18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Demokracja

Mett • 2013-08-31, 06:44
Witam to mój pierwszy wątek który sam napiszę więc proszę o wyrozumiałość.
Ostatnio interesowałem się historią naszego kraju i doszedłem do wniosku, że demokracja jako ustrój polityczny nie jest dobry dla naszego kraju, powiem nawet więcej demokracja zawsze "niszczyła" nasz kraj.
1. Demokracja szlachecka w pierwszej Rzeczpospolitej, liberum veto, przywileje szlacheckie doprowadziły nasz kraj do osłabienia a w skutek czego do rozbiorów. Konstytucja 3 Maja ograniczała demokracje, a nawet wprowadzała Monarchię Dziedziczną.
2. Druga Rzeczpospolita - demokracja parlamentarna, biurokracja, itd.... Wskutek czego doszło do "Przewrotu Majowego"
Puki w naszym kraju panowała Monarchia wszystko było dobrze, Król był Królem i nawet Rosja mogła nam "naskoczyć"
Moim zdaniem Polacy są stworzeni do Monarchii, gdyż wtedy osiągają najlepsze efekty jako państwo, ponieważ w Demokracji rządzi większość a wiadomo, że większość jest głupia, a jeżeli chodzi o Polaków to każdy przy władzy chce dla siebie wziąć jak najwięcej, nawet jeżeli ma umysł "drwala" i po prostu nie nadaje się aby sprawować funkcje państwowe.

Sebun

2013-09-01, 22:20
Tannaim napisał/a:

Pytanie kto ma być monarchą i jak wyplątać się z unijnego gówna i pozostałych konszachtów.



Tassadar

2013-09-02, 22:54
Osobiście, nie mam nic przeciwko, wręcz popieram