18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach

Dysmózgia, a demokracja

Kuriki • 2015-03-28, 22:01
Witam. W dzisiejszym odcinku "Przygód Polaków z z samymi sobą" jest kolejny przykład bardzo mądrej, odpowiedzialnej osoby z prawami wyborczymi.

http://fakty.tvn24.pl/ogladaj-online,60/ruda-slaska-pozyczyla-500-musi-oddac-180-tysiecy,528556.html

Ktoś bez umiejętności czytania, a przynajmniej czytania ze zrozumieniem, ktoś bez mózgu ma prawo wyborcze. Czy są na sali demokraci? Cieszycie się, że ta kobieta z tematu (i jej podobni) ma prawo w głosowaniu zadecydować o niektórych aspektach waszego życia?

Co wy na to polityczni bojownicy? Czy według was kobieta padła ofiarą żydów, masonów, spisgu, lichwy i oszustwa czy może raczej braku mózgu?

No i najważniejsze pytanie dnia. Co sądzicie o d***kracji?

sz...........86

2015-03-28, 22:20
korwin w tagach :D

a co do tej kobiety, jak jest głupia to niech teraz płaci, co jak co ale przy czytaniu umowy pożyczki powinna ją 2 razy dokładnie przeczytać.

a demokracja to najgłupszy ustrój świata

Grzegorz.C

2015-03-28, 22:31
Cytując klasyka: demokracja ma wady ale jak dotąd nie powstało nic lepszego. Tak w gruncie rzeczy to wszystkie systemy polityczne bez rozróżnień na oligarchię, technokracje itp. można podzielić na takie gdzie ludem rządzi on sam lub wyselekcjonowane jednostki. Skoro przyjmujemy że każdy człowiek jest z natury wolny to i powinien mieć prawo decydowania o sobie co umożliwia mu demokracja. Zresztą kto miałby zdecydować jakie osoby od tej pory zaczną arbitralnie rządzić?



Oto WPK (wielki paradoks k***inucha): mocno pie**ol o wolności ale śnij o rządach tyrańskich, mocno pie**ol że demokracja prowadzi do dyktatury ale sam się jej k***a domagaj od zaraz :D

Kuriki

2015-03-28, 22:31
szymek6786 napisał/a:

korwin w tagach :D


To przez unikalną pisownię słowa "demokracja" :-P

~CanesPL

2015-03-28, 22:37
Cytat:

"Nie podoba mi się system w którym dwaj pijacy spod budy z piwem mają w demokratycznym głosowaniu dwa razy więcej do powiedzenia niż profesor."
Wojciech Cejrowski


el...........wy

2015-03-28, 22:42
k***a nawet mi jej przez chwilę było szkoda, ale w sumie jak jest chciwa i pazerna to śmierć frajerom!

PS k***a "sądy nie stoją po stronie poszkodowanych" :amused:
No pronto, przecież sąd to powinien stanąć po właściwej stronie, a nie wydawać jakieś debilne wyroki w oparciu o prawo

Grzegorz.C

2015-03-28, 22:57
"Nie podoba mi się system gdzie wykształcenie daje komuś prawo do decydowania o innych za nich"

Grzegorz.C

PlenerPłocki

2015-03-28, 23:40
CanesPL napisał/a:

"Nie podoba mi się system w którym dwaj pijacy spod budy z piwem mają w demokratycznym głosowaniu dwa razy więcej do powiedzenia niż profesor."
Wojciech Cejrowski



Ten slogan nie ma sensu. Po pierwsze, czy obywatelski interes profesora jest więcej wart niż interes menela? Po wtóre, profesor ma więcej głosów niż jeden, bo z racji swojego statusu wywiera proporcjonalny do swojego poważania wpływ na tych z którymi się styka. Nobliwy człowiek nauki stroniący od kamer, może liczyć swoje głosy w dziesiątkach; znany publicysta dysponuje tysiącami z nich; menel z kolei ma faktycznie tylko ułamek głosu, bo nikt go nie słucha, a sam podlega wpływom innych. Natomiast jeśli ktoś jest idiotą i nie bierze udziału w wyborach to ma zero głosów.

lapps

2015-03-29, 17:22
@Grzegorz.C

buahahahhaha :szczerbaty:

zebys w demokracji mogl decydowac o sobie, musisz najpierw przekonac parenascie milionow osob do swojej racji...

