18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Diabeł pod kościołem Mariackim

Swirussss • 2013-07-18, 11:39
Diabeł i zakaz występów pod kościołem Mariackim w Krakowie. Widać w tym kraju już nic nie wolno, wszędzie same zakazy...


JądroChaosu

2013-07-18, 14:46
@up
Obóz Auschwitz masz jeden w Polsce. Natomiast trudno zrobić w jakimkolwiek polskim mieście happening na ulicy żeby w zasięgu wzroku nie znajdował się jakiś kościół. Z miejsca w którym mieszkam mam 3 kościoły na rzut kamienia a ludzie nadal k***y. Nie przesadzajmy z tym świętoszkowaniem.

McMenel

2013-07-18, 14:58
farah398 napisał/a:

garota
Chodzi o kulturę chrześcijańską, a nie religie.


Co to jest kultura chrześcijańska ?? Ach tak to co podpie**olili po części starożytnym Grekom i Żydom. Nie ma czegoś takiego jak kultura chrześcijańska. Chrześcijaństwo nie ma własnej kultury. Tak jak i religia chrześcijańska po prostu jest słabą kopią .

solton021987

2013-07-18, 15:13
widocznie ch*jowy z niego diabeł jak urzędnik ma nad nim władzę... ave \m/

POW667

2013-07-18, 15:16
Karenz88 napisał/a:

A co jak jakiś "artysta " postanowi przebrać się za hitlera pod Auschwitz-Birkenau ?
albo pod meczetem za świnie , odj***li by go na miejscu
Mielibyśmy skandal ogólno światowy .
Ale pod kościołem można ...



Nie rozumiem intencji twojego posta.
Czyli Chrześcijanie powinni zachowywać się tak samo?

Gościu przebrał się za postać diabła, która jest w tak szerokim zakresie przedstawiana w literaturze i sztuce (w tym i kościelnej - nie znam zabytków w kościele Mariackim, ale stawiam, że na niektórych witrażach bądź rzeźbach występuje ta postać), więc nie powinno być problemu..
Btw. typ ma gadane, więc myślę, że sam się wybroni ;]

AgentGrzesiek

2013-07-18, 15:18
Karenz88 napisał/a:

A co jak jakiś "artysta " postanowi przebrać się za hitlera pod Auschwitz-Birkenau ?
albo pod meczetem za świnie



brawo ten pan!!!
pomysły bardzo dobre :)
szczególnie z tą świnią


dodam od siebe

-bramkarz pod siedzibą jehowych


a co do samego diabła to trzeba przyznać że całkiem gustowny i trudno nie przyznać racji ze jest to osoba jak najbardziej obecna w religii
W każdej religii istnieją bogowie przychylni ludziom i tacy których trzeba sie bac :diabel:

Kuriki

2013-07-18, 15:28
Od razu k***a zakazać śmiechu, jakiejkolwiek zabawy i wszystkich żartów. W tym celu powstanie powstanie komisja moherska i będzie robić porządek. W ogóle najlepiej żeby ci zidiociali społeczniacy i mohery wzięli przykład z muzułmanów i próbowali zabić każdego heretyka. Wtedy może by było jakoś na tym świecie, a nie k***a wszędzie tylko zło, grzech, nieodpowiednie zachowanie, obrażanie uczuć religijnych. j***ć heretyków!!!!!!!!


:krejzi: :emo: :emo:

mateuszmatel

2013-07-18, 15:33
"Muzułmański duchowny krytykuję dycyzje Sejmu ws. uboju rytualnego"

sorra18

2013-07-18, 15:39
Izraelski minister do spraw zagranicznych co oni maja k***a do uboju w Polsce j***ne sk***ysyny. Poszli won ubijac u siebie ch*jem pod gardlo.
Muslimi sk***esyny chca hallal to niech od siebie importuja.

majkel_admwz

2013-07-18, 15:56
tak mi się skojarzyło :-P


VANKIERAS

2013-07-18, 16:53
najwieksze diabelstwo to w sejmie siedzi tfu jego mac ...

ja...........ax

2013-07-18, 17:58
bando nie wykształconych debili, dla waszej wiadomości kościół przez całe setki lat samemu organizował przedstawienia pokazujące sceny z biblii pod kościołem w czasie różnych świąt jak i jarmarków, i podczas tych przedstawień występował między innymi szatan, ten koleś wyraźnie do tego nawiązuje

BOOGiW

2013-07-18, 18:08
Polska czyli zero humoru, nic nie wolno, wszędzie zakazy.

Strajder

2013-07-18, 19:07
ch*j w dupę rogaczowi

McMenel

2013-07-18, 19:24
jabolmax napisał/a:

bando nie wykształconych debili, dla waszej wiadomości kościół przez całe setki lat samemu organizował przedstawienia pokazujące sceny z biblii pod kościołem w czasie różnych świąt jak i jarmarków, i podczas tych przedstawień występował między innymi szatan, ten koleś wyraźnie do tego nawiązuje


Ba szatan to kluczowa postać chrześcijańskiej mitologii. Bez niej Jahwe nie miałby racji bytu. Bo cóż to za bóg którzy nie ma przeciwnika którym mógłby straszyć.

Enkipata

2013-07-18, 20:22
Nieraz przechodziłem koło niego jak wracałem na busa. Nie było z nim źle. Traktowałem go jako kolejnego występującego faceta w starym mieście. Komu szkodzi taki aktorzyna, gdy w około pełno hipsterów i innych rurkowanych pedałków.