18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Deklaracje parafian z Międzychodu...

wiechucuk • 2013-04-08, 10:02
Chytry ksiądz... Ciekawe czy jak ktoś się zadeklaruje i potem nie da kasy, to czy ksiądz odda go do sądu, bo to swego rodzaju umowa :D

Ork.Fajny

2013-04-08, 10:25
Możesz dać bez cenzury by ci mądrzejsi ludzie sprawdzili autentyczność dokumentu zanim anty-klerykalne dzieciaki się zbiorą i zacznie się serenada o pedofilii której od parudziesięciu lat ci nieudacznicy nie potrafią udowodnić, o hołdzie watykańskim w postaci konkordatu którego nikt z nich nie przeczytał, o wielkim bogactwie który sprowadza się do wyceny paru super starych budynków, etc...?

głodny_toster

2013-04-08, 11:07
Ork.Fajny napisał/a:

Możesz dać bez cenzury by ci mądrzejsi ludzie sprawdzili autentyczność dokumentu zanim anty-klerykalne dzieciaki się zbiorą i zacznie się serenada o pedofilii której od parudziesięciu lat ci nieudacznicy nie potrafią udowodnić, o hołdzie watykańskim w postaci konkordatu którego nikt z nich nie przeczytał, o wielkim bogactwie który sprowadza się do wyceny paru super starych budynków, etc...?




:facepalm:

Niczym się nie różnisz od tych anty-klerykalnych dzieciaków. Zarówno do Ciebie jak i do nich nie dociera fakt, że nie można wszystkich ludzi mierzyć jedną miarą. Do nich nie dociera fakt, że kościół to nie tylko same bogate pedofile a do Ciebie nie dociera fakt, że w zbiorowości ludzi jaką jest kościół są sk***iele, którzy wybrali się tam dla ministrantów oraz są Ci którzy, robią prywatny folwark z religii i kościoła. Jebnijcie się wszyscy i to zdrowo w swe puste, kacze i zakute łby!

Muscasa

2013-04-08, 11:12
u mnie po osiedlu chodzą dwie babcie z listą
-szczęść boze zbieramy "dobrowolne" wpłaty na budowe kościoła
-nie mam zamiaru wam nic wpłacać.
-nie? to my przyjdziemy innym razem.

:facepalm2:

Ork.Fajny

2013-04-08, 11:20
fantomasik, kto powiedział że w kościele nie ma jakiś takich poszczególnych przypadków...?

głodny_toster

2013-04-08, 11:24
Ork.Fajny napisał/a:

fantomasik, kto powiedział że w kościele nie ma jakiś takich poszczególnych przypadków...?




Twoja wypowiedź można tak odebrać i w zasadzie odebrałem jako wypowiedź człeka ślepo wierzącego w czystość moralną kościoła;]

BongMan

2013-04-08, 12:10
Dawaj hajs, a jak nie to się tłumacz dlaczego nie dajesz! Bo cię karząca, ospermiona ręka sługi bożego dopadnie, szatanie! My się całe życie opie**alamy, a chlać, r*chać i lać do mercedesów przecież musimy, więc zapie**alaj w imię Boga i płać, bo w piekle spłoniesz!

lu...........5z

2013-04-08, 12:54
co w tym k***a złego pajace, ze ksiezulek nie jest tępy i chce sobie mniej więcej wyliczyć, czy będzie tą parafię stać na te remonty? wiaodmo jak kosciol robi ludziom wode z mozgu, ale co was to k***a obchodzi. lepiej zeby babulka wierzyla w koscil, niz byla tolerancyjna, bezosobowa k***ą jak połowa nowego pokolenia

sam nie jestem katoikiem, ale ta nagonka gimboli od palikota już sie nudna robi. a tymczasem tusk wszystkich dyma fotoradarami, abonamentem i 23% vatem. no ale wiadomo, glownym problemem polski jest kosciol. odpie**olcie sie od niego w koncu, nikt nikogo nie zmusza do nalezenia do jakiejs parafii.

vajron

2013-04-08, 13:08
@up
Wk***ia mnie ta nagonka na Tuska, podczas gdy księża r*chają dzieci i rozbijają się merolami.

Tak można gadać ale po co?

Od 1 klasy podstawówki wiem, że kościół wymyślono po to by panować nad ludźmi w starożytności, średniowieczu i później. Rozumiem wierzyć w boga, ale w kościół? Jezus to postać wykreowana z innych pogańskich bóstw (tak, żeby plebsowi było łatwiej w to uwierzyć) a wy będziecie zaciekle bronić instytucji, która robi więcej złego niż dobrego.
Jakie to proste zbudować kościół, a potem ludzie SAMI, na kolanach przynoszą ci pieniądze nie opodatkowane! No geniusz, szkoda, że się wszyscy im dajecie robić w h*ja, pewnie niezły ubaw mają.