socjaldemokracja(to co my mamy) sprawia, ze ludzie wybrani przez idiotow(wiekszosc kazdego prawie spoleczenstwa to sa idioci, idiote jest latwo zmanipulowac i to oni decyduja w demokracji). maja prawo narzucic ci co chca w imie spolecznej odpowiedzialnosci.

jedyny sposob zeby kazdy czlowiek mogl w pelni decydowac za siebie to wprowadzic wolny rynek(to czego chce korwin swoja droga). jesli masz wolny rynek i kazdy obywatel w kraju zdaje sobie sprawe, ze to jedyna droga do dobrobytu i wolnosci i jest w stanie przelac krew w obronie wolnego rynku, to juz niewazne czy bedziesz mial demokracje, monarchie czy anarchie ludzie beda wolni.

a demokracja jest o tyle najgorsza, ze o ile monarche da sie zmienic przez rewolucje na przyklad, dyktatora tez. o tyle wladzy w demokracji juz nie zmienisz, bo zawsze bedzie rzadzil bank i grupy interesow. jedynie namiestnika mozesz zmienic...

Grzegorz.C napisał/a:

"Nie podoba mi się system gdzie wykształcenie daje komuś prawo do decydowania o innych za nich"

Grzegorz.C



dlatego popierasz system w ktorym znajomosci i pieniadze daja prawo decydowac o innych za nich :szczerbaty:

w imie starej dobrej zasady "jebac logike"

PlenerPłocki napisał/a:



Ten slogan nie ma sensu. Po pierwsze, czy obywatelski interes profesora jest więcej wart niż interes menela? Po wtóre, profesor ma więcej głosów niż jeden, bo z racji swojego statusu wywiera proporcjonalny do swojego poważania wpływ na tych z którymi się styka. Nobliwy człowiek nauki stroniący od kamer, może liczyć swoje głosy w dziesiątkach; znany publicysta dysponuje tysiącami z nich; menel z kolei ma faktycznie tylko ułamek głosu, bo nikt go nie słucha, a sam podlega wpływom innych. Natomiast jeśli ktoś jest idiotą i nie bierze udziału w wyborach to ma zero głosów.



tak obywatelski interes profesora jest wiecej wart niz interes menela, bo menel ma wszystko w dupie wiec czemu mialby chciec decydowac o czymkolwiek gdyby mu chlopaki z psl flaszki nie dali??

madry charyzmatyczny czlowiek moze liczyc swoje glosy w dziesiatkach, a popularna stacja telewizyjna w milionach...
madry i charyzmatyczny czlowiek jak bardzo madry i charyzmatyczny by nie byl i tak nie przekona do swojej racji idioty bo najpierw musialby sie znizyc do jego poziomu, a wtedy nie wydawalby sie rzetelny. musialby najpierw zaczac myslec jak idiota, mowic jak idiota, zachowywac sie jak idiota... malo ludzi to potrafi
a niestety w kazdym spoleczenstwie wiekszosc to idioci(tym bardziej u nas gdzie inteligencja byla skrupulatnie mordowana), dlatego inteligentny czlowiek w demokracji ma zawsze gowno do gadania

Grzegorz.C

2015-03-29, 19:46
@lapps
Wolny rynek zapewni wolność ale jedynie gospodarczą, jeśli jakakolwiek władza zmusi cię np. do noszenia rurek to żaden hajs tego nie zmieni. No chyba że w formie łapówki ale ją można wręczyć - uwaga! - w każdym systemie. No chyba że kary za to staną się właściwie odstraszające np. w formie czapy ale to można teoretycznie osiągnąć również w demokracji.

Dyktatora lub monarchę jest zawsze trudniej obalić. Dlaczego w praktyce to chyba sam rozumiesz i zapewne jest tak dlatego że ten pierwszy zazwyczaj jest z wojskiem za pan brat gdyż stamtąd się wywodzi a ten drugi został przez przodków odpowiednio wprowadzony do towarzystwa. Dyktator nie ma żadnych zachamowań aby strzelać a władza demokratyczna raczej chce taki konflikt załatwić pokojowo, cokolwiek to oznacza. Bank i grupy interesów? To prawda ale najpierw trzeba tyrana obalić żeby zasadność tego domniemania się potwierdziła ;) Znajomości i pieniądze? Nimi też możesz w każdym ustroju utorować sobie drogę. Nie wiem skąd u wolnościowców przeświadczenie że dyktatura zwiastuje praworządność i czyste reguły, zaiste ciekawe. Wszędzie są reguły, sitwy, nadużycia, sęk w tym że w demokracji łatwiej się od tego uwolnić niż w jednowładztwie.

