18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Energetyki czyli to samo w różnej cenie

polik95 • 2013-06-16, 17:31
Rozpiętość cen energetyków jest ogromna. Te najtańsze można kupić za 1,20-1,50 zł. Najdroższe kosztują 3-4 razy więcej. A jak jest z ich składami?



Porównując składniki wpływające na zdolność do dalszego wysiłku fizycznego i umysłowego tych trzech marek, łatwo zauważyć, że nie różnią się niczym. Ten sam zestaw witamin, taka sama ilość tauryny i kofeiny. Tiger ma dodatkowo 20 mg na 100 ml płynu inozytolu. Ten sam związek jest także składnikiem Red Bulla, ale producent nie podaje ilości.


Rozpiętość cen energetyków jest ogromna. Te najtańsze można kupić za 1,20-1,50 zł. Najdroższe kosztują 3-4 razy więcej. A jak jest z ich składami?
Wirtualna Polska po raz drugi postanowiła przyjrzeć się energetykom. Przez ostatnie półtora roku pojawiły się nowe amerykańskie napoje, takie jak Rockstar czy Monster. Liderzy rynku na razie się jednak nie mają czego bać. Cały czas według danych Nielsena wynika, że podium należy Tigera, Blacka i Red Bulla.

Porównując składniki wpływające na zdolność do dalszego wysiłku fizycznego i umysłowego tych trzech marek, łatwo zauważyć, że nie różnią się niczym. Ten sam zestaw witamin, taka sama ilość tauryny i kofeiny. Tiger ma dodatkowo 20 mg na 100 ml płynu inozytolu. Ten sam związek jest także składnikiem Red Bulla, ale producent nie podaje ilości.


Inozytol ma działanie stymulujące. Poprawia nasze samopoczucie, poprzez obniżenie ciśnienia może mieć wpływ na poziom stresu. Ten składnik znajduje się także w Burn (10 mg/100 ml) oraz napoju energetycznym Biedronki Be Power (20 mg/100 ml). Niewielka ilość 2 mg na 100 ml jest także w Vitamin Shot.

Wszystkie energetyki są więc niemal identyczne. Oczywiście różnią się smakiem, ale kanon słodkiego cukierka trzymają i najtańsze, i najdroższe. Wybierając energetyk, zachowujemy się więc mniej więcej tak, jakbyśmy kupując mąkę mieli w różnych opakowaniach ten sam produkt z tego samego młyna. Cena tej mąki waha się jednak od 1,20 do 8 zł.

Dlaczego? Koszt wyprodukowania Red Bulla, Tigera czy Blacka to około 40 groszy razem z puszką. Cała reszta ceny to czysty marketing, czyli wynagrodzenie Mike'a Tysona, Dariusza Michalczewskiego czy Feliksa Baumgartnera.
zaj***ne z wp.pl

kris172

2013-06-17, 02:35
Wydaje mi się, że ogromną rolę robi tutaj efekt Placebo. Gdyż jeżeli płacimy za coś więcej, to od razu myślimy, że to coś jest lepsze, i musi działać silniej. Więc dlaczego jeżeli chodzi o energetyki nie może być podobnie.
Wszystko zależy od podświadomości. Takie jest moje zdanie. Pozdrawiam

!Timon

2013-06-17, 02:40
Może wszystkie mieszają w jednej fabryce i tylko leją do różnych puszek ale przydałby się jeszcze ktoś kto zrobi test zgodności etykietki z zawartością bo coś czuję, że to główna różnica między tymi napojami.

Archilus

2013-06-17, 05:03
"Porównując składniki wpływające na zdolność do dalszego wysiłku fizycznego i umysłowego tych trzech marek, łatwo zauważyć, że nie różnią się niczym. Ten sam zestaw witamin, taka sama ilość tauryny i kofeiny. Tiger ma dodatkowo 20 mg na 100 ml płynu inozytolu. Ten sam związek jest także składnikiem Red Bulla, ale producent nie podaje ilości."

Trzeba było jeszcze ze trzy razy to wkleić, byłoby więcej do poczytania

wieczór

2013-06-17, 06:17
Skład jest niby ten sam, ale te najtańsze smakują jak końskie szczochy i to jest główna różnica między nimi.

andreez91

2013-06-17, 06:48
ja przez napoje energrtyczne nabawiłem sie nerwicy wiec szkodliwośc nie jest wyimaginowana strasznie siada to na zdrowie nie polecam pić tego w ogóle tym bardziej przed siłownia !

headshot666

2013-06-17, 07:41
Jak patrzę na komentarze BlackMamba i Slipak to zastanawiam się czy oni WAM nie płacą za głupie pie**olenie ch*jowin na portalach. I reklamowanie waszym zdaniem "najlepszych" energy drink-ów.

simpekaes

2013-06-17, 08:00
polik95 napisał/a:


[/b]
Dlaczego? Koszt wyprodukowania Red Bulla, Tigera czy Blacka to około 40 groszy razem z puszką. Cała reszta ceny to czysty marketing, czyli wynagrodzenie Mike'a Tysona, Dariusza Michalczewskiego czy Feliksa Baumgartnera.


Chyba lepiej ze to nie kosztuje te ok 80 gr(licząc marże i dystrybucje) bo dzieci by tylko to piły.
A za 15 lat 3/4 dzisiejszej podstawowki umarlaby na zawal.

miodek_1

2013-06-17, 08:18
Niestety , ale głównym składnikiem dającym kopa w każdym z tych przypadków jest cukier. To dzięki niemu energetyki dają takiego szybkiego dużego kopa , a po 15-30 min trzeba sięgać po kolejny , bo zaczyna człowieka zamulać . Lepiej wypić filiżankę kawy. Nie daje takiego mocnego efektu , ale bardziej długotrwały i na pewno daje lepsze średnie efekty niż energy drinki, chyba , że pożądanym efektem jest stanie się zapryszczonym otyłym człowiekiem bez życia , którego jedynym celem życia jest zbieranie piw na sadisticu.

Patrysio

2013-06-17, 09:33
"...stanie się zapryszczonym otyłym człowiekiem bez życia , którego jedynym celem życia jest zbieranie piw na sadisticu."

wez sie odczep ode mnie

"...stanie się zapryszczonym otyłym człowiekiem bez życia , którego jedynym celem życia jest zbieranie piw na sadisticu."


wez sie odczep ode mnie

Al-Bundy

2013-06-17, 09:47
brakuje najlpeszego w/g energetyka Adrenaline

bartek934

2013-06-17, 09:54
Okej, skład może i taki sam(podobny). Ale różnią się smakiem, Red Bull jest zmaczniejszy od tańszego Tigera. Tak samo inaczej smakuje Burn czy Mountain Dew a inaczej ( wg mnie troche gorzej ) Tiger. Kwestia gustu i portfela. :)

PureWhite

2013-06-17, 10:21
ze zwrotów robi się te tańsze

zypon

2013-06-17, 10:42
aspiryna + kawa = daje więcej energii i jest zdrowsze