18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach

Dysmózgia, a demokracja

Kuriki • 2015-03-28, 22:01
Witam. W dzisiejszym odcinku "Przygód Polaków z z samymi sobą" jest kolejny przykład bardzo mądrej, odpowiedzialnej osoby z prawami wyborczymi.

http://fakty.tvn24.pl/ogladaj-online,60/ruda-slaska-pozyczyla-500-musi-oddac-180-tysiecy,528556.html

Ktoś bez umiejętności czytania, a przynajmniej czytania ze zrozumieniem, ktoś bez mózgu ma prawo wyborcze. Czy są na sali demokraci? Cieszycie się, że ta kobieta z tematu (i jej podobni) ma prawo w głosowaniu zadecydować o niektórych aspektach waszego życia?

Co wy na to polityczni bojownicy? Czy według was kobieta padła ofiarą żydów, masonów, spisgu, lichwy i oszustwa czy może raczej braku mózgu?

No i najważniejsze pytanie dnia. Co sądzicie o d***kracji?

PlenerPłocki

2015-03-30, 21:02
lapps,
1. Ten jeden poseł na 460 wybrany z mniejszości niemieckiej reprezentujący 0,4% mniejszości niemieckiej w Polsce to jest według Ciebie zabór Polski? W pierwszej kadencji sejmu świeżo niepodległej II RP, posłów bloku mniejszości było sześćdziesięciu sześciu.

2. To że się jaśnie panu nie chce uczyć języków to raczej chwalebne nie jest. Wyobraź sobie że są bardziej dumne narody na tym świecie, z których większość uważa znajomość kilku języków za coś oczywistego.

n.
Z resztą po co ja to piszę, wszystkie Twoje argumenty są z dupy
-
:idzwch*j:

Ko...........on

2015-03-31, 00:08
Lapps

To bardzo ciekawe porównanie języków wtedy i teraz.

Prostemu człowiekowi trzeba prosto przyrównać. Jeżeli chcesz zostać sportowcem to trenujesz sport, a jezeli chcesz miec dobra prace to się uczysz języków.

Twój argument jest z dupy totalnie. Razem z korwinem jaracie się chinami w których żaden z was nie byl, a nie pojmujecie tego ze to chińczyk sie uczy angielskiego a nie anglik chińskiego.

Nie wiem kto tam wyżej napisal o zobowiązaniach finansowych, ale nasi żydowscy przodkowie robiący interesy pożyczali pieniadze i tak narodzily się banki. Fundamenty kapitalizmu.

Kuriki

2015-03-31, 00:52
VisaInfinity napisał/a:

Twój argument jest z dupy totalnie. Razem z korwinem jaracie się chinami w których żaden z was nie byl, a nie pojmujecie tego ze to chińczyk sie uczy angielskiego a nie anglik chińskiego.


Słyszałem, że lepiej się uczyć angielskiego i z chińczykami gadać właśnie po angielsku bo się przeważnie krzywo patrzą jak ktoś obcy do nich w ich pięknym elitarnym mega trudnym języku coś mówi :-P

scoobiedoobiedooya

2015-03-31, 08:55
elBiaauawy napisał/a:



Kolejny kretyński cytat do kolekcji :ok:



Bo co? Bo ty lubisz spłacać kredyty, wiązać abonamenty na długi czas? Okej. Ja nie lubię i możesz mi obciągnąć.

lapps

2015-03-31, 14:42
PlenerPłocki napisał/a:

lapps,
1. Ten jeden poseł na 460 wybrany z mniejszości niemieckiej reprezentujący 0,4% mniejszości niemieckiej w Polsce to jest według Ciebie zabór Polski? W pierwszej kadencji sejmu świeżo niepodległej II RP, posłów bloku mniejszości było sześćdziesięciu sześciu.

2. To że się jaśnie panu nie chce uczyć języków to raczej chwalebne nie jest. Wyobraź sobie że są bardziej dumne narody na tym świecie, z których większość uważa znajomość kilku języków za coś oczywistego.

n.

Z resztą po co ja to piszę, wszystkie Twoje argumenty są z dupy
-
:idzwch*j:



1 posel nie liczac platformy obywatelskiej :P
mniejszosc niemiecka nie musi przekraczac progu wyborczego, zeby byc w sejmie, Polacy musza. prawo dotyczace Polski ustanawiane jest w brukseli. wladza w Polsce ma tyle do gadania co za zaborow.
no i racja, jezyk jest sie warto uczyc, ale jak Polacy musza sie uczyc na przyklad niemieckiego zeby moc znalezc prace(bo w kraju bezrobocie), to efekt koncowy jest taki sam jak w przypadku zaborow tylko sposob uzyskania efektu inny.
tak, defacto mamy takie same warunki jak za zaborow tylko nie robimy powstan. no i podatki sa w ch*j w ch*j wieksze...


@VisaInfinity

no, tak myslalem, ze jestes zydem...
twoi zydowscy przodkowie porzyczajac, niestety stworzyli tez lichwe, ktore jest obecnie zrodlem kurewstwa.

i na ch*j sie do chin odnosisz? odpowiedz mi, czemu miasto Lodz w czasach zaborow bylo najszybciej rozwijajaca sie metropolia w historii europy, a obecnie w czasach "wolnosci" jest bankrutujaca dziura??

Kuriki

2015-03-31, 16:17
lapps napisał/a:

twoi zydowscy przodkowie porzyczajac, niestety stworzyli tez lichwe, ktore jest obecnie zrodlem kurewstwa.


No jak mnie to rozpie**ala. Paru moich znajomych też o tym kiedyś pie**oliło. LICHWA iksk***aDE
Co to jest lichwa? Ano w skrócie to:
Ja ci dzisiaj pożyczę x, a ty mi oddasz x+ileś. z tym, że to "ileś" jest przez stuleje mentalne nazywany "ojoj duży, wielki, niewspółmierny".

A o tym czo ta zUa lichwa według wiki i innych pedii :
http://pl.wikipedia.org/wiki/Lichwa

http://sjp.pl/lichwa

http://portalwiedzy.onet.pl/5142,,,,lichwa,haslo.html

Ajwaj jakie zło. Dobrowolne pożyczanie. DOBROWOLNE. Czyli nie przykładanie pistoletu do głowy i kazanie podpisania umowy, tylko oferowanie pewnej usługi z jednej strony i korzystanie z drugiej.

Narzekają na to tylko niedoj***ne oszołomy. Co kogo boli, że jest możliwość wzięcia pożyczki?
Ktoś zechce to sobie pożyczy od kogoś załóżmy 500 zł, a później będzie musiał oddać 50000. Może nie przeczytał uważnie umowy i nie wie, że będzie musiał oddać, duże według niego niego, sumy, a może wiedział o tym i wziął to na klatę. Dlatego pytam. Po wuj się czepiać, że istnieje możliwość wzięcia pożyczki?

el...........wy

2015-03-31, 16:45
scoobiedoobiedooya napisał/a:

Bo co? Bo ty lubisz spłacać kredyty, wiązać abonamenty na długi czas? Okej. Ja nie lubię i możesz mi obciągnąć.



Bo podstawą cywilizacji, ty sp***olino umysłowa są DOBROWOLNE umowy finansowe, na których w dużej mierze opiera się wymiana handlowa- źródło rozwoju i porządku.

Wiem, że ty jesteś głupim śmieciem i wymieniałbyś się najchętniej dalej ziemniakami za nowe gacie, ale te czasy świetności już dawno minęły.
Chociaż obecnie nie jest też jakoś w ch*j dobrze, bo pod kątem semantycznym, to co nazywamy pieniądzem, nie jest pieniądzem tylko "legalnym środkiem płatniczym".

Wyobraź sobie, że nikt nie lubi za nic płacić, tylko że to tak nie działa, ale już 10 letnie dziecko pewnie rozumie takie rzeczy, więc to obrazuje gdzie się zatrzymałeś w rozwoju.


Poza tym oparłeś swój internetowy imidż "na udawaniu miłego(aczkolwiek głupiego jak but) śmieszka" więc skąd nagle ta zmiana?

lapps napisał/a:

no, tak myslalem, ze jestes zydem...
twoi zydowscy przodkowie porzyczajac, niestety stworzyli tez lichwe, ktore jest obecnie zrodlem kurewstwa.



Ale pie**olisz głupoty.
Nikt nie stworzył lichwy, która jest stara jak świat. Po prostu ktoś pomyślał, że pożyczając coś komuś na jakiś czas ponosi ryzyko. Zapewne w myśl zasady "to co mam teraz jest warte więcej niż to co mogę mieć w przyszłości", więc pomyślał, że pożyczając dawniej 3 bochenki chleba, domaga się, by oddano mu 4 za ponoszone ryzyko chociażby.

Już w Biblii lichwa jest potępiana, a prymitywny, średniowieczny kościół nałożył ekskomunikę na lichwiarzy.
Oczywistym jest, że Żydów to nie dotknęło- więc lichwa przylgnęła do nich, dając im furtkę do posiadania swojego rodzaju monopolu na te proste operacje pożyczkowe.

Kolejnym popularnym mitem jest to, że Żydzi stworzyli bankowość jako taką- to dzieło Włochów. Żydzi, którzy się potem do niej dorwali jedynie doszczętnie ją sobie podporządkowali, bezlitośnie żerując na niewiedzy ludzkiej.

PlenerPłocki

2015-03-31, 17:04
lapps napisał/a:

i na ch*j sie do chin odnosisz? odpowiedz mi, czemu miasto Lodz w czasach zaborow bylo najszybciej rozwijajaca sie metropolia w historii europy, a obecnie w czasach "wolnosci" jest bankrutujaca dziura??



To wszystko przez Żydów. Znaczy się ta historyczna część. Obecnie jest jak jest przez Polaków.

el...........wy

2015-03-31, 17:12
PlenerPłocki napisał/a:

To wszystko przez Żydów. Znaczy się ta historyczna część. Obecnie jest jak jest przez Polaków.



Nie pisz tak narodowcowi, bo zaburzasz jego światopogląd :D

Ko...........on

2015-03-31, 19:17
lapps napisał/a:



@VisaInfinity

no, tak myslalem, ze jestes zydem...
twoi zydowscy przodkowie porzyczajac, niestety stworzyli tez lichwe, ktore jest obecnie zrodlem kurewstwa.

i na ch*j sie do chin odnosisz? odpowiedz mi, czemu miasto Lodz w czasach zaborow bylo najszybciej rozwijajaca sie metropolia w historii europy, a obecnie w czasach "wolnosci" jest bankrutujaca dziura??


Może z tego samego powodu, z którego teraz rozwijają się Niepołomice, a za zaborów były w ciemnej dupie. WIem ruski trollu, że chętnie byś wrócił pod skrzydła rosji, ale nie z nami. My nie jesteśmy głupi jak reszta kuców, która tego nie widzi, bo oglada TVN i niezależną. Z żydami to prawda. Wtedy rządzili moi przodkowie, którzy skupieni byli na nauce kupiectwa i ekonomii. Teraz ekonomii się nikt nie uczy, tylko na wyrywki z internetu. To tak jak raz pocałować dziewczynę w usta, raz w stopy a kolegom opowiadać jak to nie r*chał w obydwie dziury.


Lichwa źródłem kurestwa? Pożycz mi proszę 300 000zł, obiecuję, żę oddam tyle samo ale za 30 lat. Nie bądź żyd :D

scoobiedoobiedooya

2015-04-02, 18:49
elBiaauawy napisał/a:

Bo podstawą cywilizacji, ty sp***olino umysłowa są DOBROWOLNE umowy finansowe, na których w dużej mierze opiera się wymiana handlowa- źródło rozwoju i porządku.



Dobrowolne :D Więc możesz sp***alać ;)

el...........wy

2015-04-02, 19:55
No właśnie, dobrowolne :wtf: Przykładał ci ktoś pistolet do głowy jak brałeś telefon na abonament? :wtf:

Zresztą, szkoda sensu dalej pisać z debilem, który wypisuje takie rzeczy na publicznym forum i jeszcze ułomnie stara się ich bronić.

Mam nadzieję, że dostaniesz baniaka za "sp***alanie" i skończysz zasrywać ten dział swoimi gówno wartymi wypocinami.