Ko...........on

2015-03-29, 20:03
Skoro profesor powinien miec większe możliwości o decydowaniu to proszę aby na tematy gospodarcze nie wypowiadaly się osoby bez wyższego ekonomicznego. Zrobimy temat z dyplomami i odsiejemy was debile z tego działu.

Profesor hartman o kazirodztwie może decydować? W końcu to profesor.

Aha i dyplom z normalnej uczelni a nie z uniwersytetu jana Kochanowskiego w Kielcach czy z wyższej szkoły finansów i zarzadzania w radomiu

Aha no i skoro jak wam korwwin wmowil ze monarchia jest najlepsza, to przypominam wam jak Korwin historie. To nie za demokracji dokonano rozbiorów polski gdzie musieliśmy sie uczyć ruskiego. Ale macie wyprane mozgi. Jeszcze zrozumialbym gdybyście nie wszystko powtarzali po korwinie tylko część. Zdecydowanie uważam ze powinni wam odebrać prawo do glosowania. Potomkowie lewaków z roszczeniowym charakterem. Komunę z domu wyniesliscie, myślicie ze wszystko wam się należy bo takie pie**olenie od rodziców slyszeliscie. Komuniści haha skończę studia to praca musi na mnie czekać. Haha

Kuriki

2015-03-29, 22:20
Ja nie chcę burzyć światopoglądu monarchistów i tym podobnych słitaśnych stworzonek ale przypominam, że REALNIE monarcha czy inny dyktator jest bądź nie jest akceptowany/tolerowany/wybierany przez społeczeństwo więc ostatecznie każdy ustrój się rozbija o widzimisie społeczeństwa. Czyli REALNIE zawsze jest demokracja, a np taka monarchia to po prostu stan w których społeczeństwo (większość, a przynajmniej ci aktywni) ma widzimisię, że będzie się słuchać króla. Nie ważne czy społeczeństwo wtedy jest zmanipulowane i mu odpie**ala czy jest ogarnięte i świadome- REALNIE ostatecznie zawsze jest demokracja.

Także tego... Zmasakrowałem to se teraz pójdę coś konstruktywnego zrobić. Nowej pracy poszukam może. Albo sobie level w grze wbiję bo w sumie oszczędności mam trochę więc mogę się poopie**alać parę tygodni :krejzi:

scoobiedoobiedooya

2015-03-30, 10:15
Ogólnie przej***na sytuacja tak się wkopać. Ale to jest właśnie to, umowy należy wałkować niemalże na pamięć żeby się nie obudzić z ręką w nocniku.

Co do samych kredytów to jest chory proceder. Kolejny przykład jak wyzyskuje się legalnie szarą masę by ten marny ułamek społeczeństwa mógł opływać w luksusach. Państwo zabierze, banki zabiorą, jak dożyjesz emerytury to może już wszystko będzie twoje. Wk***iają mnie frankowicze którzy olaboga obudzili się z ręką w nocniku no ale przepraszam, stawianie na kursy walut to jawny hazard. Ale żeby małżeństwo musiało tyrać 10 lat żeby kupić sobie kawalerkę bez kredytu to jest paranoja.

I zaznaczę że jestem przeciwko wszystkim umowom które wiążą się z jakimkolwiek zobowiązaniem finansowym.

el...........wy

2015-03-30, 14:45
scoobiedoobiedooya napisał/a:

I zaznaczę że jestem przeciwko wszystkim umowom które wiążą się z jakimkolwiek zobowiązaniem finansowym.



Kolejny kretyński cytat do kolekcji :ok:

lapps

2015-03-30, 18:34
Grzegorz.C napisał/a:

@lapps
Wolny rynek zapewni wolność ale jedynie gospodarczą, jeśli jakakolwiek władza zmusi cię np. do noszenia rurek to żaden hajs tego nie zmieni. No chyba że w formie łapówki ale ją można wręczyć - uwaga! - w każdym systemie. No chyba że kary za to staną się właściwie odstraszające np. w formie czapy ale to można teoretycznie osiągnąć również w demokracji.

