18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Dzisiejsze wybory w Turcji

~Velture • 2023-05-14, 15:55
Zgadnijcie kto dzisiaj wygra ponownie wybory w Turcji :roll:




~Velture

2023-05-14, 19:18
Anonimowyja napisał/a:

Niestety, u władzy są socjaliści, którzy od kilku lat prowadzą politykę proinflacyjną. Robią to specjalnie, bo zwiększa to automatycznie wpływy do budżetu. Tak samo ustawowe podnoszenie płacy minimalnej skorelowane z inflacją - większa inflacja, większe zarobki - jest to dodatnie sprzężenie zwrotne, które w połączeniu z bezmyślnymi programami socjalnymi powoduje, że wpadliśmy w spiralę inflacyjną. RPP z jaszczembiem na czele ch*ja zobaczy a nie swój cel inflacyjny i ma w dupie obowiązek dbania o siłę Polskiego Złotego.



k***a bardziej niż mieć swoją prawdziwa noge to bym chciał dzień k***a bez polityki na sadolu. Sram już tym kaczorem, tuskiem, dupokotem, k***inem i całą tą zj***ną kolesiowską spółką trzymającą się za jajca od 30 k***a lat.

Jedyna różnica między pis i po w okradaniu Polaków to poziom PR'u i nic więcej.

Wszyscy siedzą k***a w tym jednym pie**olonym korycie i sobie wzajemnie gałę pucują od 3 dekad.

Niech dadzą każdemu po 5000+ i ch*j. Chleb po 50zł będzie ale każdego będzie stać na telewizor lcd.

Huherko

2023-05-14, 19:31
Anonimowyja napisał/a:

Niestety, u władzy są socjaliści, którzy od kilku lat prowadzą politykę proinflacyjną. Robią to specjalnie, bo zwiększa to automatycznie wpływy do budżetu. Tak samo ustawowe podnoszenie płacy minimalnej skorelowane z inflacją - większa inflacja, większe zarobki - jest to dodatnie sprzężenie zwrotne, które w połączeniu z bezmyślnymi programami socjalnymi powoduje, że wpadliśmy w spiralę inflacyjną. RPP z jaszczembiem na czele ch*ja zobaczy a nie swój cel inflacyjny i ma w dupie obowiązek dbania o siłę Polskiego Złotego.



Niby racja, ale w Polsce inflacja ma jeszcze swoje drugie dno - te wszystkie Januszexy od lat narzekają jak to ciężko i źle się w Polsce firmę prowadzi. Marże w sklepach są kosmiczne. Zbyt dużo firm jest w rękach zagranicznych inwestorów co pozwala na wysyłanie zysków poza Polskę a Polakowi i tak się powie, że jest drogo, bo jest inflacja i głupi polaczek i tak to kupi. Porównaj sobie ceny np warzyw i owoców na skupach rolniczych a potem ceny w sklepach, zdarza się po 200-300 procent przebitki. Gdyby każdy przedsiębiorca uczciwie podchodził do wzrostu cen poszczególnych produktów takich jak paliwo, energia czy pieniądze dodawane w postaci socjali to inflacja byłaby niezauważalna, a tym czasem w Polsce dalej panuje wolna amerykanka a zarabianie pieniędzy polega na tym, żeby jak najbardziej ograbić drugą osobę.

PutinToSmiec

2023-05-14, 19:38
Karkus napisał/a:

I na podobnej zasadzie wygrywa PiS w Polsce.
Bo aż TYLU idiotów w tym kraju nie ma...



90% to idioci .. polaczki

:-o

~DMT

2023-05-14, 20:00
VeIture napisał/a:

poziom PR'u i nic więcej.



Mocodawcy się różnią. Pionki się same po planszy nie poruszają, bo gdyby spróbowały, to by je k***a zmiotło...

Ciekawostka na niedzielę:

W najbardziej prestiżowym rankingu wszech czasów, szachistów i szachistek (oryginalnych, bez ku*asa, tak jak to teraz modne) FIDE ,w pierwszej setce, jest tylko jedna kobieta. Jedna. Na 43 miejscu... :lol:

Siriuz

2023-05-14, 20:58
No tak k***a, bo idiota, który fałszuje karty wyborcze nagrywa to a potem upublicznia... :facepalm2:
Gdzie się podziali sadole, którzy węszą wszędzie fejk?
Zalecam trochę krytycyzmu. Lewactwo lubi tworzyć takie historie, bo zwyczajnie nie mogą zdzierżyć rzeczywistości.


