18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Deklaracje parafian z Międzychodu...

wiechucuk • 2013-04-08, 10:02
Chytry ksiądz... Ciekawe czy jak ktoś się zadeklaruje i potem nie da kasy, to czy ksiądz odda go do sądu, bo to swego rodzaju umowa :D

Perdurabo

2013-04-09, 02:15
Nie przypominam sobie żebym do takiego kościoła chodził.

Kuriki

2013-04-09, 07:03
luka5z trochę racji jednak ma pisząc
Cytat:

nikt nikogo nie zmusza do nalezenia do jakiejs parafii



Można to olać całkowicie. Klecha przedsiębiorczy i wui z tym.

Poza tym... Co z tego, że religie służą obecnie do manipulacji? Z głupotą się nie wygra więc radzę zostawić temat "najeżdżania" na religie.

Zamiast hejtować kościół to byście się szatany wzięli do patroszenia złodziei z naszego rządu :nietoperz:

sinjids

2013-04-09, 07:21
Velture napisał/a:

Ja tylko odpowiem na pytanie ,które padło wcześniej czyli co będzie jeśli się zadeklarujesz i nie dasz kasy.
Po prostu będziesz miał problem z różnego rodzaju usługami kościelnymi typu chrzciny dziecka, ślub własny, pogrzeb kościelny itp.



Zależy od danego kleru. Są tacy co będą Ci świnię podkładać bo nie dałeś kasy, a są tacy co nic nie zrobią. Nie można wrzucać wszystkich do jednego wora. U mojej kuzynki na wsiowej parafii nikt proboszcza nie lubi, bo potrafi obrobić komuś dupę z ambony na niedzielnej mszy. Z kolei u mnie proboszcz co jakiś czas otwarcie prosi o większe datki na tacę ze względu na koszty remontu kościoła. Żadnych deklaracji tego typu nie było, po kolędzie się nigdy nie dopominali o kasę, ale nigdy nie ukrywali, że by chcieli bo jest im potrzebna. Sam czasami wrzucę dyszkę czy dwie, bo kościół odkąd pamiętam jest w remoncie - a jest to przepiękny, neogotycki, ok. 100 letni zabytek z ogromną wieżą zegarową. Od dłuższego czasu już wymaga generalnych remontów, a wszystko choć powoli to idzie do przodu. Samo odnowienie fresków z tego co pamiętam wymagało specjalistycznych sprzętów i kosztowało jakieś 20 tysięcy złotych. Nie dziwota, że proszą o kasę, a efekty widać. Dlatego nie sądzę, że należy potępiać każdego proboszcza jeśli chodzi o kasę.

Lordzik92

2013-04-09, 10:02
Nie od dzis wiadomo ze cala wspolnota KK powstala tylko po to by doic i ciemiezyc ludzi... Nawet jesli chrzescijanski bog istnieje, nie znajdziecie go w kosciele, gdyz wystarczy poczytac biblie ktora otwarcie krytykuje idee swiatyn pelnych przepychu, obrazow i figurek...
W niektorych krajach EU by moc oficjalnie przynalezyc do KK trzeba placic dodatkowe podatki (w PL kazdy placi ale to jest wliczone w glowny podatek, sa to pieniadze ktore i tak by gdzies zostaly rozj***ne przez naszych wladcow), np w szwecji 1% od swoich dochodow.
Na KK trzeba patrzyc w kategorii firmy a nie jako wspolnoty religijnej, by lepiej zrozumiec jego dzialania...

Jesli szukasz duchowej ekstazy polecam medytacje, osiagniesz wiecej niz kleczac i wykonujac czynnosci ktorych nawet nie rozumiesz po co je robisz...

No i cytat na dzis: ,,Dla ludu religia jest prawdą, dla mędrców fałszem, a dla władców jest po prostu użyteczna." - Seneka Mlodszy


Vi...........et

2013-04-09, 11:47
BongMan napisał/a:

Dawaj hajs, a jak nie to się tłumacz dlaczego nie dajesz! Bo cię karząca, ospermiona ręka sługi bożego dopadnie, szatanie! My się całe życie opie**alamy, a chlać, r*chać i lać do mercedesów przecież musimy, więc zapie**alaj w imię Boga i płać, bo w piekle spłoniesz!



Ale pie**olisz.

Możesz dać sobie głowę uciąć, że KAŻDY księżulo jest przedstawicielem pasującym do Twojego opisu?

I uprzedzając pytania- nie jestem katolikiem.

hasmurokar

2013-04-09, 13:08
Jak zwykle tutaj toczenie piany i robienie z igieł wideł. Pod spodem też jest okno, że można traktować całość jako logiczny tekst o tym, że nie daję bo nie tam, jestem biedny etc. i można prosić o pomoc. A sadisticowe przygłupy już tylko czekają żeby sobie wzajemnie pocisnąć. Powiem wam DEBILE out.

