18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Frugo i neonki

milox • 2012-10-08, 19:56
Tytułem wstępu.
Dzisiaj wracając z uczelni postanowiłem kupić sobie Frugo. Wychodzę z biedry, odkręcam nakrętkę i czytam co następuje :

:shock: :shock: :shock:
Myślę sobie albo spece od wymyślania tych jingsów spod nakretek mają tutaj konto i naoglądali się harda albo ja jako akwarysta jestem już przewrażliwiony( niedoinformowany). Po dojechaniu do domu odpalam kompa odwiedzam wujka Google. I tak sobie czytam:

"Warunki hodowlane

Toleruje prawie każdą wodę, jednakże najlepiej jak jest to woda miękka do średnio twardej. Neon Innesa lepiej adoptuje się do różnych odczynów pH, niż neon czerwony. Pamiętajmy jednak, że nie zniosą zaniedbywania podmiany wody, czego często wynikiem jest słabe natlenienie i duża zawartość azotanów. Światło niezbyt jaskrawe. Gatunek ten nadaje się do akwarium towarzyskiego, jeśli nie zamieszkują w nim duże ryby, ponieważ neony mogłyby stać się ich pożywieniem. Neon Innesa nie wymaga zbyt dużej uwagi akwarysty, ale powinien być hodowany w większym stadzie. Gatunek ten źle znosi zbyt jasne podłoże i oświetlenie. Bardzo dobrze czuje się w akwarium z bujną roślinnością i wolna przestrzenią do pływania. Jest rybą dosyć spokojną, ale wrażliwą na zmiany parametrów wody."

Jak tak patrze na to wszystko to za parę dni/tygodni w TV może powstać nowy reportaż o tym jak nasza kochana gimbaza "adoptuje" nowych milusińskich :samoboj:




Nie nie jestem z greenpeace. Ani z innego ekogówna

wiktor4024

2012-10-08, 20:17
Tyś jest gimbazja, że w ogóle Cię to zainteresowało ...

rockface123

2012-10-08, 20:26
te całe frugo jest na jeden łyk i smakuje jak chemia połączona z 2 tonami cukru jednym słowem

ch*jowo!

a że kosztuje tyle co puszka pepsi a nawet więcej to nie wspomne o tym :emo:

Zkirtaem

2012-10-08, 20:32
Cóż, jeśli ktokolwiek to weźmie na poważne to może i będzie o tym reportaż.
Czyli nie będzie. Jak głupim trzeba być żeby brać rady od nakrętek po napojach? :szczerbaty:


Ale to i tak by nie było że rybki z miejsca pozdychają, jak byłem mały to trzymałem to bodajże w 'akwarium' - słoiku, jakoś nie krzyczały że jest im źle.
(chociaż nie przysięgam że to były dokładnie te rybki, na pewno je miałem ale możliwe że to już w dużym akwarium)

bo...........ę

2012-10-08, 20:39
Zkirtaem napisał/a:

Cóż, jeśli ktokolwiek to weźmie na poważne to może i będzie o tym reportaż.
Czyli nie będzie. Jak głupim trzeba być żeby brać rady od nakrętek po napojach? :szczerbaty:



Włącz sobie jak masz cosmica.tv czy jakoś tak się ten program nazywa i rozwiej swoje wątpliwości.

milox

2012-10-08, 20:48
rockface123 napisał/a:

te całe frugo jest na jeden łyk i smakuje jak chemia połączona z 2 tonami cukru jednym słowem

ch*jowo!

a że kosztuje tyle co puszka pepsi a nawet więcej to nie wspomne o tym :emo:



Może was to zdziwi ale Frugo najzwyczajniej w świecie Mi!! smakuje. Nie każdemu musi! Nie jest to kwestia sentymentów, reklamy, ładnego opakowania ani nic w ten deseń

Macieyou

2012-10-08, 21:21
Na kilka krewetek by było :)

boon3pol

2012-10-08, 21:36
Psycholog się kłania. Jeżeli bierzesz na serio to, co nakrętki Ci radzą to długo po świecie nie pochodzisz. Tak samo analizowałeś zawleczki Tymbarka? Jeśli tak, to dziwię się, że jeszcze dożyłeś czasów powrotu frugo.

milox

2012-10-08, 21:54
Nikt normalny nie bierze tego na serio. Ale już np małe dziecko które nakłoni płaczem i krzykiem rodzica już mnie na ten przykład przeraża. Bo przecież tak pisało to ja tak chce i ch*j.

Zygzaq

2012-10-08, 22:23
Ja też lubię rybki.
Jak dla mnie najlepiej czują się na patelni.

Rzehooj

2012-10-08, 23:24
Ok... Przeczytałem 4 razy i nadal ch*jowe :/

Pleso93

2012-10-09, 09:47
A ile tych rybek musiało zdechnąć zanim ktoś opracował warunki hodowania :krejzi:

KomarDK

2012-10-09, 10:10
O k***a jakie to straszne.

Tomasz23

2012-10-09, 10:17
Kto bierze na serio nakrętke frugo? Tu wg. mnie chodzi o to że ta butelka frugo jest niby taka duża że możesz tam sobie rybki wpuścić i tyle. :/

takija

2012-10-09, 10:22
Niewiem, nie pije tego.