Dyktatora lub monarchę jest zawsze trudniej obalić. Dlaczego w praktyce to chyba sam rozumiesz i zapewne jest tak dlatego że ten pierwszy zazwyczaj jest z wojskiem za pan brat gdyż stamtąd się wywodzi a ten drugi został przez przodków odpowiednio wprowadzony do towarzystwa. Dyktator nie ma żadnych zachamowań aby strzelać a władza demokratyczna raczej chce taki konflikt załatwić pokojowo, cokolwiek to oznacza. Bank i grupy interesów? To prawda ale najpierw trzeba tyrana obalić żeby zasadność tego domniemania się potwierdziła ;) Znajomości i pieniądze? Nimi też możesz w każdym ustroju utorować sobie drogę. Nie wiem skąd u wolnościowców przeświadczenie że dyktatura zwiastuje praworządność i czyste reguły, zaiste ciekawe. Wszędzie są reguły, sitwy, nadużycia, sęk w tym że w demokracji łatwiej się od tego uwolnić niż w jednowładztwie.



na jakiej podstawie wladza ma cie zmusic do czegokolwiek na wolnym rynnku?? kazdy ruch wladzy w strone narzucenia czegokolwiek powinien byc uznany za zamach stanu. teraz im wolno wprowadzic kazdy najbardziej idiotyczny przepis, bo "spoleczna odpowiedzialnosc"...

tyranow da sie obalic jak to mialo miejsce podczas bolszewickiej rewolucji, rewolucji francuskiej i mnostwa innych przypadkow(ch*j, ze w wiekszosci przypadkow skonczylo sie to jeszcze wieksza tyrania), tylko trzeba miec narodowe poczucie wspolnoty i wolnosci osobistej, tak jak mieli w usa na poczatku istnienia. i nadal po czesci jeszcze maja, nie liczac tego tlumu idiotow wychowanych na socjalu po roku 1913

w demokracji zawsze kiedy chcesz zmienic wladze stajesz sie wrogiem publicnym, bo przeciez wszystko jest w porzadku. chyba, ze posiadasz wiecej wplywow w mediach niz wladza, co jest praktycznie niemozliwe... no chyba, ze przekonasz wszystkich idiotow zeby zaczeli myslec, co tez niestety jest niemozliwe...

dyktatura nie zwiastuje nic. oprocz tego, ze masz jasno na talerzu kto rzadzi i jezeli w kraju jest zle to wiesz czyja to wina. w demokracji ministerstwo transportu zwali na gddkia, gddkia na ministerstwo transportu, aktualny rzad na poprzedni, aktualna opozycja na rzad i w efekcie koncowym NIE MA WINNYCH za zrabowanie tysiecy miliardow zlotych i pozbawienie milionow Polakow pracy i zrodla utrzymania...
nie jestes w stanie dochodzic swoich praw chyba, ze rzeczywiscie masz pieniadze i znajomosci.
i rzeczywiscie tak samo w dyktaturze jak i w demokracji musisz miec pieniadze i znajomosci zeby miec cokolwiek do gadania.
tylko, ze w socjaldemokracji takiej jak my mamy musisz oddawac wiekszosc swoich zarobkow zeby moc legalnie pracowac, niewazne jak biedny jestes.
za krola byla dziesiecina. my przy wyplacie oddajemy juz polowe zarobkow. wnioski sobie sam wyciagnij...

i zeby nie bylo: ja zwolennikiem monarchii ani dyktatury osobiscie nie jestem. najlepiej jakby ekonomisci wybierali swojego przedstawiciela, szkolnictwo wyzsze swojego, wojsko swojego, wymiar sprawiedliwosci swojego, itd kilka najwiekszych okregoow + jeden prezydent na wzor tego co teraz mamy. i oni by krajem dysponowali z zachowaniem zasad wolnego rynku.

wtedy to by mialo sens bo odpowiednio zainteresowane osoby wybieraja swojego przedstawiciela, a nie kartel, ktory bedzie rzadzil.
ale jesli mialbym juz wybierac miedzy obecna demokracja, a monarchia na przyklad to obiema rekoma sie podpisuje pod monarchia....

@VisaInfinity
ja pie**ole :facepalm:

teraz musimy sie uczyc angielskiego i niemieckiego bo bez tego ciezko o dobra prace, nie mamy prawa decydowac o swoim prawie jezeli niemiec w brukseli nie zatwierdzi, a w sejmie obowiazkowo musi siedziec mniejszosc niemiecka...
jedyne co sie rozni od rozbiorow, to nie zostalismy podzieleni tylko zagarnieci w calosci bez walki. za rozbiorow przynajmniej byl opor...

i jakbys chcial wiedziec miasto Lodz w okresie rozbiorow byla najszybciej rozwijajacym sie miastem w historii europy.
lodz w okresie wolnej demokracji jest najbardziej zapadnieta dziura europy z wiekszych miast...

takze dorosnij zanim zaczniesz pie**olic te swoje madrosci :facepalm: