18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Drogi tato

wonszo • 2015-12-11, 09:54
Cytat:


Norweski oddział organizacji walczącej o prawa kobiet „Care” przygotował film pod tytułem „Kochany tato”. To element kampanii społecznej o przeciwdziałaniu przemocy wobec kobiet. „Urodzę się jako dziewczynka, proszę, zrób wszystko co możesz, żeby ten fakt nie był dla mnie największym zagrożeniem" - mówi w filmie do swojego ojca nienarodzone jeszcze dziecko.



W sumie gdy zobaczyłem ten filmik, jego tytuł - pomyślałem, że to znowu jakieś pie**olenie. Ale tak w trakcie oglądania, składnia do refleksji.
Sadole, kiedyś będziecie, albo już jesteście ojcami swoich córek/synów. Zamiast oglądać x-ty raz jak ciapaci drą ryja z allahu akbar, poświęćcie 5 minut na coś, co nawet (wg mnie) ma sens.

Wymagany angielski na poziomie gimnazjum



źródło:
Kod:

http://www.rmf24.pl/fakty/swiat/news-kochany-tato-koledzy-beda-nazywac-mnie-kura-gigantyczny-sukc,nId,1936785#utm_source=facebook&utm_medium=feed&utm_campaign=FacebookHN

IOI

2015-12-11, 10:04
to nie jest materiał na sadola, bo nie ma flaków/ciapaków/wypadku w wyniku którego ktoś doznał uszczerbku na zdrowiu/cycków!

ps. nie jestem gimbusem, mam dziecko i twierdze ze ten cwkliwy filmik zasmieca ten portal.

pns1993

2015-12-11, 10:06
Dam piwko, chwyciło za serducho!

Chleb razowy

2015-12-11, 10:18
Ten filmik jest seksistowski. Przeciętny mężczyzna/chłopiec w ciągu swojego życia o wiele częściej niż kobieta słyszy wyzwiska i podlega przemocy. Rzadko słyszę, żeby na kobietę powiedzieć jakiś wulgaryzm, a nigdy osobiście się nie spotkałem, żeby ktoś uderzył kobietę (chociaż pewnie zdarzają się takie przypadki). Za to na mnie albo na innego znajomego, który jest facetem praktycznie codziennie słyszę "ty debilu, ty ch*ju, wypie**alaj z tym" itp. w pracy albo na ulicy. Albo wracam z pubu, to bardzo często słyszę teksty typu "chcesz wpie**ol?", tyko dlatego, że jestem facetem. W najlepszym przypadku skończy się na przepychance. Powinni też taki filmik zrobić dla mężczyzn.

lapps

2015-12-11, 10:28
szkoda ze imigranci i tak nie obejrza...

mi...........80

2015-12-11, 10:42
No cóż baby uwielbiają się skupiać na tym że są prześladowane przez zezwierzęconych facetów, szkoda że nie gadają o tym że w wielu elementach życia są wyręczane, wręcz nie muszą w pewnych sprawach nawet kiwnąć palcem.

Sam film dobry ale... 3:01 "am I overreacting?" tak k***a, you overreacting, kolega powyżej Chleb razowy ma sporo racji.

cys23

2015-12-11, 10:56
Zauważyłem, że im więcej kobiety mają praw tym bardziej ten świat staje się poj***ny.

RustyRat

2015-12-11, 11:43
Chleb razowy napisał/a:

Za to na mnie albo na innego znajomego, który jest facetem praktycznie codziennie słyszę "ty debilu, ty ch*ju, wypie**alaj z tym" itp. w pracy albo na ulicy.


Tak to jest jak się pracuje jako akwizytor będąc jednocześnie świadkiem jehowy :mrgreen:

voidinfinity

2015-12-11, 13:13
cys23 napisał/a:

Zauważyłem, że im więcej kobiety mają praw tym bardziej ten świat staje się poj***ny.



Kobiety uzyskały pełnie praw już dawno temu.

Najlepszy komentarz napisał ktoś na YT.

Cytat:

There is no video for boys because they already committed suicide and nobody cared.



:mrgreen:

Ptoon

2015-12-11, 13:13
Drogi tato, proszę zrób wszystko żebym nie była prześladowana za bycie kobietą, staraj się wpływać na swoje otoczenia żeby nawet najmniejsze żarty nie godziły we mnie i w inne kobiety, uświadamiaj wszystkich dookoła, że szacunek wobec kobiet zaczyna się od języka pełnego poszanowania i nie pozwól żeby prawa kobiet były bagatelizowane. Drogi tato, abym była bezpieczna, musisz wziąć udział w wielkiej lewicowej krucjacie kulturowej, musisz codziennie walczyć z językiem i powinieneś zarzucić żarty i sarkazm jako formy wyrazu swoich myśli, ponieważ to one ranią najbardziej.

Drogi tato, jednocześnie pozwól na sprowadzenie do naszego kraju tysięcy mężczyzn, którym obce są te wartości. Mężczyzn, którzy od urodzenia mają wpajane, że jestem od nich gatunkowo gorsza, jestem gdzieś pomiędzy zwierzęciem, a człowiekiem. Mężczyzn, którzy nie chcą i nie potrafią panować nad swoim popędem, i dla których groźby i przekleństwa to podstawowa forma wyrazu. Mężczyzn, którzy niewykształceni i mało inteligentni nigdy nie pojmą subtelności naszej kultury, nawet jak gdyby na chwilę postanowili przestać z nią walczyć. Sprowadź ich jak najwięcej, żeby mogli się na wzajem wspierać w swojej kulturowej odmienności i nie krytykuj ich za to, gdyż należy im się szacunek tylko z tego powodu, że są inni.

iamthelaw

2015-12-11, 13:53
Zasadniczo to kobiety same są sobie winne że są źle traktowane. Mogą zabić w zasadzie każdego faceta ale są na to za głupie. Przecież to one zwykle gotują, więc dlaczego nie potrafią otruć. Pop prostu wiedzą że potrzebują pana.

IIWW

2015-12-11, 17:32
Czekam na wiersze Miłosza z adnotacją, że każdy kto uważa, że nie pasują do tego serwisu jest niedojrzały.

Czeresniaaa

2015-12-11, 18:07
A masz, co mi tam, idź na główną.

Riffer

2015-12-11, 18:17
Norwegia to te zamordystyczne panstwo w ktorym rzad za pomoca bernaverte porywa dzieci?