18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Firma TROTTERTRANS Z Lublina i lista obciążeń

haqer • 2013-07-14, 03:23
Witam sadole :D . Dzisiaj na facebooku jeden ze znajomych udostępnił taką oto listę kar umownych jaką pracownicy firmy TORRETRANS muszą podpisywać przed każdym wyjazdem w trasę (jazda na TIRZE). Jako ciekawostkę dodam, że firma za każdy przejechany kilometr płaci 18/19 groszy :D , a kilometrów w miesiącu trzeba zrobić około 8-10 tysięcy. Jak przeczytałem tę listę to mi szczęka opadła. Takie firmy powinno się od razu poddawać kasacji, a prezesów palić na stosie. Podpisali byście takie coś ? :lodowka:







(zdjęcia robił telefonem, ale przeczytać się da.

Punkt 20 mój ulubiony :ok***a:

ki...........lu

2013-07-14, 11:47
Dobra dobra, to że niewolnictwo w Polsce jest legalne (pod nazwą umowa zlecenie i o dzieło) wszyscy wiemy, mnie raczej ciekawi jedno- jak bardzo trzeba być zdesperowanym żeby takie coś podpisać? No chyba że dostajesz 5 tys. na rękę, no to ok...

Bembols

2013-07-14, 11:49
Sami sobie taki los zgotowaliśmy i teraz musi go jeść. Ja bym powiedział i nie poszedłbym do pracy za 1600 zł, ale jestem nikim i moje słowa nic nie znaczą, bo na moje stanowisko codziennie przychodzi 5 osób pytając się o pracę. Stracę pracę i nie będę miał nic, a ktoś inny pójdzie za 1600 zł i będzie pie**olił jak mu źle i na tym się skończy. Bieda wyniszcza mentalność społeczeństwa i każdy stara się zarobić chociaż trochę na sandały i jedzenie, a prezes stawia sobie wille w całym kraju każda za kilka milionów.
U mnie w firmie kiedyś za pracujące soboty pieniążki były od razu do ręki, a teraz? Teraz nadgodziny wypłacają dopiero po przekroczeniu 40h i też są z tym jajca typu " A może by pan urlop chciał " - zazwyczaj nie ma wyboru, na siłę urlopy wypisują.

clf111

2013-07-14, 11:53
Nie rozumiem czego się czepiacie? Firma zabezpiecza się przed polaczkiem cwaniaczkiem kradnącym paliwo...

Tommy_92

2013-07-14, 11:56
już nie chce iść na TIRy ;/

mare30ks

2013-07-14, 11:57
Tabernak napisał/a:



Kolejny odmóżdżony komuch się odezwał.



no taak, starczy spojrzec na wiek i odrazu widac: gimboprawak na utrzymaniu taty i mamy. poczekaj az pojdziesz do pierwszej roboty za 1400 na umowe o dzielo to zmadrzejesz :)

Gus

2013-07-14, 12:00
Koledzy, spokojna głowa - w dobie internetu poczta pantoflowa truckerów jest nadzwyczaj skuteczna.

prozal

2013-07-14, 12:10
Ale teraz wszyscy najeżdżają na prywaciarzy, skoro wam tak źle to zwolnijcie się jeden z drugim i załóżcie własny interes, jestem ciekaw czy jako pracodawca nadal będzie tak niefrasobliwe do wszystkiego podchodzić.... zresztą gości który, opracował umowę ze zdjęć ewidentnie musiał się parę razy przejechać na nieuczciwym pracowniku, to by się nie zabezpieczał na wszystkie możliwe sposoby. Obwiniajcie swoich poprzedników, a wiadomo, że polak potrafi.

PustySocho

2013-07-14, 12:11
k***a jakie niewolnictwo, co wy pie**olicie. Zobaczcie sobie, że te kary są przeciwko kozakom co to podpie**olą paliwo czy coś. Nie wypełniasz raportu - kara, normalnie by Cie wypieprzył za to ze nie robisz tego co masz do zrobienia.
ten punkt 20 jest tylko zj***ny.

bach

2013-07-14, 12:22
i tak się będziemy wzajemnie r*chać ku uciesze rządzących, powinszować dojrzałości (tak pracowników, jak pracodawców)

demz

2013-07-14, 12:56
W życiu bym tego nie podpisał...

tranzystor

2013-07-14, 13:17
abdul napisał/a:

dobrze, ze gimnazjalisci nie moga glosowac, bo pod rzadami korwina ow pracodawca zdobylby tytul przedsiebiorcy roku.



Kolego, mimo, iż mówisz prawdę powstrzymaj się, bo na tym portalu od jakiegoś czasu trzeba się publicznie opowiadać za jedyną słuszną opcją Kórwina i gówniarstwo Cię zwyzywa :mrgreen:

Fa...........um

2013-07-14, 13:37
mare30ks napisał/a:



no taak, starczy spojrzec na wiek i odrazu widac: gimboprawak na utrzymaniu taty i mamy. poczekaj az pojdziesz do pierwszej roboty za 1400 na umowe o dzielo to zmadrzejesz :)



Musisz być mega głupem, skoro w wieku 23 lat byłeś w gimbazie.

I pewnie jej i tak nie skończyłeś, bo dalej nie wiesz, że w języku polskim są znaki takie jak ŚĆŹĄĘ ... .

malpigaj80

2013-07-14, 14:20
według mnie największą winę mają kierowcy którzy tam pracują i utrzymują firmę

kristo76

2013-07-14, 15:46
szer.Lucjan napisał/a:

Polska - zaraz za nigerią najlepszy kraj do kupowania niewolników za 1000 zł.... Tak, żeby na żarcie było i jakieś sandałki



To nie Polska - to Lublin

di...........os

2013-07-14, 16:21
HAL9000/2 napisał/a:

Jeszcze wtrącę się po przeczytaniu ostatnich postów:

Socjalizm, z założenia spoko ale utopia, kapitalizm obecny jakaś rzeźnia finansowa dla 95% społeczeństwa polskiego...

Kapitalizm przedwojenny hmmm... mój dziadek przed wojną utrzymywał (sam jeden pracując w hucie i nie był jakimś mistrzem a zwykłym robolem przy piecu martenowskim!!) siebie, żonę i czworo dzieci w różnym wieku (tak, tak czwórkę dzieci, a nie jak dziś ze jedno dziecko to luksus)...

Ten obecny system padnie, 95% nie będzie wiecznie harować za przysłowiową miskę ryżu dla 5% właścicieli. Każdy naturalny układ dąży do samoregulacji, równowagi nieważne jakimi środkami, nawet krwawymi...




Gospodarka II RP to 1/2 gospodarki obecnej - czyli poniżej np. RPA. Nie czytałeś czegoś w stylu "Przedwiośnia" i innych podobnych obyczajówek międzywojennych?


Projekty zrównania statusu majątkowego w społeczeństwie już się kończyły komunizmami.


Zapamiętajcie jedno! Bogaty nie dostał za darmo - bogaty zarobił. A że bogatymi nie jesteście wy, oznacza to, że jesteście mniej zdolni niż bogaci. A może się z tym nie zgadzacie? Wobec tego zacznijcie pracować na to, by się wzbogacić...


Nauczenie się języka obcego na przyzwoitym poziomie to kwestia pół roku. Ze znajomością trzech języków obcych można zgarniać już pieniądze na poziomie 5k per miesiąc...


Nie prywaciarze są źródłem waszego nieszczęścia, ale wy sami!