18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Debata po szczycie klimatycznym w Kopenhadze

Jan3k600 • 2010-01-24, 19:31


W końcu się doczekałem, ktoś się odważył i powiedział co myśli.

Mua-Swirus

2010-01-24, 19:52
Nareszcie jakiś jeden inteligentny się znalazł i przestał pie**olić bez sensu. Od razu z grubej rury przeszedł do meritum sprawy.

BueR_MadasS

2010-01-24, 20:04
@up

:homer:

    "Synu człowieczy! Mieszkasz pośród domu przekory, który ma oczy aby widzieć, a jednak nie widzi, ma uszy, aby słyszeć, a jednak nie słyszy, gdyż to dom przekory' (Ez.12, 2)"


kuźwa ludzie czy naprawdę odbieracie wszystko jak kundel Pawłowa: prosty przekaz prosta reakcja??

Przecież to chodzi przede wszystkim o Zmiany klimatyczne które są głownie spowodowane Globalnym ociepleniem (i nie pisze tu o jego źródłach to jest osobny temat) i własnie dlatego dochodzi do takich anomalii pogodowych (mających swe źródło choćby w zaburzeniach krążenia Frontów atmosferycznych) jakie widzimy ostatnio w większości miejsc choćby naszego kontynentu,

bober88

2010-01-24, 20:06
Ma koleś świętą racje i respekt, że wreszcie powiedział prawdę jakkolwiek niepoprawna politycznie by nie była.

Mua-Swirus

2010-01-24, 20:17
B_M. Jakoś wole mieć swoje błędne zdanie niż słuchać nagonki medialnej na nas zwykłych szaraczków, którzy tak naprawdę nie wiele mogą. Zwróć uwagę na np: świetlówki energooszczędne. Wg mnie jest to po prostu reklama życia "proekologicznego" która promuje wiele zbędnych produktów. (Choć wcale nie twierdzę iż ograniczenie ilości jednorazówek nie wyjdzie nam na dobre). Jeżeli już to trzeba się wziąć za gigantyczne koncerny które produkują tych złych i szkodliwych substancji najwięcej. Tak wiem, że samochody dostarczają ich naprawdę dużo ale jedyne co w tym przypadku można zrobić to próbować ograniczać za pomocą odpowiednich filtrów emisję spalin oraz przerzucić się na napędy hybrydowe.

tr...........aj

2010-01-24, 20:18


to lepsze;) pokazuje jak banda lewackich oszolomow, pozytecznych idiotow probuje wyciagnac wiecej kasy z naszej kieszeni...

Ra...........og

2010-01-24, 20:24
Hehehe znó medialna papka zrobiła ludziom sieczke z mózgu... Tak to jest jak się wierzy we wszsytko co podają media... A Greenpeace to raczej ugrupowanie politycnze niż rzeczywiśći "ochroniarze środowiska"...

k4...........z3

2010-01-24, 20:35
od dawna wiem, że to całe globalne ocieplenie nakręcają media, ale zastanawiam się jeszcze nad tym po co?

riodoro1

2010-01-24, 20:46
tak mamy kij hokejowy ale k***a czemu w drugą stronę, niech się wreszcie ociepli !!!

globalne ocieplenie (-30*C)

Salvador

2010-01-24, 20:50
k4m1k4z3 napisał/a:

od dawna wiem, że to całe globalne ocieplenie nakręcają media, ale zastanawiam się jeszcze nad tym po co?



Dla GRUBYCH miliardow euro.

draaxx

2010-01-24, 20:53
jako student geologii powiem Wam, ze wulkany, srajace krowy na lakach i nie tylko one oddaja do atmosfery wiecej CO2 niz cala gospodarka swiata. Poza tym zmiany klimatu sa cykliczne - zalezne jest to od kata miedzy osia ziemi a sloncem ( wacha sie od 22 -24 stopni ). I kolejna rzecz - zmniejszajac ilosc CO2 w atmosferze likwidujemy naturalna powloke, ktora nie dopuszcza do tego, aby cieplo, ktore otrzymujemy z promieni slonecznych opuszczalo glob i przez to planeta sie wyziebila, albo dlatego nastepuja te "anomalie" ( zima w Polsce - cos nowego - jej brak jest bardziej nienaturalny niz aktualne mrozy ).

aman

2010-01-24, 21:25
@trzazaj - video dobre - ludki zagiete jak podkowa po wielkiej pardubickiej :) . Jestem przekonany jednak, ze redukcja emisji gazow cieplarnianych, wszelkich zwiazkow metali ciezkich, azotynow, azotanow i innych rownie milusich, segrgacja odpadow, wydajniejsze technologie itp. nie zaszkodza planecie a co za tym idzie i ludziom.

Grasu

2010-01-24, 21:36
Zgadzam się że ekologia ma sens. Ale na bank można by to zrobić taniej.

draaxx

2010-01-24, 21:44
a co do odpadow to polak wynalazl maszynke, ktora przetwarza odpady na wysoko energetyczne paliwo wiec moze trzeba isc w tym kierunku i dac arabom mozliwosc picia tej swojej ropy i wpieprzania piasku z pustyn ;)

Magik2501

2010-01-24, 21:49
~BueR_MadasS - masz rację. Ale globalne ocieplemnie to coś normalnego, od zawsze klimat się zmienia. To jakby walczyć z deszczem, bo nam nie pasuje.