18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

fachowcy w suwałkach

aitec • 2014-02-22, 12:14
Siema. Idąc wczoraj wieczorem do kumpla poszedłem trochę inną drogą niż zwykle.
Podziwiam piękną nową kostkę i idę dalej ale coś mnie ruszyło i się odwróciłem.





sorry za jakość, pod ręką miałem tylko kostkę brukową

wrrryip

2014-02-23, 01:30
Terminy terminami ale kto ustala przebieg budowy ? Nie lepiej i taniej najpierw przestawic lampy, a dopiero później bawić się kostkami ? No chyba, że zarządca myśli " A może nikt nie zauważy i zaoszczędze na lampach "

Stwórca

2014-02-23, 02:14
Kocham moje Miasto.

divi

2014-02-23, 02:29
lysout napisał/a:

@butter - jestem z Ciebie dumny - strzał w dziesiątkę. Pracuje w tej branży i takie numery to norma, własnie przez to ze ktoś nie zdążył, bądź dana robota nie obejmowała lamp.
A jak słysze biadolenie: "debile, jak tak można" to mnie ch*j strzela, cieszcie się z drogi i czekajcie na przestawienie lamp, k***a cierpliwości !!
Życie ;)


Trzeba było uważać na matmie to byś gamoniu nie robił takiej ch*jni dzisiaj na ulicach. Takie to wielkie halo zgłosić do inwestora błąd projektowy? Ty ogarniasz deklu co to znaczy?

Było nosić książki a nie kapcie na wuef do szkoły to byś coś znaczył gałganie i miałbyś moralne prawo się odzywać.

Zj***łeś wykonanie to morda w kubeł i czekaj aż się ktoś kompetentny odezwie.

"pracuje w tej branży i takie numery to norma" trzy kłamstwa w połowie zdania.

Zrób nam wszystkim przysługę i wyjedż za granicę.

Malilopov

2014-02-23, 02:32
lysout napisał/a:

@butter - jestem z Ciebie dumny - strzał w dziesiątkę. Pracuje w tej branży i takie numery to norma, własnie przez to ze ktoś nie zdążył, bądź dana robota nie obejmowała lamp.
A jak słysze biadolenie: "debile, jak tak można" to mnie ch*j strzela, cieszcie się z drogi i czekajcie na przestawienie lamp, k***a cierpliwości !!
Życie ;)


Cieszcie się wszystkie ludziki albowiem pan wam drogę wybudował, albowiem w ciągu dwóch dni postawił wam polbruk żebyście mieli jak do domu dojechać i nie siąpcie nad lampami pośrodku drogi albowiem takie jest słowo pańskie a lampy pan usuwa dopiero dnia trzeciego ... jakby nie można było zrobić od początku dobrze. Wiadomo że drogowcy jebną drogę na lampie i odwrotnie. Pytanie dlaczego tak się dzieje i dlaczego trwa to tyle lat ? NIE można się przyzwyczajać do absurdów i żadne tłumaczenie typu "życie" nie wynagrodzi mi omijania lampy na drodze do domu

Chrustek

2014-02-23, 05:07
Myślałem, że chodzi o tą piętrową latarnię.

użyszkodnik

2014-02-23, 07:12
Bo k***a kolejność wykonywania robót ich przerosła. Tak samo jak jakość robót, terminowość, trzymanie się budżetu i zostawienie porządku....

lysout

2014-02-23, 10:02
divi,
jesteś typowym frajerem, który tylko drze mordę i gówno robi, w piździe byłeś i gówno widziałeś, wysmaruj dupę słynną maścią.

spiepszaj_dzbanie

2014-02-23, 10:04
Też robiłem na budowie i słyszałem różne kwiatki:
Wybrukowali nowy chodnik, po czym kazali go rozłożyć wymienić rurę i złożyć z powrotem.
Ktoś się zapytał kierownika dlaczego tak, przecież rurę można było wymienić przed zrobieniem chodnika, tak byłoby szybciej i taniej. Powiedział że bardzo dobrze o tym wie, ale debile kazali tak zrobić żeby utopić trochę kasy bo jak wykażą oszczędności to następnym razem nie dostaną.

dogip

2014-02-23, 10:07
Odpie**ol się od fachmanów. Oni robili to na podstawie projektu. Kumasz?

lysout

2014-02-23, 10:15
Malilopov,

Życie oznacza tutaj:
Państwo/Unia daje siano na drogę, ale musisz ją wykonać w danym terminie, jeśli tego nie zrobisz, musisz kasę oddać. Urzędnicy ogarniają przetarg na drogę, jest wykonawca, zaczyna ją modernizować, gdzieś w tzw międzyczasie okazuje się, ze przeszkadzają lampy, właściciel lamp (ENEA, czy ch*j wie kto) ma swoją firmę, która je przestawi, ale przestawienie 1 lampy kosztuje 300 000 zł, tyle ile cała droga. Powstaje klin - nie rozpoczynać inwestycji, przerwać ją i oddać kasę do Warszawy/Brukseli, czy zrobić ile się da, a przestawienie lamp przewalczyć w sądzie za uczciwe pieniądze i uzupełnić brakujące 0,5 m2 kostki na lampę z budżetu na "Bieżące utrzymanie dróg" za 100 zł/sztuka.
Na koniec i tak pojawiają się japodrący frajerzy, rozgłaszający opinie ze wykonawca jest debilem i nie chodził do j***nej szkoły ;)

PS. Tłumaczę dla niektórych łopatologicznie dlaczego przestawienie lampy kosztuje 300000 zł/sztuka
powodem jest zbieżność nazwisk właściciela firmy przestawiającej lampy i kogoś z zarządu ENEI(czy ch*j wie kogo)

kamyqu9090

2014-02-23, 15:11
Widac, ze ten zjeb co robil te zdjecie nie zauwazyl ze tam jest ukladana kostka dalej... Akurat mieszkam na tym osiedlu i ci "fachowcy" zostawili ta latarnie tylko dlatego ze wszystkie na calym osiedlu maja byc zmienione. Narazie prace sa wstrzymane poniewaz jest jeszcze mroz. Zeby ten madry gimbus co to robil zauwazyl ze jest remont nie robil by tego szumu.

Suwalki przepraszaja za gimbaze.... :/