W średniowieczu tak nastraszyli ludzi kościołem, że musieli go wszyscy przyjąć, a jak ktoś nie chodził do kościoła to był szykanowany przez całą wieś... Więc tak bardzo to weszło w kulturę, że nie da się tego wyplenić. Dziwię się, że tak was wk***ia islamizacja, przecież oni robią DOKŁADNIE to samo co kościół kiedyś tylko MNIEJ brutalnie... W dodatku więrzą w tego samego boga co wy (w jezuska też tylko pod innym imieniem)

Swoją droga w miejscu "nie mogę złożyć ofiary dlatego, że" wpisałbym: skoro Bóg jest wszechmocny i jeśli księdzu te pieniądze naprawdę są niezmiernie potrzebne, to Bóg księdzu na pewno pomoże :) "

Davis93

2013-04-08, 13:16
U mojej ciotki był taki proboszcz, który pobierał % od wystawionego pomnika na cmentarzu. Jak toś postawił pomnik rodzinie to ten kazał przynieść rachunek za pomnik i dawać kase. No to ludzie zaczeli kombinować i dogadywali się z tymi co te pomniki stawiali żeby tamci wystawiali mniejsze rachunki (te co mieli pokazać księdzu), jak się proboszcz kapnął, że coś jest nie tak to się ubierał po cywilnemu - robiłzdjęcia pomnikom i jeździł do innych miejscowości do ludzi od pomników i pokazywał im zdjęcia żeby tamci wycenili...

~Velture

2013-04-08, 15:20
Ja tylko odpowiem na pytanie ,które padło wcześniej czyli co będzie jeśli się zadeklarujesz i nie dasz kasy.
Po prostu będziesz miał problem z różnego rodzaju usługami kościelnymi typu chrzciny dziecka, ślub własny, pogrzeb kościelny itp.

Tyle z mojej strony bo dalej nie będę wchodził w pyskówki z nikim jaki to kościół jest zj***ny albo cudowny.

głodny_toster

2013-04-08, 16:01
Velture napisał/a:

Ja tylko odpowiem na pytanie ,które padło wcześniej czyli co będzie jeśli się zadeklarujesz i nie dasz kasy.
Po prostu będziesz miał problem z różnego rodzaju usługami kościelnymi typu chrzciny dziecka, ślub własny, pogrzeb kościelny itp.

Tyle z mojej strony bo dalej nie będę wchodził w pyskówki z nikim jaki to kościół jest zj***ny albo cudowny.




Duży browar za twoje podejście do tematu;]

!Timon

2013-04-08, 21:59
@vajron

Religii nie wymyślił nikt do przejęcia władzy i sterowania ludźmi. Zostało to w tym celu później wykorzystane, ale człowiek sam sobie tworzy wiarę bo to daje mu poczucie jakiejkolwiek pewności w świecie rządzonym przypadkiem i siłami na które nie mamy żadnego wpływu.

Stoisz na przystanku - wpie**olił się w Ciebie samochód i zabił. Twoja wina? No nie. Dla wielu osób z Twojej rodziny łatwiej będzie się z tym pogodzić zrzucając to na los/opatrzność/przeznaczenie/mahometa/pokemony niż powiedzieć sobie "k***a ale niefart".
Posiałeś pole pszenicy - przyszła powódź wszystko poszło wp*zdu, jesteś bankrutem i głodujesz - analogiczna sytuacja. Wielu ludziom łatwiej wtedy to ogarnąć - dzięki wierze, że to miało jakiś wyimaginowany głębszy sens są w stanie dźwignąć się i działać dalej.

Naturalnym jest, że jak dana 'działka' się rozszerza to powstają "specjaliści" w tej dziedzinie - kiedyś był szaman w wiosce teraz masz liczącą milionów korporację w postaci KK w której masz różne piony.
To jak w policji - kiedyś był pan strażnik bramy i temat ogarniał - teraz masz kryminalną, drogówkę etc.

Może 10 może 20 czy więcej procent społeczeństwa tylko dlatego nie kradnie/zabija/gwałci, że ktoś im do głowy wbił w dzieciństwie, że kiedyś spotka ich za to kara. To złe?

Zmień trochę swoje myślenie bo od czasów 1 podstawówki minął już prawie drugi rok i trzeba trochę dorosnąć.