18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Sl...........nx

2012-07-13, 14:49
Muszę pogratulować autorowi logiki, ktoś mi powie, w której podstawówce go spotkam?

bo...........ę

2012-07-13, 14:52
Większość wierzących mówi, że wierzy, bo to im pomaga żyć/egzystować/radzić sobie w trudnych chwilach- ale zawsze mnie zastanawiało co takiego pocieszającego jest w tym, że 99% modlitw Bóg ma w dupie. Ja tam wolę być ateistą i wziąć swoje życie w swoje ręce.
Jak to mówią: "wiara przenosi góry ale jak na razie udało jej się tylko z wieżowcami".

qhash

2012-07-13, 14:55
@Slonx
właśnie ta logika jest genialna

ba...........00

2012-07-13, 15:16
większość chrześcijan wierzy bo
1. od małego nie zastanawiali się nad tym >45%
2. bo tak jest w bibli-50+%
3.inne...-1-5%

Sl...........nx

2012-07-13, 15:17
@qhash - Jakiekolwiek analogie?

go...........et

2012-07-13, 15:18
Biblia male piwo. Przeczytajcie sobie Koran, to jest dopiero pranie mozgu i hipokrytyczne rycie bani (nie bedziesz pozbawial zycia (kilka sur dalej) chociaz...jak spotkasz niewiernego obetnij mu rece i nogi albo zabij, no chyba ze sie nawroci to wtedy poczestuj go woda, bowiem od tej chwili bedzie sprawieliwym).
Sie pozniej dziwia, ze araby to gorzej niz zwierzyna.

jackalski

2012-07-13, 15:28
baal2000 napisał/a:

większość chrześcijan wierzy bo
[...]
2. bo tak jest w bibli-50+%



Chyba nie w Polsce. Po pierwsze najpopularniejszym odłamem chrześcijaństwa u nas jest katolicyzm, a katolicyzm nie jest zgodny z Biblią, co bez problemu można stwierdzić jeśli się ją przeczyta...

Większość ludzi wierzy bo:
- panicznie boi się śmierci
- nie rozumie sensu swojego życia
- chce podkreślić swoją wyższość nad zwierzętami i specjalne miejsce w świecie...
- ... albo wyższość nad innymi ludźmi, i poczuć się częścią grupy
- bo nauka jest trudna, a wszechświat taki duży...

McMenel

2012-07-13, 15:29
gordonviet napisał/a:

Biblia male piwo. Przeczytajcie sobie Koran, to jest dopiero pranie mozgu i hipokrytyczne rycie bani (nie bedziesz pozbawial zycia (kilka sur dalej) chociaz...jak spotkasz niewiernego obetnij mu rece i nogi albo zabij, no chyba ze sie nawroci to wtedy poczestuj go woda, bowiem od tej chwili bedzie sprawieliwym).
Sie pozniej dziwia, ze araby to gorzej niz zwierzyna.


A w Biblii jest inaczej ?? Raz pan Jahwe twierdzi że jest miłosierny a potem każe wymordować wszystkich wrogów Izraela łącznie z kobietami, dziećmi, psami, kotami, i pie**olonymi drzewami... To tak ma być i ch*j... Każda religia jest popie**olona.

Dupa_Zza_Krzaka

2012-07-13, 15:32
WOOOW !

Skoro biblia to dowód na istnienie boga, to chrześcijanie nie muszą już wierzyć ! jest w końcu dowód !
Autor obrazka idiota.

sługaSzatana

2012-07-13, 15:37
Autor znalazł dowód na istnienie Boga. Nobla mu dać!

go...........et

2012-07-13, 15:38
@Menel
Przeczytaj sobie Koran i Biblie to sie przekonasz, co robi ludziom wieksza sieczke w glowach. Biblia jako zbior przykazan popartych historyjkami jest znosna.
inna sprawa jest ze kazda religia to zaraza gorsza od czarnej smierci w XIV w.

tomekzkz

2012-07-13, 16:03
Jeśli ktoś wierzący mówi, że Biblia jest dowodem na istnienie Boga to jest debilem, tak jak ty zresztą.
Wracaj do napie**alania sucharów bo to wychodzi ci najlepiej.

Zubar

2012-07-13, 16:07
Tak, wszyscy tutaj to oświeceni wszech wiedzący ateiści, a w obliczu śmierci stają się najgorliwszymi chrześcijanami , chociaż to może natura ludzka że w czasie skrajnego stresu i strachu, jak np. występującego w czasie uczestnictwa w działaniach wojennych, większość osób będzie wierzyć lub mieć nadzieję na istnienie siły wyższej , ja osobiście znam to z autopsji podczas służby w 2REI miałem styczność z wieloma ateistami...w połowie służby już nimi nie byli , nie che rozpowszechniać tutaj żadnej propagandy MOCHEROWSKIEJ czy NATANEKowskiej ale uważam że kpina z czyjegoś poglądu duchowego to uwłaczanie swojej kultury jak i szacunku do drugiego człowieka.Zaraz pewnie zostane zjechany żebym wypie**alał z tego portalu czy coś w tym stylu , z góry mówie ze nie wypie**ole z niego bo po prostu zarówno tu jak i wszędzie można wyrazić swoje przemyślenia na pewne sprawy . Posłużę sie tutaj pewnym aforyzmem Erniego Pyle'a " W okopach nie ma ateistów". Czekam na zmieszanie z błotem.
Pozdrawiam.

Pa...........an

2012-07-13, 16:08
Biblia jest zbiorem kilku ewangelii spośród ewangelii kilkudziesięciu, jeśli nie kilkuset. Włodarze Kościoła wybrali w pierwszych wiekach n.e. to co im pasowało, a całą resztę zdegradowano do roli apokryfów.

Biblijne przypowieści, szczególnie te nowotestamentowe służyły jako drogowskaz moralny i część z nich sprawdza się również do dziś dnia - literacka postać Jezusa może służyć za wzór moralny, chociaż nie ma nic wspólnego z Jezusem historycznym, o którym nic praktycznie nie wiadomo (poza tym może, że istniał i zgromadził wokół siebie oddanych wyznawców).


Różnica między Biblią a komiksami Stana Lee jest taka, że ta pierwsza ma ogromną wartość historyczną (choć nie jest źródłem historycznym i nie opisuje prawdziwych wydarzeń) podczas gdy te drugie są.... po prostu są zajebiste :D