18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Diss Elona Muska...

Halman • 2021-12-22, 08:01

słowem wyjaśnienia; pewnemu brzydkiemu ekofinowi padł akumulator w tesli model S
w autoryzowanym serwisie stwierdzono iż okres serwisowania właśnie sie zakończył
więc instalacja nowego akumulatora to koszt (jak podaje źródło) 20 000 euro...

żródło

jozue

2021-12-22, 12:19
w p*zde można sobie wsadzić te elektryczne samochodziki z tymi śmiesznymi bateryjkami tego samego typu co są w telefonach (czyli wiadomo jakie) , nie nadaje się ta technologia absolutnie do takich zastosowań

KFCnigget

2021-12-22, 12:27
narkotykiTanio.pl napisał/a:

Się odzywają znawcy co ich nawet na jedną ratę leasingową tego gówna nie stać :joy:



jesteś jednym z tych którzy zapłaciliby 100 milionów za chleb (z wypieczonym logo) żeby poczuć się wyjątkowo? podczas gdy inni płacą 3 zł albo sami go sobie pieką... frajerzy XD

dżonyłojlker

2021-12-22, 12:28
jan0sik1 napisał/a:

Ślepy jesteś i w dodatku analfabeta, prawda?



Rozwiń swoją myśl, bo jak na razie to zrobiłeś z siebie turbo kretyna.

MarcinHolmes

2021-12-22, 12:36
Po co v8, żeby palił jak smok? 1.9 tdi z jakiegoś golfa czy octavii i samochód do jazdy.

M1Cro

2021-12-22, 13:47
Debil kupił używaną Teslę po okazyjnej cenie. Okazało się że bateria była uszkodzona zamiast robić sprawę nieuczciwemu sprzedawcy rozwalił samochód.
Widać po jego wyglądzie że nie jestem normalny a upośledzony.
Z niego jest taki eko jak z Putina pokojowy dyplomata.

Piolho1987

2021-12-22, 13:48
wszystko u nas idzie w tym popieprzonym kierunku.
chcą za wszelką cene zmusić kierowców do przesiadki z benzyniaków i LPG na elektryki, 24.12.2021 wchodzi w życie nowe prawo, będą w miastach ekostrefy czy jakoś tak, zwykłym autem już nawet przez niektóre rejony miasta nie przejedziesz.... pojeby.

Lolekmko11

2021-12-22, 16:06
Piolho1987 napisał/a:

wszystko u nas idzie w tym popieprzonym kierunku.
chcą za wszelką cene zmusić kierowców do przesiadki z benzyniaków i LPG na elektryki, 24.12.2021 wchodzi w życie nowe prawo, będą w miastach ekostrefy czy jakoś tak, zwykłym autem już nawet przez niektóre rejony miasta nie przejedziesz.... pojeby.



No ale co zrobisz ? Nic nie zrobisz..

CoJaTamKurwaWiem

2021-12-22, 16:36
M1Cro napisał/a:

Widać po jego wyglądzie że nie jestem normalny a upośledzony...



Lepiej bym tego nie ująl. :kawa:

sundaymix

2021-12-22, 22:07
Przeciętny Jensen albo Jørg zarobi na bateria w pare miesięcy.

Behemot

2021-12-24, 03:42
Łooooo ja pie**olę rozj***ł Teslę , bo SAM nie umiał jej naprawić i nie przeczytał regulminu. Tesla jest ja iPhone - marka dla frajerów, kupujesz uszkodzone za parę groszy , naprawiasz, puszczasz dalej w obieg . Tesla jest budowana na obniwach 18650, cały pic to wykręcic powerwall (akumulator), podrzać krańce na łączeniach gdzie jest klej , rozdzielić dwie połówki płyty i voila , masz dostęp do BMS, ogniw, sterowników. wypinasz akumulatory 18650 podmieniasz je na takie same , albo o wyższej pojemności, zamykasz całość szczelnie, nadpisujesz logi w systemie pokładowym (nowy aku)

pazuzu napisał/a:

Może i samochody elektryczną są przyszłością motoryzacji ale póki co są słabe jak dziecko po chemioterapii. zasięg tych samochodów to ok 350 km i musisz ładować specjalną ładowarką 8 godzin a z kontaktu to ładuje się chyba 48 godzin. To przecież nawet na wakacje nie dojedziesz z wawy nad morze czy góry



Bo to technologia przejściowa, tzn, silniki elektryczne zostaną, bo straty energii są bardzo małe , zaś zamiast ogniw elektrycznych będą występować ogniwa wodorowe, bedzie to dziłało na zasadzie dzisiejszej hybrydy, silnik spalinowy zasilany wodorem spprzęgnięty bezpośrednio z prądnicą - generatorem (bez akumulatorów)- silniki elektryczne. Z resztą ta technologia już istnieje, pionierem jest Hyundai, teraz Merol, BMW i Toyota włączyły sie do badań nad rozwinięciem bezpieczniejszych ogniw wodorowych i wyższej wydajności energetycznej. Przyszłosć jest tu i teraz, tylko technologia nie ma takiego przebicia w mediach ja "śmieszne kotki".

sundaymix napisał/a:

Przeciętny Jensen albo Jørg zarobi na bateria w pare miesięcy.



To Finlandia więc raczej Mikka, Hekke , Herrko

Lolekmko11 napisał/a:

No ale co zrobisz ? Nic nie zrobisz..



Zawsze możesz kupić hybrydę wodorową