18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

E-kradzież XXI wieku...

Mr.Drwalu • 2013-03-01, 11:40


Jak łatwo można nam podpie**olić dane... :fiufiu:

virusotron

2013-03-01, 16:24
Jak pisałem kiedyś o tym to moderacja moj komentarz wywaliła!

Wsadzasz kartę na 5s do mikrofali chyba na 1kw upiecze rfid ale chip działa normalnie. Przejedz sobie metrem w jedna i w drugą strone i skasuj każdego na 50 zł.


iceman_

2013-03-01, 16:35
gdzie można kupić ten sprzęt? :D

RustyRat

2013-03-01, 16:55
uf, jak dobrze ze mam wiecznie puste konto...

HappyMeal

2013-03-01, 17:08
Dzięki! :) Omnomoniom, czytnik zamówiony.

Venbar

2013-03-01, 17:12
virusotron napisał/a:

Jak pisałem kiedyś o tym to moderacja moj komentarz wywaliła!

Wsadzasz kartę na 5s do mikrofali chyba na 1kw upiecze rfid ale chip działa normalnie. Przejedz sobie metrem w jedna i w drugą strone i skasuj każdego na 50 zł.



Ktoś próbował tego sposobu? :D Bo zbliżeniówka na karcie mnie tak nie wymownie wk***ia, że mam ochote wsadzić karte nie do terminalu tylko w dupe temu co ją wymyślił, a drugi raz przeciągnąć temu co ja rozpowszechnił...

Torwald

2013-03-01, 18:14
Pierdzielenie i straszenie ludzi. Fakt, że da się odczytać dane z karty, ale w cywilizowanym świecie (bynajmniej nie chodzi o USA) za dużo z takimi danymi się nie zrobi.
Wszystkie transakcje online weryfikowane są przez CVV. No chyba, że to jakiś sklep w stanach i ma technologię sprzed 15 lat...
Dalej - klonować karty i płacić zbliżeniowo ? Jasne, ale: zakupy powyżej pewnej kwoty i tak trzeba potwierdzić przez podanie PIN. Dużo transakcji na małe kwoty ? Też się da,ale po którejś z kolei trzeba znów PIN wklepać.
Long story short - sztuka dla sztuki. Realnego zysku z tego nie ma.

Gość z filmu sam sprzedaje pokrowce na karty - taki news na bank mu nagonił masę klientów ;)

rogal1681

2013-03-01, 18:18
A prawda jest taka, że odczytać można tylko nr karty i date ważności, a te dane można sobie... skopiowanie takiej karty nie jest takie banalne, i na pewno nie uda sie w kilka sekund. Do zrobienia kopii potrzeba by klucz skitrany głeeeeeboko w pamięci chipu NFC, a podejrzewam że wykonalne jest fizyczne uniemożliwienie dostepu do niego z poziomu "zdalnego" a te wszystkie portfele to robienie ludzi w ch*ja i wyłudzanie kasy. Zresztą, wystarczy posiadać 2 karty zbliżeniowe w portfelu (np legitymacje studenckie) i już nie da się żadnej z nich odczytać.

RexDex

2013-03-01, 18:45
rogal1681: Trochę się mylisz co do 2 kart w portfelu. Technologie zbliżeniowe tak naprawdę od chyba kart Mifare i wszystkich poźniejszych posiadają już protokół antykolizyjny pozwalający odczytać wiele kart (nie naraz, ale po kolei, wiecej: ISO/IEC 14443-3/A). Aczkolwiek, żeby być precyzyjnym: jeżeli masz 2 karty niekompatybilnych standardów pracujące na tej samej częstotliwości to tak, może ich się nie dać odczytać na niektórych czytnikach. Ale na to bym w przyszłości nie liczył.

Dwa, trudność (z tego co wiem, nigdy tego nie robiłem) odczytu karty paypasowej jest w dosyć silnym algorytmie szyfrującym (RSA bodajże, ale nie jestem pewien). Tak samo klucz który jest na karcie nigdy nie jest przesyłany i raczej w prosty sposób nie da się do niego dobrać.

Natomiast większość zwykłych karty (bilety miesięczne) można bez problemu klonować "studenckim sposobem" :)

Tulkas

2013-03-01, 19:17
@Rems
nie wiem w jakim banku jesteś, ja w BZWBK dostał bym karte z RFID gdybym nie powiedział że każda karta z chipem RFID będzie przeze mnie natychmiastowo oddawana, i wiesz co się stało?
dostałem tradycyjną kartę Master Card :P
tak że trza wydrzeć ryja i będzie to co chcesz

KMD

2013-03-01, 20:35
Specjalnie konto na sadistic'u założyłem.
Na jakie studia mam iść, żeby takie cacka budować?
I jak ktoś może mi coś podpowiedzieć odnośnie podrabiania kart, to na pw...
W przyszłości chciałbym zostać złodziejem.
Pozdrawiam

bingo100

2013-03-02, 00:43
Virusotron - sp***oli się RFID i czip, na którym są Twoje dane - karta do wyj***nia, chyba, że chcesz korzystać tylko z paska magnetycznego. (chodzi mi o karty Chip and PIN)

filipsworks

2013-03-02, 07:24
W ch*j czasu temu przetestowane na piotrkowskiej łodzi...
Myślę, że sklonowanie nie byłoby problemem (brak regulacji na rynku sprzętu), a uzyskanie danych to kwestia tylko tego, ile mocy damy w "czytnik" - jak to z RFID.

IdBlock

2013-03-02, 13:19
To prawda,że banki z góry zakładają,że każdy chce mieć kartę z paypassem i taką nam wysyłają. Jak widać zagrożenie jest naprawdę duże,a wkładanie karty do mikrofalówki,żeby pozbyć się RFID to niezbyt dobry pomysł. Najlepiej kupić po prostu specjalne etui,wydatek jest nie duży,a ochronę mamy zapewnioną. Takie etu jest wykonane ze specjalnych kompozytowych materiałów,które nie przepuszczają żadnych sygnałów.

virusotron

2013-03-04, 15:05
Nie nie sp***oli się. Jak byś trzymał 10s to by tak było.

Co ja wam "bede" gadał niebezpiecznik.pl tam był już dawno dawno temu artykuł.