18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Dark Ambient

Joseph_Fritzl • 2012-08-28, 00:46
"Dark ambient – jeden z podgatunków muzyki ambient, powstały w latach 80. ubiegłego wieku.

Jak sama nazwa wskazuje, jest to tzw. muzyka tła. Nie obowiązuje tutaj harmonia, linia melodyczna, a nawet rytm. Celem jest stworzenie "muzyki otoczenia". W przeciwieństwie do głównego gatunku – ambientu, gdzie muzyka miała być przyjemna, relaksująca, dark ambient jest muzyką mroczną, która może wywoływać strach, przerażenie, niepokój lub uczucia smutku i melancholii. Instrumentarium wykorzystywane do tworzenia muzyki w tym gatunku, to głównie komputery i syntezatory." Natknąłem się na ten gatunek rozpoczynając swoje treningii koncentracji itp, muzyka jest idealna do medytacji oraz ćwiczenia wizualizacji. Pomocna w osiąganiu róznych stanów umysłu. Przykład tej muzyki:
Jak chcecie wrzuce więcej w komentarzach. Polecam, otoczenie bardzo pomaga w osiągnięciu stanu gnozy itp.

HAL-9000

2012-08-28, 00:50
Daj k***a spokój. Kiedyś zapuściłem sobie ambienta z di.fm i poszedłem po robocie na popołudniową kime, standard, i kiedy akurat spałem poleciał album Dark Side Of The Moon...

Środek lata, dzieci się śmieją za oknem, godzina 16, a ty się budzisz zlany zimnym potem bo miałeś właśnie jakiś koszmar w czerni i bieli.

Ambient sam w sobie jest jednak gatunkiem zajebistym o bardzo szeroko rozpostartych skrzydłach, włącza w swój skład elektronike, industrial, nature, instrumenty. Ten pogodny i pozytywny, to nieodzowny element nocnych chilloutów.

bimbastah

2012-08-28, 00:53
Wielkie piwko i przy okazji mój pierwszy post :P Nie jestem jakimś wielkim fanem Dark Ambientu (słucham raczej wszystkiego po trochu) ale w pewnym stopniu fascynuje mnie ta muzyka i atmosfera którą tworzy. Polecam zapoznać się z dokonaniami ROBERTA RICHA szczególnie 'kawałek' HIDDEN REFUGE - jak dla mnie złoty Graal Dark ambientu , no i MARK MORGAN - twórca ambientów do Fallouta 1,2 i New Vegas.

Joseph_Fritzl

2012-08-28, 01:00
bimbastah napisał/a:

Wielkie piwko i przy okazji mój pierwszy post :P Nie jestem jakimś wielkim fanem Dark Ambientu (słucham raczej wszystkiego po trochu) ale w pewnym stopniu fascynuje mnie ta muzyka i atmosfera którą tworzy. Polecam zapoznać się z dokonaniami ROBERTA RICHA szczególnie 'kawałek' HIDDEN REFUGE - jak dla mnie złoty Graal Dark ambientu , no i MARK MORGAN - twórca ambientów do Fallouta 1,2 i New Vegas.



Muzyka z fallout'a r*cha wszystkie dzisiejsze graficzne cuda :) zawsze wracam do fallout'a do muzyki :)

lapsikoss

2012-08-28, 01:14
@up
Muzyka z Quake1 też zapisała się w historii dużymi literami, warto czasem sobie jebnąć po ciężkim dniu.

buchaj

2012-08-28, 02:56
Nie znałem tego wcześniej, ryje baniak.

DonBaszajote

2012-08-28, 04:55
Polecam serdecznie ;)

Roszp

2012-08-28, 09:26
Nie szyscy wiedzą, ale Sasha Grey zajmuje się "tworzeniem" takiej muzyki - udziela mianowicie głosu w jednym z projektów (aTelecine) i niedługo przyjeżdża z tym projektem do naszego kochanego kraju.

HAL-9000

2012-08-28, 12:06
artixz napisał/a:

Muzyka z fallout'a...



lapsikoss napisał/a:

Muzyka z Quake1...



Oj nie, nie, nie... Muzyka z pierwszego Unreala:

Unreal - SunSpire


Unreal - Seti

BongMan

2012-08-28, 12:17
Mroczne jak murzyn w jaskini nocą.

pjm77

2012-08-28, 15:09
"...dark ambient jest muzyką mroczną, która może wywoływać strach, przerażenie, niepokój lub uczucia smutku i melancholii..."

Ta. Bardzo pomocne przy medytacji. Zdecyduj się czy chcesz coś w medytacji osiągnąć czy wolisz robić wrażenie na innych. Żadne nie jest gorsze od drugiego ale dwóch na raz w tym samym czasie nie da się osiągnąć.

Jeśli chodzi o dark ambient to nie jestem szczególnym fanem ale miałem okres wkrętu. Wytwórnia Cold Meat Industry swego czasu wypuściła sporo niezłych kapel.

pi73rmaster

2012-08-28, 15:12
Cytat:

kiedy akurat spałem poleciał album Dark Side Of The Moon...


co ma dark side do ambientu czy w ogóle mrocznej muzyki?

Wared

2012-08-28, 15:22
Jak dla mnie mistrzem tego gatunku jest Lustmord

SzybkiSasza

2012-08-28, 15:56
A mnie się kojarzy z Amigą i starymi dobrymi mrocznymi grami w 2D :P

Ale za Unreala - piwo!

HAL-9000

2012-08-28, 16:27
pi73rmaster napisał/a:


co ma dark side do ambientu czy w ogóle mrocznej muzyki?



Pytanie tak durne w swojej prostocie, że aż nie wiem jak na nie odpowiedzieć.

No że... Dyskutujemy na temat muzyki ambient, dark ambient? i że naprzykład nie jeden kawałek/album nazywa się w ten sposób? Co widać na Youtubie?.