KlinikaAborcyjna

2013-04-09, 13:08
sinjids napisał/a:



Zależy od danego kleru. Są tacy co będą Ci świnię podkładać bo nie dałeś kasy, a są tacy co nic nie zrobią. Nie można wrzucać wszystkich do jednego wora. U mojej kuzynki na wsiowej parafii nikt proboszcza nie lubi, bo potrafi obrobić komuś dupę z ambony na niedzielnej mszy. Z kolei u mnie proboszcz co jakiś czas otwarcie prosi o większe datki na tacę ze względu na koszty remontu kościoła. Żadnych deklaracji tego typu nie było, po kolędzie się nigdy nie dopominali o kasę, ale nigdy nie ukrywali, że by chcieli bo jest im potrzebna. Sam czasami wrzucę dyszkę czy dwie, bo kościół odkąd pamiętam jest w remoncie - a jest to przepiękny, neogotycki, ok. 100 letni zabytek z ogromną wieżą zegarową. Od dłuższego czasu już wymaga generalnych remontów, a wszystko choć powoli to idzie do przodu. Samo odnowienie fresków z tego co pamiętam wymagało specjalistycznych sprzętów i kosztowało jakieś 20 tysięcy złotych. Nie dziwota, że proszą o kasę, a efekty widać. Dlatego nie sądzę, że należy potępiać każdego proboszcza jeśli chodzi o kasę.



Dokładnie twoja kasa i niech nikogo dupa nie boli że ją kładziesz na ofiarę . Utrzymanie budynku kościelnego kosztuje , remonty prace konserwacyjne itd to wszystko jest z pieniędzy wspólnoty jaką tworzą w parafii .
Wydaje mi się że gimbazę boli to że babcia czy dziadek daje na kościół a im zostają śmieszne ochłapy .
Pamiętajcie o tym że to jest suwerenna decyzja waszych dziadków nikt ich do tego nie zmusza .
A może problem tkwi czasem po waszej stronie bo widząc jakiego poj***nego mają wnuka/wnuczkę to wolą kasę spalić jak wam dać albo daja w intencji nawrócenia i opamiętania .

axal25

2013-04-09, 13:33
@fantomasik - brawo. Piwo! Dałbym dwa, ale nie szalejmy za nadto. Przecież za normalność nie ma wyróżnień - za to należą się ("nagrody") idiotą, którzy tego nie rozumieją. W końcu w tym j***nym świecie znalazła się osoba z normalną, dojrzałą i świadomą postawą. Jeszcze raz brawa za tak zwinne ujęcie całokształtu różnych kultur, bo przecież nie tylko kościoła.

bania88

2013-04-09, 13:43
Ja bym zadeklarowal roczna ofiare w wysokosci 99gr, i zeby ksiadz osobiscie musial ode mnie odbierac.

:trollencjusz:

plaski46

2013-04-09, 13:58
moja Parafia :DDD

matiqq

2013-04-09, 16:52
bania88@ oczywiście po 1. groszu :D

Feti

2013-04-09, 18:01
plaski46 napisał/a:

moja Parafia :DDD



Nie Grzesiu, my należymy do tej drugiej ;)

!Timon

2013-04-09, 18:16
Wielu prostych ludzi [nawet tych którzy uważają, że nie są prości tylko mają jakieś górnolotne przemyślenia] nie ogarnie, że majątki kościelne wynikają nie tylko z ludzkiej pazerności, ale też PRZEZORNOŚCI czyli gromadzenia kasy na 'zapas' czy zwyczajnie jest to "inwestycja".
Dlaczego inwestycja?
Ponieważ gdybyś miał do zainwestowania milion złotych ni ch*ja nie rozmawiałbyś o zainwestowaniu go z doradcą finansowym który przyszedł do Ciebie w koszuli flanelowej i przyjechał starym tico. Mógłby mądrze mówić, ale mu nie zaufasz. Doradca finansowy też najpierw inwestuje w ładne ubranie i porządny samochód zanim uda się do poważnego klienta.

Dlaczego kościół ma rozmawiać z bogatymi?
Bo prawie całe społeczeństwo bierze z nich przykład - nawet drechole biorą przykła z Peji czy Sokoła którzy do biedoty nie należą. Bogatych też trzeba werbować w swoje szeregi. Dodatkowo - ile kościołów przed XX wiekiem powstało ze składek tysięcy wiernych a na ile zrzuciło się kilku zamożnych? Ba. Nie jeden bogacz zafundował więcej niż jeden wyjebiście wielki kościół czy klasztor.

Jeszcze tego mało - biedni się sami nie obronią przed bogatymi. Chyba, że będą mieli coś wspólnego ze sobą - pochodzenie, język, WIARĘ...

Argumentów jest mnóstwo - trzeba trochę pomyśleć nad tym, że świat czarno biały nie jest i umiejętnie balansować żeby się taki nie stał bo wtedy dopiero dojdzie do tragedii. Kościół MUSI mieć bogatych reprezentantów. Też mi się to nie podoba, że świat jest tak skonstruowany, ale tego się nie zmieni.
Zamiast usilnie próbować zmienić zasady gry których się nie da może lepiej nauczyć się grać i myśleć według jej zasad?

kr...........et

2013-04-09, 19:21
Niczym się nie różnią od żebrzących rumunów - no może potrafią pisać