18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Planowana przerwa techniczna - sobota 23:00 (ok. 2h) info
topic

Elektryczna formuła - przyszłość wyścigów samochodowych

kr...........et • 2013-04-02, 20:01
Niestety czuję, że zbliża się koniec prawdziwych wyjących silników a zaczyna era wiertarek.

Formuła E

[video]
[/video]



A firma KTM wprowadziła elektryczny motocykll


Moby_Dick

2013-04-02, 20:09
Wyścig z 50 okrążeń. Po 20 okrążeniach zjazd do pit stopu na tankowanie... wróć, na ładowanie bolidu. Po 6 godzinach ładowania wyjazd na tor i dokończenie wyścigu :D Główna walka będzie w pit stopach - kto kiedy zjedzie i po ilu h wyjedzie :D

masterstcs

2013-04-02, 20:16
czy moja hulajnoga elektryczna z tesco też będzie mogła wziąć udział? bo warunki spełnia :amused:

hello_world

2013-04-02, 20:23
Sir, silnik elektryczny bazuje na silniku Johnsona, którego skuteczność działania bez podłączania żadnych innych peryferii typu skrzynia biegów itp działa ze skutecznością do 98% i wytwarza od 6kW do ponad 500kW, zależnie od ilości rdzeni i magnesów rzecz jasna.
A jest lepszy od silnika diesela tym, że tyle nie hałasuje i nie wytwarza oparów, tylko czysty ozon powstający z elektrolizy powietrza ;)
Zbudujcie samemu taki silniczek to podładujecie sobie fona, akumulatorki 1.5V sztuk 10 i dodatkowo wystarczy na działanie średniej jakości radia.

kr...........et

2013-04-02, 20:28
Mimo, że nie jestem zwolennikiem tego napędu to trzeba przyznać, że jest MOC.

lomzyk94

2013-04-02, 20:43
Rosja ? :D D


za to własnie bro :D

Sarkos

2013-04-02, 21:37
Jak byłem małym gnojem, to zawsze naciągałem ojca na jeżdżenie w kółko takimi plastikowymi samochodzikami elektrycznymi. Tylko, że tamte rozwijały ze 2km/h. Zawsze chciałem mieć taki samochodzik ale wtedy czasy były takie, że ojciec jadł salceson żeby dla mnie na szynkę było.

Suicide_on_demand

2013-04-02, 23:07
A prawda jest taka że niestety skazani jesteśmy ma pojazdy elektryczne w przyszłości. Teraz to jeszcze drogie zabawki z niedoskonałymi bateriami ale za kilkadziesiąt lat( oby dopiero wtedy) ta technologia będzie powszechna i tania na tyle że każdy będzie mógł pozwolić sobie( o ile nie będzie to nakazane) na pojazd napędzany prądem. Na szczęście wiemy że znajdą się na tym świecie tacy co będą z zaciekłością bronić swych maszynek na paliwo ciekłe. I chwała im za to.

RockyWood

2013-04-02, 23:31
ja rozumiem... pojazd miejski, dojazd tam i z powrotem do pracy lub na zakupy ale sport? Tu zostałbym przy tradycji...

marzyn

2013-04-02, 23:31
ku*wa na poaczatku myslalem ze matka w domu odkurza a pozniej zaczailem ze to ten dzwiek silnika z tego poteznego bolidu

Adolf Skurwolix

2013-04-03, 00:33
Jak w sportach motorowych zabraknie ryku silników, zapachu palonej gumy, złowieszczej odciny i ide się k***a powiesić...

tamsadrzwi

2013-04-03, 00:37
napęd na wiertarki?

jp...........ki

2013-04-03, 00:45
Samochody wyścigi i cała reszta stanowcze NIE. Ale jak miło by było pośmigać takim motorem po lesie bez pie**olenia leśniczego :)