18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach

Eksperyment Calhouna

zachy • 2014-10-30, 14:24
Autor tematu "Przyszłość" zastanawia się nad przyszłością naszą oraz przyczynami zniewieścienia dzisiejszej młodzieży.
Myślę, że odpowiedź jest tutaj

Eksperyment Calhouna

"Eksperyment, który, jak przysłowiowe jabłko Newtona, powinien oświecić ludzkość. Niestety do tej pory jednak nie oświecił, a stało się to raczej nie z niewiadomych powodów, lecz dlatego, że pewne grupy społeczne nie chcą do tego dopuścić...

Ośmiu myszom zapewniono doskonałe warunki życia - miały bezproblemowy dostęp do wszystkiego co było im potrzebne do życia. Liczebność populacji rosła, by po pewnym czasie zacząć maleć aż do całkowitego wymarcia. Eksperyment trwał cztery lata. Powtarzano go kilkukrotnie na myszach i szczurach, a wynik zawsze był ten sam:

Nieograniczony dostęp do pokarmu i brak zagrożeń powodował wymarcie populacji.
Na wstępie do opisu eksperymentu John Calhoun stwierdził - Dużo będę mówił o myszach, lecz głównie chodzi o odniesienie tego procesu do ludzi,...."
Link do artykułu:
jak admin doda to będzie

necrofallus8

2014-10-30, 21:08
Jeżeli to odniesiemy do ludzi to wniosek jest prosty, że nasi politycy celowo źle rządzą państwem żebyś my nie wymarli...

Kv...........ft

2014-10-30, 21:19
Wniosek z tego płynie taki, że trzeba "uszlachetnić" populację kilkoma milionami niezbyt cywilizowanych, wygłodzonych oszołomów wyznających jakąś agresywną religię, którzy sprawią że bieda i walka o przetrwanie wzmocnią populację europejczyków. Zaiste, słuszną linię ma nasza władza... :szczerbaty:

Ciesin

2014-10-30, 21:41
spinah napisał/a:

Wniosek z tego płynie taki, że trzeba "uszlachetnić" populację kilkoma milionami niezbyt cywilizowanych, wygłodzonych oszołomów wyznających jakąś agresywną religię, którzy sprawią że bieda i walka o przetrwanie wzmocnią populację europejczyków. Zaiste, słuszną linię ma nasza władza... :szczerbaty:



Ewentualnie zorganizować konflikt na skalę światową, który jednocześnie - obniży liczebność ludzkości i przyspieszy rozwój nauki (Tak! Obie wojny światowe, mimo swojego okrucieństwa, miały wpływ na postęp naukowy. Początkowo w kwestii zbrojeniowej, jednak - dla przykładu - stworzenie przez Niemców silników odrzutowych do V1 i V2 przyczyniło się w mniejszym, lub większym stopniu do lotów w kosmos).
Nie wyklucza to jednak możliwości, w której to rzeczeni "oszołomowie" będą obiektem wokół którego cały konflikt będzie się toczył. Zagrożenie płynące z zewnątrz będzie bardziej efektywne, aniżeli niszczenie struktur wewnętrznych (rozłam UE, konflikty w Europie itp).

madej200

2014-10-30, 22:08
Up
Jakis ty glupi...

ws...........33

2014-10-30, 22:09
Naukowcy to nie ludzie wy j***ne myszy.

Black Snake

2014-10-30, 22:25
@Ciesin, do tego teraz dużo rzeczy jest zabronionych, a w czasie wojny nikt nie był w stanie zabronić eksperymentować na ludziach. Dokładnie nie zagłębiałem się w ten temat, ale wydaje mi się, że badania przez dr Mengele mogły przyczynić się do dużej liczby odkryć.

maxmanus

2014-10-30, 22:48
lapps napisał/a:



to k***a lepiej wroc do tej podstawowki bo im sie jedzenie nie skonczylo, mialy go pod dostatkiem i miejsce do dalszego rozwoju tez mialy, a mimo to zaczely wymiorac przez rozbicie modelu rodziny, homoseksualizm i feminizm.
szczury zaczely sie zajmowac swoim wygladem zamiast zakladaniem rodziny




bo zabrakło miejsca do życia (miejsce nie powiększało się wraz ze wzrostem populacji) - to samo dzieje się na typowych osiedlach postPRL - nowa huta np. brak przestrzeni wzmaga agresje, prawo minimum Liebega... jak nie brak żarcia to przestrzeni...
akurat tego experymentu nie znałem - ale każdy prowadzi do tych samych wniosków - jestem po studiach przyrodniczych,
element którego brak - ogranicza,
albo przestrzeń , albo żarcie, albo choroba...

