Polakami. Chyba, że drogówka złapie za rękę.

Rolnicy mają jeszcze ten plus, że potrafią się zjednoczyć, ja muszę rywalizować na rynku mediów z podmiotami, które nie płacą w Polsce żadnych podatków, nie muszą nikogo zatrudniać, w dupie mają regulacje rządowe, łamią je każdego dnia i nikt nie nałoży na nich kary.

Adenoid_Hynkel

2024-01-04, 15:03
kasiakamyczek napisał/a:

Znowu wyciągają łapę po pieniądze ciężko pracujących ludzi?



To Niemcy protestują, rząd PiS zrobił tylko tranzyt zboża przez Polskę i teraz ich zalewa towar z Ukrainy. Wczesniej rozladowywali się we wschodnich polskich województwach. Teraz szwaby mają ten problem. Dodatkowo polityka klimatyczna itd i mają tak samo przej***ne jak polscy rolnicy.
Polityka UE chce zniszczyć własne rolnictwo a kupować w południowej Ameryce.

lukas_21221 napisał/a:

Chciałbym żeby w Polin sie taka opcja odj***la haha. Usmarowac gownem tych wszystkich smieci w garniturkach j***nych zakłamanych sk***ysynów. Ale raczej marne szanse na to bo Polacy lubia byc r*chani w dupsko. Co widać po wyborach wlasnie



Jak ruda k***a odblokuje zboża z Ukrainy to też tak będzie.

dgfdfg

2024-01-04, 15:09
ja bym chętnie schrupał tą gnojowicę mniam mniam darmowa jadłodajnia, pyszna zdrowa kupka

Bul_od_bytu

2024-01-04, 15:09
Policeman napisał/a:

Rolnicy to grupa, która wyciągnęła najwięcej z dopłat UE,



Akurat nasi rolnicy mimo dopłat to dostali wielki ch*j w porównaniu z francuskimi lub niemieckimi. Dalej kwoty dopłat nie są równe mimo wspólnego rynku rolnego. Wystarczy popatrzeć na limity produkcji jakie mają poszczególne kraje i widać tą równość i braterstwo :D

Masz rację co do meritum bo znam przypadki "rolników", którzy całą swoją ziemię mają w doniczkach na parapecie, ale dzierżawią za grosze od ARiMR kupę hektarów, które ktoś im obrabia, a oni kasują gruby hajs za sianie kwiatów miododajnych albo innych ważnych roślin.
Teraz słyszałem, że hitem jest przeznaczanie ziemi rolnej pod OZE farmy PV i wiatrowe. Znajomy opowiadał o mechanizmie wałków, ale byłem już lekko zmęczony imprezą i nie zapamiętałem detali.

Olashenco

2024-01-04, 15:12
Ale ch*jowy remix

Fx12

2024-01-04, 15:54
Bul_od_bytu napisał/a:

Teraz słyszałem, że hitem jest przeznaczanie ziemi rolnej pod OZE farmy PV i wiatrowe. Znajomy opowiadał o mechanizmie wałków, ale byłem już lekko zmęczony imprezą i nie zapamiętałem detali.



Przekręt polegajacy na zmianie klasy ziemi funkcjonuje odkąd weszła ustawa o ochronie gruntów rolnych (klas I-III). I się z 3ciej robi 4tą i już można.

jajkob

2024-01-04, 16:05
Ludzie_to_DEBILE napisał/a:

Same j***ne barany w komentarzach narzekajace ze rolnik chce sprawiedliwosci, zyja lewdo i tylko dlatego ze maja doplaty, a zyją ledwo dlatego że różne, najprzeróżniejsze opłaty, podatki, akcyzy, zezwolenia powodują wzrost kosztów produkcji, to że rolnik ma nowy traktor nie oznacza że on go kupił za gotówkę i chciał się pozbyć starego, tu często chodzi o normy emisji i inne rzeczy które zmuszają do wymiany na nowszy sprzęt - wiadomo w kredycie, i tak sie robi z ludzi niewolnikow, a przyglupy internetowe narzekają że ktoś ma jaja i chce walczyć z biurokracją i zj***nym systemem, wez jeden z drugim z baranka i w sciane



Jedyny komentarz osoby która wie o czym mówi, reszta z was to mam wrażenie że się trochę cofneliście w rozwoju.

cocktajl

2024-01-04, 16:31
Kułactwo pie**olone. Dotacje takie, że głowa boli. Miliony na osobę i k***a nadal się nie podoba, bo dotację się skończyły i już nowego lambo nie mają. k***a widocznie nawet Stalin wiedział do czego może doprowadzić rozpasanie tej grupyu społecznej i tępił ich za wczasu. Zamiast być wczęcznym UE to robią gnój.

1234dupa

2024-01-04, 16:38
Szkoda ze to Francja.
No ale tam to obywatel jest obywatelem.
U nas jest robotnikiem, jakby takie coś zrobić to już mandaciki i koniec strajku.
Polska- wytwór postkomunistyczny.
Pod żydowskim zarządem powierniczym xd

Szkoda ze to Francja.
No ale tam to obywatel jest obywatelem.
U nas jest robotnikiem, jakby takie coś zrobić to już mandaciki i koniec strajku.
Polska- wytwór postkomunistyczny.
Pod żydowskim zarządem powierniczym xd

Lololoney napisał/a:

Nie zesraj się i naucz się czytać ze zrozumieniem...
Nikt rolnikom nie odbiera prawa do protestowania, byleby te protesty miały sens...
No zjechali się RAZ, zrobili rozpiździel i co? CO POKAZALI i kogo na serio wk***ili? W protestowaniu chodzi o to, żeby przekaz dotarł do osób odpowiedzialnych za wk***, a nie po to by sobie fajne filmiki w internety montować... Dlatego słowem kluczem w moim poprzednim komentarzu jest słowo "natręctwo"... Bo myślę, że o wiele więcej można by zdziałać gdyby np. okresowo przypadkiem psuł się jakiś JEDEN ciągnik, który PRZYPADKIEM znalazł się pod określoną instytucją, PRZYPADKIEM w godzinach zakończenia pracy, no i przypadkiem w takim miejscu, że utrudniałby wyjazd... OJ....



Brawo rolnicy!
Jak widać w cytowaniu nie każdy jest patriotą

darek1234

2024-01-04, 16:50
Przyznam, że przeczytałem komentarze i mało jest trafnych, a jeżeli nawet takie są to tylko w części. Pracuję z rolnikami już dwadzieścia kilka lat i problem jest bardziej złożony niż się wydaje. Przede wszystkim rolnicy to głupie barany, które wierzą we wszystkie bzdury podszyte kościołem i sami sobie krzywdę robią na wiele sposobów. W zasadzie to ciężko mi się odnieść do jakiegokolwiek komentarza, a ten który mówi o dzierżawie z ARiMR za grosze to już totalna bzdura. Fakt jest jeden: spośród wielu grup zawodowych rolnicy pracują najciężej i do tego mają niewdzięczną pracę, bo plon nie tylko zależy od ilości chemii, ale przede wszystkim pogody. Jak ktoś będzie chciał coś merytorycznie to z chęcią się odniosę, byle bez pie**olenia ile to oni zarabiają itd