18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Dziwne metody leczenia

miedziak • 2011-02-11, 00:26
Jakoś tak bywa, że ludzie lubią wierzyć w rzeczy na których poparcie nie ma żadnych argumentów i przyjmować je za absolutny pewnik prawdy. Za zwyczaj się to odnosi do religii ale że temat jest stary i oklepany dla tego dzisiaj zajmiemy się innym tego rodzaju zjawiskiem. Wielu chorych ludzi pomimo namacalnych dowodów nie ufa współczesnej medycynie, a im człowiek bardziej chory tym bardziej jest w stanie uwierzyć różnym szarlatanom. Wiele tradycyjnych metod leczeni, ma na swoją obronę wyniki i sensowne uzasadnienia, jednak w większości opierają się one na zjawisku placebo.

Oto kilka przykładów.

okład z martwych skorpionów, który nawet nie mam pojęcia jak ma działać.


Masowanie ciężarnej kobiety delfinem, sądzę, że dużą rolę w przypadku tej kuracji odgrywają jakieś niespełnione fantazje z dzieciństwa ciężarnej kobiety.


Masaż zbożówkami, w tym przypadku chyba kluczowym pojęciem potrzebnym do zrozumienia problemu jest "fetyszyzm"


A teraz mój faworyt! Upie**olenie się w czoło żółwiem ;-)


Reszta ciekawych przypadków jak zawsze w komentarzach!

Am...........eg

2011-02-11, 00:27
Moaaar

.:...........:.

2011-02-11, 00:27
sdvSvsvV

~PowerBoBass

2011-02-11, 00:28
Nie ma to jak żółwiem po czole :rofl:

Dannyk

2011-02-11, 00:28
bardzo ciekawy materiał.

HoseBanditos

2011-02-11, 00:29
To żółwie atakują ludzi? A myślałem, że to takie spokojne zwierzęta? Dobre 8-)

Saia

2011-02-11, 00:31
Szósty! (Komentarz).

Widzę że dzisiaj bardzo pomocni są szkodnicy.

miedziak

2011-02-11, 00:46
W tym przypadku chodzi o to że pacjenci/wierni/frajerzy połykają w całości specjalną odmianę rybki z mieszanką ziołową. Rybka jest żywa i ma na celu zamieszać lekarstwo w żołądku. Następnie lekarz wkłada dwa palce w gardło ofiary i powoduje wymioty u pacjenta aby ten "oddał" rybkę, bo to hindusi i rybek nie wolno zabijać. Moim skromnym zdaniem jest to najciekawszy sposób leczenia jaki ostatnio znalazłem.









Kolejną ciekawą metodą jest sposób nieco zagapiony od krokodylów i rekinów, a mianowicie usuwanie resztek organicznych i martwego naskórka przy pomocy małych rybek.







Następny sposób jest ponoć bardzo popularny w chinach i polega na okadzaniu chorych przy pomocy specjalnych skrętów z leczniczych ziół i mocowanych w okolicy chorego miejsca, narządu.







Pszczoły też mają swój udział w leczeniu, a raczej ich jad. Z tego co pamiętam z zajęć(bo to akurat jest w miarę potwierdzone) to jego działanie :-( polegało na polepszaniu krążenia.







Znane i lubiane bańki :D









No i oczywiście najczęstsza metoda leczenia niekonwencjonalnego: modlitwa!

Tutaj chłopiec zanurza rękę w słoiku z magiczną wodą(na sadolu musiał by sobie ten słoik z magiczną wodą zapakować w dupsko żeby zadziało )



Jakiś tam magiczny rytuał uzdrawiający dziecko.


Magiczna spełniająca prośby krowa co się urodziła z łuskami.


No i wiadomo 8-)

maychan

2011-02-11, 00:50
To na końcu to jaki rytuał ? pie**olę i znikam ?

necrobarbara

2011-02-11, 01:29
Ten ostatni nazywa się "oby nie była w ciąży bo biskup się na mnie wk***i"

miedziak

2011-02-11, 01:33
@up, @up, swoją drogą fajna dupa. r*chał bym.

peniseusz

2011-02-11, 01:38
miedziak napisał/a:

Tutaj chłopiec zanurza rękę w słoiku z magiczną wodą(na sadolu musiał by sobie ten słoik z magiczną wodą zapakować w dupsko żeby zadziało )

akurat zanurzanie rąk w wodzie może mieć szczególnie dobry wpływ na chorego, zwłaszcza czynione przed posiłkiem, a jak do tego dorzuci się mydło to ful luksus. szkoda tylko że żadne boskie objawienie nie nakazało nigdy mycia rąk lub gotowania wody, ocaliłoby to wiele istnień, chociaż woda z Lourdes też ma niewątpliwe sukcesy w tej dziedzinie

bloodwar

2011-02-11, 06:36
Ludzie to debile, wierzą w czary, leczenie dotykiem, wróżenie, homeopatię itp i nic ich nie przekona że to nie działa. Mój absolutny nr 1 wśród ludzi udowadniających ludzką głupotę to "wróż" Jackowski - koleś w 2008 roku "wywróżył" że Tusk wygra z Leszkiem wybory prezydenckie, Tusk miał być prezydentem jeszcze 2 kadencje a Leszek miał się poświęcić karierze naukowej i wydać dwie książki (choć jak wiadomo Tusk zrezygnował z przydentury a Zimny Leszek wylądował na Wawelu) a mimo to ten "wróż" dalej ma dziesiątki chętnych na swoje usługi, ludzie z drugiego końca Polski przyjeżdzają zeby posłuchać jego bajek ( Iwony Wieczorek też nie umiał znaleźć)

donwasyle

2011-02-11, 12:49
a nie ma tam żadnych rytuałów na powiększenie ku*asa? :D