Kardio_Error

2014-10-30, 22:53
"(3) Społecznie wycofany samiec nr 29 składa propozycję seksualna samcowi nr 16, który niedawno był atakowany. Można zauważyć, że jeden z nich przyjmuje rolę żeńską. Coraz więcej starszych samców zaleca się do młodszych - w ten sposób pojawia się mysi homoseksualizm."

czyli pedalstwo to jednak choroba wywołana przebywaniem w poj***nym społeczeństwie..

p0lybius

2014-10-30, 23:15
Nie znam żadnego przysłowia z jabłkiem Newtona.

ujazd

2014-10-30, 23:32
Piwo za zainteresowanie mnie tematem, nie znałem tego eksperymentu http://www.sadistic.pl/images/smiles/023.gif Trzeba zauważyć, że te szczury nie miały zbyt wiele rozrywki, nawet j***nego kołowrotku. Pewnie znalazłoby się tego jeszcze więcej, ale niestety chociażby w Korei Południowej można zauważyć podobieństwa: rodzi się coraz mniej dzieci, coraz więcej mężczyzn jest tymi wykluczonymi, pełno jest jakiegoś pedalstwa typu hińskie bajki. Przeciętny polski facet jest bardziej męski niż większość południowokoreańskich. Aż ciekaw jestem, co będzie za 50 lat.

koolowsky

2014-10-31, 00:04
k***a ciekawe to. Szkoda, że brak wiarygodnych źródeł. Aż sam chyba coś takiego przeprowadzę. Wydaje mi się jednak, że przyczyną wymarcia był tzw. chów wsobny jednak. Co Wy na to?

pytolsky

2014-10-31, 00:08
Eksperyment trwał 4 lata - no to fajnie, że myszy w warunkach laboratoryjnych żyją ok 3 - 3,5 roku, w na prawdę dobrych warunkach mogłyby przeżyć przez cały eksperyment. Zresztą 8 osobników - no k***a proszę, z takim obciążeniem genetycznym po paru pierwszych miotach r*chał się praktycznie kuzyn z kuzynką, to co miało innego z tego wyjść?

ebithril

2014-10-31, 00:11
Czy 4 pary myszy to nie przypadkiem za mało by stworzyć stabilną populację? Nie za mała pula genowa? W sumie by się zgadzało z tym, że przeżyły osobniki starsze, te które nie były wynikiem wielopokoleniowego kazirodztwa :-)

lapps

2014-10-31, 00:19
maxmanus napisał/a:




bo zabrakło miejsca do życia (miejsce nie powiększało się wraz ze wzrostem populacji) - to samo dzieje się na typowych osiedlach postPRL - nowa huta np. brak przestrzeni wzmaga agresje, prawo minimum Liebega... jak nie brak żarcia to przestrzeni...
akurat tego experymentu nie znałem - ale każdy prowadzi do tych samych wniosków - jestem po studiach przyrodniczych,
element którego brak - ogranicza,
albo przestrzeń , albo żarcie, albo choroba...



k***a mac :facepalm: nie odzywaj sie wiecej jak sie nie zapoznasz bo miejsca mialy na 3950 szczurow, a dobily maksymalnie do 2200 wiele miejsc rozrodczych stalo pustych, jedzenia dostawaly wciaz nowego od mistrza gry. jedyna przyczyna zaglady byla zbyt duza wygoda, bo przez brak wyzwan staly sie jednostkami uposledzonymi tak samo jak dzeci socjaldemokracji staja sie teraz. my mamy nieograniczone surowce, nieograniczona przestrzen, a wszelkie schorzenia psychiczne typu homo/transo/femizjebow sie mnoza i przyrost naturalny tez mamy ujemn. wszystko kropka w kropke jak ze szczurami

a dla reszty:
kazdy gatunek w historii swiata powstal z jednostek, ktore wyewoluowaly z mniejszego organizmu. wiec ograniczona pula genetyczna nie moze byc wytlumaczenie upadku gatunku, gdyz jakby nie patrzec wszystkie organizmy oparte sa na tym samym kodzie tylko z biegiem lat rozeszly sie w rozne strony. kod genetyczny zmienia sie w efekcie tego w jakich warunkach dany organizm sie rozwija. jezeli ktos chce temu przeczyc to by zaprzeczal teorii ewolucji