18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Działo Przeciwgradowe

CzłowiekDepresja • 2012-08-09, 19:59
Nie wiem jak wielu z Was zastanawiało się, jakie skutki ma grad dla wszelkiego rodzaju upraw, ale tu mam odpowiedź, jak z takim opadem radzą sobie rolnicy:


Działo przeciwgradowe składa się m.in. z generatora fal uderzeniowych w kształcie lejka, butli z acetylenem -- wybuchowym gazem, dzięki któremu działo funkcjonuje, a także systemem zapłonu i sterowania działem poprzez moduł radiowy lub SMS. Uruchomiony w odpowiednim momencie system jest w stanie zapobiec opadowi gradu. Emitowane z działa fale uderzeniowe o polaryzacji dodatniej zakłócają strukturę polaryzacyjną chmury, ograniczając rozwój kul gradowych, które nie rozrastają się do rozmiarów które mogłyby w przypadku opadu zagrozić uprawom. Przy skutecznym zastosowaniu działa, grad spada na ziemię w postaci deszczu lub mokrego śniegu. W Polsce jest takich sztuk 7.

Tu szerszy opis jak działa maszyna:

dave815

2012-08-10, 00:02
@up Faktycznie 330ha, dopiero teraz doczytałem.

Cytat:

Siedem dział przeciwgradowych, dwie stacje meteorologiczne i szybkość działania, tworzą kompatybilny sztab ochronny przed niszczycielską siłą nawałnic.



Poprawka, nie 5, a 7 dział :) Może któregoś dnia sie wybiore i nakręce jak to wygląda w polskich realiach. Teraz praktycznie codzień walą seriami. Czasem nawet kilka razy w ciągu dnia.

dymion

2012-08-10, 00:02
wolałbym jednak, żeby zakładali siateczki ochronne

le...........ce

2012-08-10, 00:38
bezimienny90 napisał/a:

swoją drogą, czy te uprawy to nie chmiel?


Jesteś trollem czy idiotą? Chyba na prawdę w życiu nie widziałeś sadu jabłoni :mrgreen:



Edit: A nie to k***a truskawki! :loldev: