18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Coś o czym każdy piwosz powinien wiedzieć.

maruda13 • 2013-03-09, 20:21
Czy ktoś kiedyś zastanawiał się do czego służy kropkowanie denka puszki piwa?


Tak dla waszej wiadomości podaje tajną informacje z koncernu piwowarskiego.
Sprawdzajcie zanim kupicie piwo w puszce czy nie ma kropek pod nim takie jakby mazakiem.

W momencie gdy jest jedna tzn. że piwo już było raz zwrócone ze sklepu do koncernu piwowarskiego ponieważ straciło swoją ważność następnie zostało zlane na nowo do kadzi, tam powrotem jest barwione i gazowane. Jak 2 kropki to 2 razy było już przerabiane itd aż do 4 kropek. Czym ich więcej tym gorsze siki pijecie.

Jak nie ma kropek pod puszką to piwko jest świeże i pochodzi z pierwszej produkcji.

Dodam, że wszystko jest zrobione zgodnie z prawem, tylko oczywiście poza naszą wiedzą i plecami.
Kilka krotnie przelane trafiają na promocję.


Poniżej przykładowy wygląd kropki.


genghiskhan

2013-03-10, 10:30
ja pije tylko z butelek, piwa regionalne z czech..... polskie piwa nawet z małych browarów to przy tym popłuczyny, nie mówiąc już o komercyjnych rozlewniach

ZiomZaZiomem

2013-03-10, 10:49
Tylko piwa regionalne ! Ja wiem , że są droższe i nie wszędzie dostępne ale uwierzcie,że lepiej kupić jedno PRAWDZIWE piwo niż dwa ze ściekowego koncernu piwnego.

pi73rmaster

2013-03-10, 11:05
Cytat:

swieżym lechem a okropnym sikiem


Przecież nie ma różnicy. Poza tym, że ''okropne siki'' mają szansę nie być przegazowanym gównem.

meir

2013-03-10, 11:38
no nie mogę sami hipsterzy :) piwa regionalne piją bo z koncernu to modne by było :)ruszcie kiedyś swoje dupska z przed kompa i podjedzcie do browaru na wycieczkę to zobaczyćie jak się piwo robi a nie gadacie aż dupe ściska :) piwa które wracają idą do ścieków , puszki są dziurawione a butelki od kapslowane i piwo się wylewa.

Gogul

2013-03-10, 11:43
zazwyczaj też pije z butelki akurat te dostałem w 4tero paku a jednego miałem przypadkiem. jak sie otworzy butelkę to masz pewność,że szyjki nikt nie dotykał a z puszki to mogły i szczury chodzić.

ethreex

2013-03-10, 12:17
XtravaganZa napisał/a:

A wie ktoś o co chodzi z tymi wytłoczonymi numerami pod puszkami? Każda puszka ma taki numer, nieważne czy to piwo czy dr. pepper. Czasami trzeba się dokładnie przyjrzeć, bo słabo je widać.


Pewnie mówisz o numerze formy w której powstała puszka :mrgreen:

jaskowski

2013-03-10, 13:44
Zawsze wszyscy w takich tematach pija tylko regionalne i najlepsze a pewnie napie**alaja lechy i tyskacze z orzeszkami z tesco.
"koncerny to mainstream" :<

grzechu86tonie

2013-03-10, 14:33
pie**olenie o szopenie, i powiedz jeszcze ze zwroty zlewaja do gara mieszaja z DOBRYM piwem i dobre piwo oznaczaja jako wzrot i mieszanka. Browar ma pol roku gwarancji a po tym czasie im piwo starsze tym mocniejsze. Dobrze ze nie wiesz co sie robi ze zwrotami w zakladach miesnych i mniejszych masarniach:) smacznego

killerZeWsi

2013-03-10, 15:20
Cytat:

nie da się zrobić piwa za 2 zł


Dlatego ja piję Karetę z Łomży (jeszcze tydzień temu była to Korona) za 1,65 w lokalnym sklepie przy dk61. Ze szkła.
Dobra jest i sp***alajcie :) nie znacie się.

Lasarr

2013-03-10, 18:54
O qwa, wlasnie odwrocilem leszka i patrze 2 kropki, ale qwa i tak najlepsza jest linijka "z wazne do" : 2018.08, ze k***a co?

irish

2013-03-10, 21:02
właśnie sprawdziłem dwa lechy pilsy które wypiłem 3 dni temu (puszki zbieram i wyrzucam razem co by ludzie nie grzebali)
jeden nie miał wcale kropków, drugi miał 3. smakowały tak samo, więc ch*ja prawda. x)

rafiki

2013-03-10, 22:08
Wolę wypić jedno porządne piwo np z browaru z Ciechanowa, browaru Amber etc, na których podany jest skład odpowiadający technologii produkcji PIWA niż dwa szczochy za 2 zł pędzone na ekstraktach czy ch*j wie czym jeszcze.

Po wypiciu ot choćby Ciechana, żywiec smakuje jak szczyny z alkoholem zabarwione farbką.

links2

2013-03-10, 22:35
Liczcie te kropki dalej, ja się napiję czegoś o smaku piwa ;)

raspbery

2013-03-11, 01:43
wypiłem dziś już trzy takie

elCamillo

2013-03-11, 09:55
k***a. A jak później zamykają te puszki ponownie?? Taka bieda że tych samych puch używają?? Nie chce mi się wierzyć.