18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Elektryczna formuła - przyszłość wyścigów samochodowych

kr...........et • 2013-04-02, 20:01
Niestety czuję, że zbliża się koniec prawdziwych wyjących silników a zaczyna era wiertarek.

Formuła E

[video]
[/video]



A firma KTM wprowadziła elektryczny motocykll


majcino

2013-04-03, 10:14
"Niestety czuję, że zbliża się koniec prawdziwych wyjących silników a zaczyna era wiertarek. "
Mam nadzieje że tego nie dożyję, kiedy będzie to globalnie powszechne..

Maug90

2013-04-03, 10:40
Kur** aż nie chce się tego oglądać.

kurczasty

2013-04-03, 10:43
pie**olicie marudy od rana.

Mi ten dźwięk przypomina odgłosy dzieciństwa. Wszystkie zdalnie sterowane samochodziki takie dźwięki wydawały. Przyj***ć mu 2 metrową antenę, dodać stylistykę zapożyczoną z RC i będziemy w świecie zabawek.

A tak na poważnie to brzmi ch*jowo.

nitrox89

2013-04-03, 10:51


Fuck off

mi...........ji

2013-04-03, 10:55
Ale to dziwne widzieć pędzący motor i nie słyszeć wk***iającego hałasu silnika.

sauerps

2013-04-03, 11:01
to jakis konkurs machania ręką

cerastes

2013-04-03, 11:01
napędy elektryczne to przyszłość, jedynie co blokuję jeszcze tą technologię to ogniwa.. ale temat jest do przeskoczenia i w najbliższych dwóch trzech dziesięcioleciach problem zostanie rozwiązany..
Progres rozwoju techniki i postęp w technologii jest ściśle skorelowany z odkrywaniem, produkcją nowych materiałów..

ejdzbikej

2013-04-03, 11:16
Ten motor brzmi jakby sie jakiś wąż zaroślami prześlizgiwał, a w ogole to jest jakiś posrany pomysł z tymi silnikami elektrycznymi. Pamietacie zabawki RC? To zapie**alalo dobrze tylko na full naladowanej baterii., a ta zaczela sie wyczerpywac odrazu po odłączeniu od ładowania, gdzies w polowie wyczerpania baterii szlo ch*jowo i coraz ch*jowiej. Nie wiem ale mnie niesamowicie wk***iała by mysl ze motor ktorym wlasnie jade nie ma stalego zasilania paliwem i z kazda chwila jest coraz slabszy. Zajebistym rozwiazaniem byla by hybrydka jak priusy i te inne gowna, chocby dlatego ze caly czas mozesz baterie na full trzymac.

cerastes napisał/a:

napędy elektryczne to przyszłość, jedynie co blokuję



Dlaczego blokujesz? :amused:

kucma19

2013-04-03, 11:22
@nitrox

co to k***a jest ? Dla ciebie bezglosna jazda to syf i marzysz o pierdzacym wydechu i ryku rzędowego silniki ktory jest drogi, ciezki i smierdzi? Poj***lo was? Nie chcielibyscie w miescie zeby bylo cicho i zeby nie smierdzialo spalinami? Jestem fanem motoryzacji, V8, V10, V12 czy boxer od porsche to dzwieki silnika ktore przyprawiaja mnie o gesia skorke... i tego zal, ale nie zal wlasnie tego filmiku co pokazal nitrox bo to syf, strzelanie w rurze swiadczy jak mala sprawnosc ma silnik spalinowy bo paliwo niespalone w tloku wybucha wlasnie w wydechu, ale wysnigi formul E sa potrzebne zeby tworzyc nowe silniki elektryczne, wytrzymalsze, mocniejsze i bardziej wydajne mimo ze juz jest ich masa i sa zajebiste. naprawde wolicie 1.2 w benzynie w jakiejs Agili czy 1.6 w golfie zamiast wydajnego, cichego i lekkiego napedu? ile wy k***a macie lat ja sie pytam

JURIJ_77

2013-04-03, 11:27
Adolf Sk***olix napisał/a:

Jak w sportach motorowych zabraknie ryku silników, zapachu palonej gumy, złowieszczej odciny i ide się k***a powiesić...



formuła 1 i ryk silników? :shock: buhahaha


(raczej wycie kosiarki, tudzież miksera ...)

lotnik_1

2013-04-03, 11:41
kreet napisał/a:

Niestety czuję, że zbliża się koniec prawdziwych wyjących silników a zaczyna era wiertarek.



i tak ich w Polsce nie zobaczysz, więc paucz off

modyf

2013-04-03, 12:19
@up, ale różnica między f1 a tym czymś na pierwszym filmiku jest kolosalna. Kufa, jakby ktoś wózek widłowy katował.
Spoko, silniki spalinowe jeszcze długo pożyją, lobby naftowe długo do tego nie dopuści.

MordaRyj

2013-04-03, 12:39
chalasuje jak moj malakser!: D

Uechtacz

2013-04-03, 13:31
Tak, tak. Ja też płakałem za młodu, gdy parowe auta odchodziły do lamusa, wypierane przez te benzynowe pierdziochy. Ten żywy ogień buzujący pod kotłem, syk pary.... To se na vrati...
Trzeba było mieć jaja ze stali, żeby jeździć na czymś, co mogło w każdej chwili wybuchnąć. p*zdeczki w benzynowych zabawkach nie znają tego uczucia.

Pogos

2013-04-03, 13:36