18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Ekspansja

wernetto • 2014-11-30, 23:31
krótkometrażowy filmik ukazujący, jak może wyglądać podbój układu słonecznego przez ludzkość. Zrealizowany został w oparciu o pomysły naukowców zajmujących się ideą kosmicznej ekspansji ludzkości.



Polecam oglądać w 1080p - wtedy robi wrażenie.

Ra...........py

2014-12-01, 00:25
A to wszystko dzięki naszej agencji kosmicznej !!!!

RockyWood

2014-12-01, 01:03
@up

dzięki tej *naszej* agencji kosmicznej to prędzej będą się zastanawiać w razie W kto wydał pozwolenie na zakup najtańszego paliwa do rakiet po najdroższej cenie na ziemi poprzez 10 pośredników :amused:

a co do filmiku to spoko loko - może za 300-500 lat całkiem możliwy scenariusz, jak już ludzkość upora się z islamozjebami, klerem, demokracją i szwabską dominacją to wtedy czemu nie. Na pewno nie za naszego życia ani naszych ew. dzieci. I na pewno po III albo nawet IV wojnie światowej, bo tylko wojna może konkretniej rozpędzić technologie.

wernetto

2014-12-01, 01:18
@up

to jest pewne, że ludzkość do takich rzeczy musi niestety jeszcze dojrzeć. Przede wszystkim zniszczyć podziały religijne, polityczne i społeczne. Demokrację zmienić na ustrój idealny: technokrację globalną. Długa i ciężka droga przed nami, o ile nie zniszczymy się sami za ten czas.

józekdeluxe

2014-12-01, 07:26
Polecam "Interstellar" Nolana, jak ktoś jeszcze nie widział.

nowynick

2014-12-01, 08:27
ja tam przyszłość Ziemian widzę raczej jakoś tak:


St...........us

2014-12-01, 08:42
@upupup
Wy już pewnie "dojrzeliście" i popychacie cywilizację do przodu, pewnie niszczycie podziały religijne, polityczne i społeczne.
Nie pie**olcie głupot bo wiadomo że i tak nic nie zdziałacie, choć przyznam że wojna napędza rozwój a do nie jest daleko.

McMenel

2014-12-01, 08:51
Pierwszą najważniejszą rzeczą jest wywalenie ze stanowisk naukowych wszystkich ludzi którzy wierzą w takie absurdy jak kreacjonizm , boskie pochodzenie biblii ( koranu czy innego pisma świętego ) i jej dosłowność. Bo człowieka k***ica bierze jeżeli widzi kogoś z tytułem choćby magistra który mówi iż " ewolucja to tylko teoria "... Po drugie każdy fundamentalista religijny ma zakaz sprawowania funkcji publicznych. Nie mogą nami rządzić i kierować nierozsądni ludzie którzy ponad dobro ogółu stawiają dobro nadprzyrodzonej istoty. Dopiero wtedy można by się zająć pierwszym rozsądnym krokiem w kierunku gwiazd czyli opracowaniem międzynarodowego projektu windy kosmicznej która MUSI POWSTAĆ.

pemb

2014-12-01, 09:00
@McMenel
k***a należy Ci się cały browar, a nie tylko piwo za to co napisałeś :)

parolpl

2014-12-01, 09:07
Tak w sumie to wystarczy ogarnąć dobry napęd (na bazie fuzji, antymaterii czy tam czegoś jeszcze, a wyj***ć ropę, którą lobby przepychają ciągle), ulepszyć kombinezony i stworzyć dobre osłony dla promów i baz; a co do podziałów to wcale nie muszą się odbyć. Ciągle się kradnie wzajemnie technologie, więc skoro państwo x coś tam wynajdzie, y i z także i będzie można z niego coś złożyć to co najmniej 3 państwa będą mogły to zrobić. A te debile, które wierzą, że bóg im pomoże niech dalej sobie siedzą i gówno wiedzą (na studiach u mnie przewinął się przedmiot o nazwie logika i na jednym z wykładów przewinęła się jedna prosta myśl, którą się zapomina - nie ważne kto mówi, tylko co).

robex9

2014-12-01, 09:09
Ładna wizja, szkoda że raczej mało który z nas jej doczeka. Ale gdyby to stało się jutro to sprzedaje wszystko co mam pakuje manatki i wypie**alam z tej chorej planety rządzonej pedofilami, klechami, żydami, murzynami i innym ciapatym dziadostwem.

BlckSn

2014-12-01, 09:10
McMenel bo ewolucja jest teorią. Każdy wykształcony człek związany z biologią Ci to powie bez względu na wyznanie.

Prothory

2014-12-01, 09:30
McMenel, jak już ktoś tutaj napisał, ewolucja jest teorią, czy Twojemu jakże oświeconemu i wolnemu od wszelakich dennych religii umysłowi się to podoba, czy nie. Gdyby teoria ta była jedyną słuszną, już dawno ludzie stokroć inteligentniejsi od Ciebie i ode mnie udowodniliby, że tak jest. Niestety jest zbyt dużo luk i niejasności, których za naszego życia ludzkość raczej nie zdąży rozwiązać.

sebnol

2014-12-01, 09:53
W 1899 r szef amerykańskiego urzędu patentowego Charles Duell powiedział: "Wszystko co można wynaleźć, zostało już wynalezione" Myślę, że to was wszystkich przekona do tego, że ludzkość dąży do samodoskonalenia i bycia potężniejszym, mądrzejszym i technologicznie doskonałym. To jedna strona medalu.... Człowiek ma tez drugą nature. Jest zawistny i jak bedzie chciał zdobyc to co da mu niezależnosc to posłuży sie innym człowiekiem. stąd pytanie: Czy szybciej będziemy wariatami kosmicznymi czy znów będziemy latać z bronią w brudnych okopach. :)

Sounoxx

2014-12-01, 09:56
Co wy wszyscy pie**olicie, Korea Północna już dawno doleciała na Słońce, a każdy tępy kraj nie potrafi wpaść na to, że wystarczy polecieć w nocy. Wszyscy wiedzą, że Słońce jest wtedy zimne i bezpieczne do zamieszkania. Tylko taki ciemnogród jak Ameryka nie jest w stanie zrozumieć tak prostego prawa fizyki i wydaje miliardy na loty kosmiczne.