18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

"Dr. House" zachwala polską wódkę

Zarammoth • 2014-01-18, 17:55
Coś dla alkoholowych patriotów i fanów pewnego serialu ;)
Hugh Laurie, znany z roli doktora House'a, poleca polski spiryt :mrgreen:



Nie będę pisał (jak debile) o angielskim na poziomie ameby, skrótowo przetłumaczę:
"Ruska wódka jest dobra, jeżeli chcesz wyczyścić piekarnik (kuchenkę gazową). Do picia przede wszystkim musi być polska (wódka ofc)."

buszta2

2014-01-18, 18:14
Przybije mu piątkę, mnie też ruska wóda nie powaliła a popróbowałem tego i owego.

quang-dat

2014-01-18, 18:44
Ojojoj, nie ma lepszej wódki na świecie od ruskiej. Mama mojego dobrego kolegi jest Rosjanką, i przywozi czasem z Moskwy prawdziwą rosyjską wódkę i do tego na zagryzkę takie słone, poskręcane, suszone paluszki rybne,w sam raz pod piwko, coś jak u nas cienkie kabanosy. Ni ch*ja nie mogę tego w Polsce znaleźć. No i nie ma po niej kaca!

BongMan

2014-01-18, 18:56
Ja tam wolę whisky albo tequilę, ale wódki też nie odmawiam, to element polskości :D

modzgi

2014-01-18, 19:11
Samogon! Z serca puszczy Knyszyńskiej! Tylko i wyłącznie

viadelmare

2014-01-18, 19:12
Zaraz się odezwą gimbazjalni smakosze wódki i innych trunków.

Skyperian

2014-01-18, 19:13
Gorzka wódka, gorzka wódka nie będziemy pili, poprosimy parę młodą żeby posłodzili !

artiee

2014-01-18, 19:19
Ruska jest dużo lepsza. Nich*ja się nie zna

wojtasior

2014-01-18, 19:20
za te tłumaczenie masz piwo, a nie k***a przechwalanie się znajomością jezyków itd. to już jest nudne..

turboszmata

2014-01-18, 19:23
Zarammoth napisał/a:



Nie będę pisał (jak debile) o angielskim na poziomie ameby, skrótowo przetłumaczę:
"Ruska wódka jest dobra, jeżeli chcesz wyczyścić piekarnik (kuchenkę gazową). Do picia przede wszystkim musi być polska (wódka ofc)."



Brawo, w końcu ktoś przestał pieprzyć o klapkach, amebach, suszarkach i innych takich pierdołach.

bz...........ue

2014-01-18, 19:24
Ruskiej nigdy nie piłem, ale skoro Polska mi smakuje to po co.

Skuteczny

2014-01-18, 19:34
quang-dat napisał/a:

Ojojoj, nie ma lepszej wódki na świecie od ruskiej. Mama mojego dobrego kolegi jest Rosjanką, i przywozi czasem z Moskwy prawdziwą rosyjską wódkę i do tego na zagryzkę takie słone, poskręcane, suszone paluszki rybne,w sam raz pod piwko, coś jak u nas cienkie kabanosy. Ni ch*ja nie mogę tego w Polsce znaleźć. No i nie ma po niej kaca!




Oczywiście o gustach się nie dyskutuje, aczkolwiek Polska wódka ma "łagodniejszą" strukturę chemiczną, od wódek rosyjskich.


Skąd ta różnica?

Polski spirytus produkowany jest w znacznej mierze z ziemniaków, rosyjski odpowiednik powstaje z pszenicy.




Tak, ale skoro wódka z ziemniaków lepsza, to czemu Rosjanie robią ją z pszenicy?

Odpowiedź jest zaskakująco prosta, to kwestia ceny. Produkcja wódki z pszenicy jest tańsza, a proces technologiczny prostszy. Poza tym nie jest tajemnicą, że nasi wschodni sąsiedzi nie są ekspertami w dziedzinie produkcji wódki z ziemniaka.



Podsumowując, wszystko jest kwestią gustu, aczkolwiek Polska nie ustępuje Rosji w eksporcie spirytusu na rynki zagraniczne, poza tym jest bardziej cenionym produktem.