18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Diss Elona Muska...

Halman • 2021-12-22, 08:01

słowem wyjaśnienia; pewnemu brzydkiemu ekofinowi padł akumulator w tesli model S
w autoryzowanym serwisie stwierdzono iż okres serwisowania właśnie sie zakończył
więc instalacja nowego akumulatora to koszt (jak podaje źródło) 20 000 euro...

żródło

Ogórek

2021-12-22, 08:16
Przecież mozna tam wsadzić V8

Halman

2021-12-22, 08:20
Ogórek napisał/a:

Przecież mozna tam wsadzić V8


czytałem o tym, zrobić się da ale pie**olenia co niemiara, sztuka dla sztuki...

Payan

2021-12-22, 08:36
20tyś Euro, wymiana akumulatora.... no poj***ło.

Pawehan

2021-12-22, 08:52
Hahaha elektryczne gówno :)

Ja tak samo zrobiłem z pralką, kiedy pierdoła się zepsuła i nie opłacało się jej naprawiać . Nawet kolor się zgadza.

_R...........s_

2021-12-22, 09:46
Ogórek napisał/a:

Przecież mozna tam wsadzić V8



Na yt jest cały proces opisany. Jak już ktoś wyżej napisał, od ch*ja roboty z tym jest, a na koniec i tak macie ch*jową teslę tyle że z fajnym silnikiem.

Poza tym, nie rozumiem gdzie tu diss na elona, przecież ani on nie założył tesli, ani nie stworzył technologii która pozwoliła ją zbudować. Elon po prostu kupił firmę która produkowała auta elektryczne. A potem pieniążki na rozwój zdobył jak zdobył.

pazuzu

2021-12-22, 10:20
Może i samochody elektryczną są przyszłością motoryzacji ale póki co są słabe jak dziecko po chemioterapii. zasięg tych samochodów to ok 350 km i musisz ładować specjalną ładowarką 8 godzin a z kontaktu to ładuje się chyba 48 godzin. To przecież nawet na wakacje nie dojedziesz z wawy nad morze czy góry

Halman

2021-12-22, 10:30
pazuzu, nie myśl sobie że jestem zwolennikiem elektryków i póki co jest jak mówisz ale jestem pewien że wszystko będzie iść w kierunku: wydajnych pojemnościowo akumulatorów (lub sprawnych ogniw), gęstej sieci dystrybutorów ładowania i to w dodatku ultra szybkiego ładowania (akurat kwadrans na mała kawkę). Natomiast jakie będą minusy w przyszłości przeciętnie inteligentny już się domyśla...

mi...........pl

2021-12-22, 10:47
Halman napisał/a:

, nie myśl sobie że jestem zwolennikiem elektryków i póki co jest jak mówisz ale jestem pewien że wszystko będzie iść w kierunku: wydajnych pojemnościowo akumulatorów (lub sprawnych ogniw), gęstej sieci dystrybutorów ładowania i to w dodatku ultra szybkiego ładowania (akurat kwadrans na mała kawkę). Natomiast jakie będą minusy w przyszłości przeciętnie inteligentny już się domyśla...



Za możliwość szybkiego ladowabie w trasie zapłacisz za równowartość 100km 2-3 razy tyle co za paliwo konwencjonalne. Tani prąd = wolne ładowanie. Cała filozofia elektrowozów polegać będzie na zniewoleniu czasom wydajności. Chcesz nocować na stacji na autstradzie masz tani prąd, chcesz szybko to plac 5-6zl za kWh a spalanie auta o klasie Tesli to ok 18-25kwh na 100km. Małe auta miejskie schodza do 7-10 co daje nawet 60zl za 100km. Dla tych co myślą ze będzie tylko lepiej to ich zmartwię będzie tylko drożej. Prąd będzie kosztował 10-20zl za kWh komercyjnego ładowania na stacjach a w domu 2-3zl ale trwać 12-18H chyba ze masz do chałupy doprowadzony kabel grubości ogórka.

Pees4

2021-12-22, 11:02
Halman napisał/a:

, nie myśl sobie że jestem zwolennikiem elektryków i póki co jest jak mówisz ale jestem pewien że wszystko będzie iść w kierunku: wydajnych pojemnościowo akumulatorów (lub sprawnych ogniw), gęstej sieci dystrybutorów ładowania i to w dodatku ultra szybkiego ładowania (akurat kwadrans na mała kawkę). Natomiast jakie będą minusy w przyszłości przeciętnie inteligentny już się domyśla...



Jak narazie gesta siec dystrybytorów powoduje notoryczne blackouty np w Niemczech. Technologia pchana slepo przez ekolobby bez żadnego pomyślunku, a w przyszłosci tak jak piszesz bedziesz niegrzeczny to zapie**alasz z buta do pracy

;-)

jessjess

2021-12-22, 11:31
elektrośmieci na czterech kołach.

Pawehan

2021-12-22, 11:34
Ogórek napisał/a:

Przecież mozna tam wsadzić V8



V16 od razu. Te meleksy są inaczej zbudowane.

na...........pl

2021-12-22, 11:48
Się odzywają znawcy co ich nawet na jedną ratę leasingową tego gówna nie stać :joy:

jan0sik1

2021-12-22, 12:01
Pawehan napisał/a:

V16 od razu. Te meleksy są inaczej zbudowane.



Ślepy jesteś i w dodatku analfabeta, prawda?