18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Doceń czasami to co masz

Drabenstein • 2016-03-03, 22:47
Animowany filmik, który każdy z nas z pewnością zinterpretuje na swój sposób, jednakże - dla mnie - ukazujący dosyć powierzchownie problem niespełnionych, czasami chorych ambicji i żądzy posiadania, konsumpcyjnego stylu życia,a także różnić zależnych od perspektywy patrzenia na świat.

Cz...........el

2016-03-04, 11:07
w sumie trochę mnie śmieszy, jak autorzy tego typu filmików/artykułów/grafik uważają jak to odkryli wielką mądrość, na którą pewnie nikt przed nimi nie wpadł

martinkane

2016-03-04, 12:10
Jesteśmy tym, co o sobie myślimy. Wszystko, czym jesteśmy,wynika z naszych myśli
Naszymi myslami tworzymi świat! Są dwa sposoby osiągnięcia szczęścia: chcieć i mieć wszystko, czego się zapragnie. No i drugie: nie chcieć niczego, bo wtedy można nie mieć niczego. Pierwsza droga jest nierealna, bo nawet najpotężniejszy władca na ziemi wcześniej czy później zapragnie czegoś, co przekracza jego najpotężniejsze nawet możliwości. Jedynie druga droga nadaje się do praktykowania: nie chcieć i nie mieć. Tylko że bardzo trudno nauczyć się ograniczenia potrzeb aż do zera. Ale to jedyna osiągalna droga do szczęścia.
[Budda]




Trzy aspekty
1) Szczęęcie to nie wartość (zdrowie, zamozność, milość) tylko jego pochodna (zmiana)
2) Szczeście to dażenie do czegoś a nie osiągniecie tego
3) Każdego dnia trzeba sie starać o szcześćie osób bliskich, żeby echo do nas wrócilo

A tak jako lekture polecam opowiadania Lema: "Kobyszcze" oraz "Altruizyna"



Karl Kraus
Istnieje pewna idea, która kiedyś spowoduje prawdziwą wojnę światową: że Bóg nie stworzył człowieka, jako konsumenta i producenta. Że środki potrzebne do życia nie są celem życia. Że żołądek nie powinien przerastać głowy. Że życie nie jest uzasadnione wyłącznie robieniem pieniędzy. Że człowiek żyje w czasie, by mieć czas i po to, by nie osiągnął danego celu nogami, zanim nie dojdzie tam sercem.

Nie choduj w sobie poczucia nieszczęścia,to po pierwsze.np.Nikt mnie nie lubi,nikt mnie nie kocha...Ciesz się z tego,co masz.Zrób komuś przyjemność-idą święta wiec jest super okazja.Więcej daj od siebie niż oczekuj,że coś dostaniesz.Choduj w SOBIE to poczucie!np.obudź się rano i pomyśl,że jakie to szczęście,jest nowy dzień i mogę zrobić dla siebie dużo dobrego.Nie oczekuj cudu!To Ty pracujesz na swoje szczęście!Przede wszystkim myśl pozytywnie.I pamiętaj,że nie ma tego złego,co by na dobre nie wyszło!Sprawdzone!

Grein

2016-03-04, 13:01
Pod koniec powinno być warzywo w szpitalu i doktor mówiący "No to odłączamy."

__Tux__

2016-03-04, 13:25
haker2715 napisał/a:

Ja widze to w ten sposob.. nie zamartwiam sie tym ze mnie na cos nie stac. Jesli mi to potrzebne chocby tylko po to aby zaspokoic wlasna proznosc, to staram sie na to zapracowac. Nie czynie jednak z tego pragnienia sensu wlasnego zycia, ktory w krotkim czasie przerodzilby sie w zawisc i zgorzknienie. Ludzie maja duzo wieksze problemy w zyciu ( chore dzieci itd itp) i jakos daja sobie z tym rade. Nie zamienie sie w czlowieka ktory dla upragnionej rzeczy sprzedalby wlasna matke. Ot, prosta filozofia a sprawia ze jestem szczesliwym czlowiekiem.



Jednak można się wypowiedzieć bez osobistych wywodów i prowokowania kłótni. Piwo leci.

Czasem mam wrażenie, że ludzie kretynieją od gonitwy za sukcesem. Oglądają się na innych, zupełnie obcych ludzi. Fajnie, że jeśli ktoś widzi, że innym się udało, to sam próbuje. Ale normalny człowiek jeśli widzi, że coś go przerasta, to daje sobie spokój. Ktoś zapie**ala całe życie a na koniec się okazuje, że cały ch*j się tym wszystkim nacieszy.

q800

2016-03-04, 13:51
arekdd napisał/a:

I wish I had kalasnikov



No to idź zapisz się do klubu, przejdź proces i złóż papierologię na pozwolenie. Ja swojego AKMŁ już mam. Tylko teraz mi się kurde ARa jakiegoś zachciało...

~Beny

2016-03-04, 14:39
Czuły_Gwałciciel napisał/a:

w sumie trochę mnie śmieszy, jak autorzy tego typu filmików/artykułów/grafik uważają jak to odkryli wielką mądrość, na którą pewnie nikt przed nimi nie wpadł



Widzisz, szkopuł w tym, że są ludzie, którzy naprawdę nie zdają sobie sprawy z tego co ma do przekazania ww filmik.
Gatunek ludzki działa w tak dziwny sposób, że ludzie posiadając coś zawsze odczuwają swojego rodzaju niedosyt. Wiecznie czegoś jest mało, czegoś brakuje i chciałoby się mieć więcej.
I poprzez tą chęć posiadania nie potrafią docenić tego, co już posiadają, a co dla innych pozostaje niemal niemożliwym do spełnienia marzeniem.
Trzeba umieć się cieszyć z tego, co się posiada. Obojętnie co to jest ;)

TB303

2016-03-04, 14:53
Krata piwa za tytuł utworu w tle! Ktoś zna?

__Tux__

2016-03-04, 21:35
TB303 napisał/a:

Krata piwa za tytuł utworu w tle! Ktoś zna?



Ja nie znam.