18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

E-kradzież XXI wieku...

Mr.Drwalu • 2013-03-01, 11:40


Jak łatwo można nam podpie**olić dane... :fiufiu:

Sz...........ol

2013-03-01, 12:33
Dzieki za tutorial.

zonk

2013-03-01, 12:42
Proste rozwiązanie. Wystarczy zmodyfikować karty tak, że chip będzie się uaktywniał gdy kartę będziemy trzymać między palcami. Wtedy żaden czytnik nie straszny.

Re...........ms

2013-03-01, 12:49
"możesz powiedzieć w banku, że chcesz kartę bez RFID"


drodzy państwo.. gówno prawda!!
Tak się składa, że nigdy nie wierzyłem w ich zabezpieczenia i jak mi się kończyła data starej zwykłej karty to zadzwoniłem i zamówiłem kartę bez paypassów (okres kiedy paypass dopiero co wprowadzali) i tych innych szajsów a zgadnijcie co przyszło :)

Poszedłem do banku oddać kartę i zamówić drugą, ale Pani powiedziała że nie ma kart bez paypass'u, czyli krótko mówiąc znów nas r*chają a my nie możemy nic z tym zrobić.

Breakdrowser

2013-03-01, 14:04
Jeśli nie zapomnę, to jutro napiszę, czy folia aluminiowa działa jako ochrona.

knsad

2013-03-01, 14:21
@up
działa ale estetyczniej wygląda inwestycja w specjalne etui

Breakdrowser

2013-03-01, 15:02
@up dzięki za info :)

Co do wyglądu najwyżej pie**olnę sobie naklejkę-kucyka na aluminiową folię

kokroucz

2013-03-01, 15:26
wielkie mi halo, nie trzeba byc geniuszem zeby domyśleć sie ze jeśli karta działa na zasadzie sygnału radiowego i w taki sposób łączy się z terminalem by opłacić rachunek to jest możliwość przechwycenia takiego sygnału, stworzenie sprzętu który odczyta sygnał i przetworzy go na dane możłiwe do skopiowania to raczej zaden problem, elektroniczni złodzieje nie takim wyzwaniom podołali. mowiac szczerze ten microchip musi być dla nich czyms w rodzaju "manny z nieba".

Bacutil

2013-03-01, 15:26
Dobrze wiedzieć. Muszę chronić te miliony, które przechowuję na swoim koncie... :shock:

wudun

2013-03-01, 15:27
Ilość zapytań w google wzrosła z rejonu Polski;D. Nawet jak masz te dane nie jest tak prosto wypłacić kasę;D

Ant1984

2013-03-01, 15:29
Największy przekręt to ten, że zbierają dane z każdych twoich zakupów. Wiedzą gdzie jesteś, jak się odżywiasz, co czytasz, no po prostu wszystko, za co płacisz kartą.
Dlatego ja płacę tylko gotówką.

skrupa88

2013-03-01, 15:44
do przeprowadzenia transakcji internetowej za pomocą karty płatniczej poza numerem karty i datą ważności jest potrzebny jeszcze kod CVC2 z tyłu karty, a przecież takiego nie zapisuje się na tym chipie RFiD

matol

2013-03-01, 15:48
@up Ale tutaj nikt nie mówi o transakcjach internetowych tylko zbliżeniowych i kopiowaniu kart.
@2up A kogo k***a obchodzi to, że kupujesz szarą srajtaśmę w biedronce? :D

Go...........ga

2013-03-01, 15:51
Najlepsze jest to, że są czytniki RFID z zasięgiem do 2 metrów, przechodzisz po centrum handlowym i masz tysiące numerów kart kredytowych ludzi, którzy nie umieją chronić swoich danych albo nie rozumieją tego, że mogą być stanowczo wykochani w dupę. A potem płacz, że pieniążki zniknęły.

bavarian

2013-03-01, 16:05
A u nas już wymyślili, nazywa się to ID BLOCK



W ogóle wielki szacun dla Pana Kaczmarskiego