18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Działo gaussa

Pietrrr • 2013-08-09, 12:24
Domowej roboty nak***iator


hello_world

2013-08-09, 12:30
Mini wersja działa szynowego. Stalowe pociski otrzymują pęd dzięki polu magnetycznemu wytworzonemu z indukcji elektromagnetycznej zwojnic :D

pakicito

2013-08-09, 13:18
ciekawe ile pożyłoby bydło z Wiejskiej gdyby autor umieścił tu instrukcję montażu :D

Kaskaderdx10

2013-08-09, 13:28
oglądając filmik byłem pewien że w komentach bedzie ból dupy z powodu strzelania do laptopa

Reginald911

2013-08-09, 13:52
coś czuje że ta broń mogłaby być dobra na ciapaków..jak każda inna :psycho:

ocwpzw

2013-08-09, 14:07
Ciekawe jak z celnością

Green ninja

2013-08-09, 14:07
niestety taka "broń" wytwarza zbyt mała prędkość kinetyczną pocisku, kluczowym problemem jest pojemność kondensatorów ( choć ostatnio czytałem że się pojawiły 1F, wielkości paluszka AA )
Tutaj np cewka osiąga do 1.25kJ ( sporo :) )

Zl...........ny

2013-08-09, 14:08
Kaskaderdx10 napisał/a:

oglądając filmik byłem pewien że w komentach bedzie ból dupy z powodu strzelania do laptopa



Ktoś kto przeżywa rozstrzelanie starego laptopa, musi być naprawdę ubogi.

KMD

2013-08-09, 14:15
na diskawery kiedyś mówili, że chcieli stworzyć taką wielką lufę w jakiejś górze i wystrzeliwać z niej zapasy i części w przestrzeń.
Co do broni myślę, że jak by to podłączyć do gniazdka to byłoby większe napięcie i by mogło szybciej napie**alać. Ale nie jest źle.

Fisz_

2013-08-09, 14:16
Uwielbiam problematykę dział Gaussa - zaraziłem się nią po zagraniu w STALKERa (wiadomo, gaussowe science fiction), coś zaczęło mnie ciągnąć w kierunku tego typu technologii.. Tak jak kolega wcześniej napisał barierą do osiągnięcia odpowiedniej dla broni energii kinetycznej jest niedoskonałość i zbyt słabe parametry obecnie stosowanych podzespołów, a szkoda.. poza tym zastanawia mnie co innego - czy nie lepiej byłoby autorowi zastosować amunicję kulową, gdyż jak widać na filmiku pociski ze względu na brak stabilizacji i niemożność gwintowania lufy koziołkują niemal zaraz po opuszczeniu lufy.. urok podkalibrowej amunicji :D

Cz...........ot

2013-08-09, 14:20
Zajebista, również w Fallout 2 były takie wynalazki :D

krisek

2013-08-09, 14:21
Będąc w gimbazjum w Młodym Techniku czytałem, że takie działko ma teoretycznie nieograniczoną prędkość pocisku- można by go przyspieszać w nieskończoność (gdy tylko działo jest zasilane odpowiednią wartością prądu i napięcia). W praktyce są to jedne z największych prędkości pocisków. Wiele prób działa szynowego skończyło się spaleniem szyn z powodu wielkich prądów w nich płynących.

kertoiPs

2013-08-09, 14:27
Na fizykę robiłem podobne urządzenie działające na zasadzie indukcji elektromagnetycznej - coilguna. W skrócie działa to tak, że 2 kondensatory wielkości puszek po coli ładują się do 315V i za pomocą tyrystora w bardzo krótkim czasie cała ta energia trafia do zwojnicy tworząc dosyć silne pole elektromagnetyczne. Gwóźdź znajdujący się w środku dostaje wtedy właściwości magnetycznych i wylatuje. Za 1000 zł można już mieć maszynkę która bez problemu przebije na wylot człowieka.

Oto moja armatka:


alanbdf

2013-08-09, 14:37
muzyczka z vice city na końcu

d-wade

2013-08-09, 14:39
W ogame miałem takich tysiące.