18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Czy Napoleon naprawdę był niski?

~Polimaty • 2015-11-05, 18:51
Ostatnio narzekaliście, że odcinki są za długie. Ten jest krótki. Czy krótki niczym Napoleon? Zapraszam!



Bibliografia:
- Andrew Roberts, Napoleon Wielki, Wydawnictwo Magnum, Warszawa 2015.
- Stanley Ulijaszek, Francis Johnston, Michael Preece, The Cambridge Encyclopedia of Human Growth and Development, Cambridge University Press 1998.
- Andrea Barham, Napoleon Wasn’t Short and St. Patrick Wasn’t Irish: When History Gets It Wrong, Michael O'Mara Books, 2014.
- Claude-Francois de Meneval, Working with Napoleon: Memoirs of Napoleon Bonaparte by His Private Secretary, Enigma Books, Nowy Jork 2011.
- Fran Hawthorne, It's No Tall Tale, Height Matters, [w:] „Fact or Fiction: Science Tackles 58 Popular Myths”, Scientific American, Nowy Jork 2013.
- John Komlos oraz Francesco Cinnirella, European Heights in the Early 18th Century, „Vierteljahrschrift für Sozial-und Wirtschaftsgeschichte“, tom 94, nr 3, 2007.
- Gayle Brewer oraz Charlene Riley, Height, relationship satisfaction, jealousy, and mate retention, „Evolutionary Psychology“, tom 7, nr 3, 2009.
- Nic Fleming, Short man syndrome is not just a tall story, „The Daily Telegraph“, http://www.telegraph.co.uk/news/earth/earthnews/3336044/Short-man-syndrome-is-not-just-a-tall-story.html
- Mark van Vugt, Does Putin Suffer From the Napoleon Complex?, https://www.psychologytoday.com/blog/naturally-selected/201405/does-putin-suffer-the-napoleon-complex
- Robert Wilde, Was Napoleon Bonaparte Short?, http://europeanhistory.about.com/od/bonapartenapoleon/a/napoleonheight.htm
- Ken Jennings, The Debunker: Was Napoleon Short? https://www.woot.com/blog/post/the-debunker-was-napoleon-short

zaniek123

2015-11-06, 02:51
do Wołoszańskiego brakuje mu tylko z 20 lat i z jednej światowej żeby się wybił ;)

premium122

2015-11-06, 03:17
Ja zdecydowanie wole dluzsze materialy w Twoim wykonaniu.

Aaa i zgol ta pseudobrode bo pasuje do tygodniowego alkoholowego ciagu a nie materialow z wiedza.

Syn_Milionera

2015-11-06, 06:01
Materiał naukowy o tym czy jakiś gościu był niski. Super wiedza bulwo. Materiał 5 min i poziom wiedzy można przyrównać do 5 lat studiów i również ten sam poziom wiedzy.

Gogul

2015-11-06, 09:41
ja również ignoruje takie coś co trafia na główną bezpośrednio po wstawieniu, bez piwkowania materiału. Na tym forum to użytkownicy między innymi (bo nie zapominajmy o modach- bogach, którzy czasem wiedzą lepiej) decydujemy o losie materiału, który powinien "przejść casting"

nadziejcos

2015-11-06, 09:50
nie polecam. Magda g.

leonfun

2015-11-06, 09:54
RK w Fokus TV lecz non-stop są powtórki. :/

elvis02

2015-11-06, 10:06
A mnie się podobało. :D Sadol uczy, sadol bawi.

thewhitestar

2015-11-06, 10:10
Syn_Milionera napisał/a:

Materiał naukowy o tym czy jakiś gościu był niski.


To nie jest 'jakiś gościu' tylko jedna z najważniejszych postaci w historii świata. Nie tylko był cesarzem i wybitnym dowódcą, ale też wielkim reformatorem. Jemu zawdzięczasz przykładowo system metryczny, powszechny i darmowy dostęp do szkół czy równość wobec prawa, niezależnie od statusu społecznego czy majątkowego.

freeszpak

2015-11-06, 10:15
up dokladnie, to wlasnie jemu zawdzieczam to, że musze sie meczyc na studiach matematycznych realizujac obowiazkowo przedmioty humanistyczne, angielski, nawet wychowanie fizyczne ;) ) szkoda ze jeszcze przyrody nie musze zrobic. Dzieki za takie szkolnictwo, jestem na drugim roku i zastanawiam sie czy nie rzucic tego w cholere przez ten zj***ny system. Zamiast uczyc sie tylko tego na co sie poszło czyli matmy...

Hvsarz

2015-11-06, 10:28
Ja rozumiem biznes ale trzeba mieć godność i wiedzieć gdzie się reklamować, a nie wciskać się wszędzie jak tajska dz**ka...

spinaczel

2015-11-06, 10:35
OOO to ten pajac z reklamy banku

Wykalaczek

2015-11-06, 10:43
znowu to gówno kogo to interesuje? nawet o gównie zrobia juz teraz filmik aby tylko naliczyło wyswietlenie, żałosne

thewhitestar

2015-11-06, 10:46
freeszpak napisał/a:

zastanawiam sie czy nie rzucic tego w cholere


I bardzo dobrze, wykształcenie nie piwo, nie musi być pełne. Osoba z wyższym wykształceniem powinna legitymować się znajomością języka obcego, jeżeli cię to przerasta to daj sobie spokój. Jednego wykształciucha mniej.
Jeśli naprawdę uważasz że Napoleon wymyślał program nauczania dla polskich uczelni na rok 2015 to trzymam kciuki żebyś sobie nie poradził, boś głąb.