18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Dark Ambient

Joseph_Fritzl • 2012-08-28, 00:46
"Dark ambient – jeden z podgatunków muzyki ambient, powstały w latach 80. ubiegłego wieku.

Jak sama nazwa wskazuje, jest to tzw. muzyka tła. Nie obowiązuje tutaj harmonia, linia melodyczna, a nawet rytm. Celem jest stworzenie "muzyki otoczenia". W przeciwieństwie do głównego gatunku – ambientu, gdzie muzyka miała być przyjemna, relaksująca, dark ambient jest muzyką mroczną, która może wywoływać strach, przerażenie, niepokój lub uczucia smutku i melancholii. Instrumentarium wykorzystywane do tworzenia muzyki w tym gatunku, to głównie komputery i syntezatory." Natknąłem się na ten gatunek rozpoczynając swoje treningii koncentracji itp, muzyka jest idealna do medytacji oraz ćwiczenia wizualizacji. Pomocna w osiąganiu róznych stanów umysłu. Przykład tej muzyki:
Jak chcecie wrzuce więcej w komentarzach. Polecam, otoczenie bardzo pomaga w osiągnięciu stanu gnozy itp.

vniveri25

2012-08-28, 16:43

Zacny temat, i myślę, że nie może tu zabraknąć tego zacnego kawałka

NiedźwiedzioGłowy

2012-08-28, 17:08
Jak już wrzucacie muzę na sadola, niech ma chociaż jakiś klimat (dla niecierpliwych nuta od 7:00):


Paskudny Stary Dżon

2012-08-28, 17:10
Mało typowy ambient, za to nasz swojski i bardzo fajny - czyli Trauma Absurdicum:


oczas

2012-08-28, 17:24
burzum k***a

bimbastah

2012-08-28, 17:24
Dla leniwych :-)

Robert Rich&Lustmord - Hidden Refuge



Jeden z lepszych ambientów z pierwszego Fallouta



Mark Morgan(twórca OST Fallouta 1,2) to prawdziwy MISTRZ! te kawałki są tak charakterystyczne i klimatyczne że obrosły legendą.

Dodam jeszcze pewną ciekawostkę :-) Grał ktoś kiedykolwiek w Dooma w wersji na pierwsze Playstation? Napewno każdy zna tą grę z PC i jej rockowy soundrack w midi :mrgreen: ... to niesamowite jak odpowiednia muzyka potrafi zmienić całokształt bo pikselowy i stary Doom w wersji na PSX jest bez kitu za.ebiscie mroczny i straszny - to zupełnie inna gra.

Jeden z tracków Dooma na PSX



Komentarz na YT świetnie to oddaje

Cytat:

Yeah, it's truly incredible how simply changing the music and sounds made the game EXTREMELY creepy and different.
PC Doom made you feel like a real badass; PSX Doom made you feel like a scared wimp just trying to stay alive, and yet they were the same games...


inf3kkted

2012-08-28, 17:36
może nie takie dark jak wyżej ale też robi klimat;)

Ojciec_Mateusz

2012-08-28, 17:37
To posłuchajcie k***a tego...przy odpowiedniej scenerii można się obsrać ze strachu.


Mroziu

2012-08-28, 17:48
To ja dodam coś od siebie, klimatyczna wariacja Dark Ambientu z Black Metalem, zwana w skrócie Atmospheric Black Metalem. Darkspace, zdecydowanie mistrz gatunku - wybitny zespół z Szwajcarii który w swojej muzyce oferuje odbiorcy podróż przez... Kosmos. To niespotykany zabieg, ale każdego fana mroźnych norweskich fiordów oraz tamtejszej odmiany BM, zapewniam, nie będziecie zawiedzeni.

Jeden z ich najlepszych kawałków, z albumu Dark Space II - "Dark 2.8".
Niestety, utwór trwa ponad 20 minut, dlatego jest pocięty na dwie części, inaczej nie wrzuciłbym go na Sadola. Mam nadzieję że przypadnie wam do gustu. : )

Część I


Część II

al...........10

2012-08-28, 17:54
@up utwór trwa ponad 20 minut i dlatego jest pocięty na dwie części po 8 minut?

omicron

2012-08-28, 18:01
Dla mnie i tak najlepsze będzie nasze polskie Profanum

Mroziu

2012-08-28, 18:09
@alan10, no niestety w częściach tylko taka wersja znajduje się na yt.

tak na przyszłość - upierdliwość jest gorsza od faszyzmu.

urotsukidoji

2012-08-28, 18:59
omicron napisał/a:

Dla mnie i tak najlepsze będzie nasze polskie Profanum



W końcu Profanum! Chociaż ja bym bardziej polecał płytę Museaum Esotericum. 2 poteżne dwudziestominutowe eposy( śpiewane, zarówno po polsku jak i po łacinie. Najlepszy Szatan jakiego słyszałem!

Ecce Deliquium Lunae: Atri Misanthropiae Floris part I

Ecce Deliquium Lunae: Atri Misanthropiae Floris part II

Ecce Axis Mundi: Ars Magna Et Ultima

aszhol

2012-08-28, 19:51
łał ktoś szukał na necie muzy!!!..... i odkrył, że jest coś takiego jak dark ambient.... !! niesamowite! brawaaaaaaaaaaaaaaaaa!





~Griszon

2012-08-28, 21:56
In Absentia z muzyką Simona Langdona

iHadToGo

2012-08-28, 22:40
No wreszcie jakiś konkretny temat na sadolu. Chociaż na tej wylęgarni gimbusów, ten temat po paru dniach odejdzie w zapomnienie.