18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Czarnobyl - Wyprawa III: Oko Moskwy

Seek-and-Explore • 2016-06-18, 06:31
Drugi film z mojej ostatniej wyprawy. Tym razem chciałem przede wszystkim dotrzeć do "Kręgu" - systemu kontroli jonosfery, znajdującego się niedaleko Oka Moskwy. Miejsce bardzo rzadko odwiedzane, w sieci jest zaledwie kilka filmów ukazujących pozostałości tej instalacji.



Bieżące informacje na temat wypraw:
https://www.facebook.com/seekandexplore/

[ Komentarz dodany przez: Angel: 2016-06-19, 20:59 ]

tatoo1

2016-06-18, 11:21
Byłem tam, hołota z Powinności mnie tam napadła ;)

pi...........ja

2016-06-18, 14:08
Na szczęście Oko Moskwy nie działa. Tak samo jak HARP :-P

szogunek

2016-06-18, 22:49
@up nie dziala ale nadal antena jest w doskonalej kondycji i uruchomienie radaru pozahoryzontalnego to kwestia godzin a nie dni

dodatkowo:
"ten wiekszy radar" to antena odbiorcza, a "ten mniejszy radar" to antena nadawcza, z prostego powodu bo wiazka po wyslaniu jest bardziej rozproszona, a to jest radar OTH
https://pl.wikipedia.org/wiki/Radar_pozahoryzontalny
wiec antena nadawcza moze byc mniejsza od odbiorczej z prostego i logicznego wzgledu poniewaz wiazka zostaje w takich radarach rozproszona przez krzywizne ziemi (jednak ziemia nie jest ani okragla ani jajowata tylko porowata) do tego jonosfera tez nie jest regularna wiec potrzeba wiekszej anteny do odbioru zeby jednak wychwycic wiazke, do tego jeszcze fala lubi sie wydluzac z czasem, jak mnie wk***iaja takie amatorszczyzny

Ni...........ny

2016-06-19, 00:05
szogunek napisał/a:

@up nie dziala ale nadal antena jest w doskonalej kondycji i uruchomienie radaru pozahoryzontalnego to kwestia godzin a nie dni



No tego to raczej nie będą już odpalać, ale jakiś tam radar pozahoryzontalny ruscy uruchomili jak się zaczął burdel na ukrainie, ponoć było go słychać, czy jeszcze napie**ala to nie wiem

qwerty1234567890

2016-06-19, 12:06
Dziwi mnie, że jeszcze nikt nie wpadł na pomysł otwarcia w strefie np. w Prypeci budki z przekąskami i jedzeniem. Typu atomowa kiełbasa smażona w ogniu reaktora czy zjonizowane szaszłyki, a do picia piwo z chmielu Czerwonego Lasu.

Sinecod

2016-06-19, 19:32
szogunek, a ja mam takie pytanie- bo na wikipedii "piszo" że "Oko Moskwy" zostało wyłączone 26 kwietnia z obawy przed tym że promieniowanie zniszczyło by elektronikę. Inne źródła podają że jak jebnęło w elektrowni to od promieniowania szlak trafił elektronikę. Kto ma rację? Dziwi mnie że jeszcze 26 kwietnia wyłączyli radar a z ewakuacją Prypeci zwlekali 3 dni, nie mówiąc już o tym że sami przed praktycznie ten czas nie wiedzieli co właściwie się odjaniepawliło tej nocy z reaktorem.

Choć pewnie Dust Devil miałby nam sporo do powiedzenia w tych kwestiach bo podobno jego wujek był obersturmbannfuhrerem ochrony w czarnobylskiej elektrowni i wie wszystko co i jak, bo był z KGB...

juzeg

2016-06-20, 09:19
"@up nie dziala ale nadal antena jest w doskonalej kondycji i uruchomienie radaru pozahoryzontalnego to kwestia godzin a nie dni"

Faktycznie w zajebistej kondycji zwłaszcza że z budynków złomiarze już wszystko wyj***li a z małej anteny już dipole są poodcinane i leżą na ziemi.

Krak

2016-06-20, 11:15
Seek-and-Explore napisał/a:

Miejsce bardzo rzadko odwiedzane, w sieci jest zaledwie kilka filmów ukazujących pozostałości tej instalacji.



Taaa? To pooglądaj sobie filmy o Duga.
Teraz każdy rurkowiec tam jedzie i uważa, że coś odkrył albo, że przetarł szlak.

Ma...........ke

2016-06-20, 13:33
Wcześniej te filmiki trafiały po prostu do dokumentów a teraz to wszystko leci na główną.
Ile można 10 filmików o prypeci czarnobylu itd tygodniowo...

GoldenArrow

2016-06-20, 13:47
polscy złomiarze by obalili tą konstrukcję.

Zielonek92

2016-06-20, 14:17
Nigdy tam nie byłem a miejsce znam lepiej niż własne mieszkanie,tyle ostatnio się naj***ł tych wypraw do Czarnobyla. Jest tyle ciekawych miejsc,czemu akurat k***a tam jeździcie ?

Ar...........ch

2016-06-20, 15:27
kolejny filmik o tym samym, gratulować Ci?

Dominik1908

2016-06-20, 15:55
Od razu przypomniał mi się film "Czarnobyl Reaktor Strachu" :) niektóre miejsca na prawdę podobne :D