Nabs

2023-05-14, 21:17
Huherko napisał/a:

Niby racja, ale w Polsce inflacja ma jeszcze swoje drugie dno - te wszystkie Januszexy od lat narzekają jak to ciężko i źle się w Polsce firmę prowadzi. Marże w sklepach są kosmiczne. Zbyt dużo firm jest w rękach zagranicznych inwestorów co pozwala na wysyłanie zysków poza Polskę a Polakowi i tak się powie, że jest drogo, bo jest inflacja i głupi polaczek i tak to kupi. Porównaj sobie ceny np warzyw i owoców na skupach rolniczych a potem ceny w sklepach, zdarza się po 200-300 procent przebitki. Gdyby każdy przedsiębiorca uczciwie podchodził do wzrostu cen poszczególnych produktów takich jak paliwo, energia czy pieniądze dodawane w postaci socjali to inflacja byłaby niezauważalna, a tym czasem w Polsce dalej panuje wolna amerykanka a zarabianie pieniędzy polega na tym, żeby jak najbardziej ograbić drugą osobę.



problem jest trochę bardziej skomplikowany niż kilku januszy którzy chcą zarobić, nie mniej sami sobie jesteśmy winni, bo zamiast nie kupować ch*jowych i drogich pomidorów w biedronce, tylko pójść do jakiegoś warzywniaka, to kupujemy, jednocześnie dając znać że taka cena i taka jakość nam nie przeszkadza.

mi osobiście większość produktów z biedronki nie odpowiada, bo są ch*jowe i drogie w cholerę, względem tego co można kupić w lokalnym mięsnym, warzywniaku czy piekarnii. więc nie robię tak często zakupów w biedronce jak robiłem i zdecydowanie wolę iść na targ kupić od rolnika z województwa, niż w biedronce, sprowadzane w zamrażarce z hiszpanii za 2x wyższą cenę i 5x niższą jakość.

Huherko

2023-05-14, 21:35
Nabs napisał/a:

problem jest trochę bardziej skomplikowany niż kilku januszy którzy chcą zarobić, nie mniej sami sobie jesteśmy winni, bo zamiast nie kupować ch*jowych i drogich pomidorów w biedronce, tylko pójść do jakiegoś warzywniaka, to kupujemy, jednocześnie dając znać że taka cena i taka jakość nam nie przeszkadza.
mi osobiście większość produktów z biedronki nie odpowiada, bo są ch*jowe i drogie w cholerę, względem tego co można kupić w lokalnym mięsnym, warzywniaku czy piekarnii. więc nie robię tak często zakupów w biedronce jak robiłem i zdecydowanie wolę iść na targ kupić od rolnika z województwa, niż w biedronce, sprowadzane w zamrażarce z hiszpanii za 2x wyższą cenę i 5x niższą jakość.



Zgadzam się z Tobą. Nawet mi się ostatnio nagłówki w wiadomościach pokazują z portali typu money.pl ogłaszające że "Polacy coraz częściej oglądają gazetki ze sklepów" - mnie to śmieszy, bo ja większości rzeczy nie kupuję, kiedy nie są w promocji (piszę o większości, bo oczywiście nie będę czekał tydzień, żeby chleb był w promocji, bo zdechnę z głodu) i teraz nagle okazuje się, że kończy się wrzucanie do koszyka na ślepo a zakupy trzeba robić z głową.

shoe5maker

2023-05-14, 22:35
Siriuz napisał/a:

No tak k***a, bo idiota, który fałszuje karty wyborcze nagrywa to a potem upublicznia...
Gdzie się podziali sadole, którzy węszą wszędzie fejk?
Zalecam trochę krytycyzmu. Lewactwo lubi tworzyć takie historie, bo zwyczajnie nie mogą zdzierżyć rzeczywistości.



Obawiam się że masz rację, ale za to ile będzie materiałów z pałowania ludzi na demonstracjach.

Bul_od_bytu

2023-05-14, 23:02
W Turcji wygra ten kto ma wygrać, a raczej ten kogo armia uzna za zwycięzcę wyborów. Społeczeństwo będzie głosować do tej pory aż wybierze właściwie :D
Tak to funkcjonuje

Majles

2023-05-15, 01:10
Pisuary i tak sobie pomoga mimo tylu debily w tym kraju.

CzerstWybut

2023-05-15, 02:35
Jak to mówią "jedyne co pisowi się udało to opozycja" więc już wiecie dlaczego wygrywają.

Pentoser

2023-05-15, 06:13
Tak w przenosni wygladaly oczekiwania szeroko dzis rozumianej sropozycji. Oczywiscie wy wiecie lepiej ale odkad nie da sie samemu na siebie glosowac bo programy socjalne zwiekszyly frekwencje na wyborach to trzeba lierdolic ze to oszustwo. Oczywiscie komunisci stosujacy cenzure i klamiacy na kazdym kroku bwda teraz formowac komisje wyborcze. Ale w te enklawy sld i psl nie wejda pk hospicjach i innych miejscach sprawdzac bo sie boja tylkonskonczy soe na pie**olaniu albo oszustwach dla wiekszwgo dobra ;) Jak ktos tu slusznie zauwaza polityka rozgrzewa wasze serduszka ale tu mamy pytanie to gdzoe zescie k***a byli na poprzedbich wyborach pajace. Bo dzasper z karina zaglosuja za was :)

Siriuz

2023-05-15, 06:29
Przestańcie po prostu głosować pod telewizor i będzie dobrze. Gdyby tak każdy wziął kość i wylosował sobie partię, gwarantuje Wam, że mielibyśmy niezły cyrk i panikę w rządzie. Tym większy im więcej udało by się zarejestrować kandydatów od czapy.

pyotreck

2023-05-15, 07:32
Czajnik napisał/a:

Obawiam sie że nie masz racji xD



Czyli sugerujecie że należy głosować na rudego i niemiecką opozycję? Ja w to nie wchodzę.