18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

kacu89

2014-01-01, 22:29
Valture niby używasz mózgu a nie przyszło Ci do głowy że astronauci nie wykorzystywali do skoków 100% swojej siły, bo przecież zmęczyli by się po chwili skakania... A młode gimbusy podchwyciły teorie spiskowe i srają piwami na prawo i lewo, k***a nie kompromitujcie się...

wielkie555

2014-01-01, 22:48
Dlaczego teraz nikt nie poleci na księżyc? po pierwsze rzekomo w tej chwili nie ma na Świecie rakiety ciężkiej mogącej polecieć ze sprzetem i załogą na księżyc, a potem wrócić, po drugie podobno nie ma projektów rakiety która była na księżycu, lub jak niektórzy wolą "rzekomo była". Niestety albo Świat cofnął się w rozwoju, albo poprostu technologie są stale ukrywane, bo co jak co ale lot na księżyc byłby opłacalny. Powód? Izotop Helu-3

Belzedup666

2014-01-01, 22:55
Standardowo napiszę że zj***na kapsuła która wylądowała na księżycu nie miała zbiorników na paliwo o pojemności wystarczającej na powrót na ziemie - dziękuję.

pietryna

2014-01-01, 23:02
rafalaudi1 napisał/a:

Standardowo napiszę że zj***na kapsuła która wylądowała na księżycu nie miała zbiorników na paliwo o pojemności wystarczającej na powrót na ziemie - dziękuję.


Bo nie musiała. Miała tylko odlecieć na orbitę księżyca i połączyć się z orbiterem z którym to wróciła ostatecznie na ziemię...

Poza tym paliwa najwięcej zużywa się do startu. Po kosmosie nasz sprzęt jak na razie lata tylko przy pomocy grawitacji (nie wiem jak się dokładnie nazywa metoda wystrzeliwania obiektów z orbit planet).

mateusz243

2014-01-01, 23:20
Velture napisał/a:

Dam wam mindfucka.

Ponoć grawitacja na księżycu jest ok 1/6 tej co na ziemi. Przeciętny zdrowy mężczyzna waży powiedzmy ok 80kg. Ka księżycu byłoby to ok 13.5kg (uproszczam). Albo inaczej - siła waszych mięśni byłaby 6x większa. Dlaczego skoki na księżycu są tej samej wysokości co na ziemi?
Nawet dodając skafander ważący 2gie tyle co astronauta skok powinien być WYRAŹNIE wyższy niż na ziemi. Natomiast te skoki są na poziomie 30cm.

Czemu nie ma misji na księżyc w czasach gdzie technologia jest tak mocno zaawansowana?

Nie twierdzę ,że nie było człowieka na księżycu ale MOIM zdaniem nie ma wystarczających dowodów.
Nie bazuje swoich przekonań na programach telewizyjnych itp. Zwyczajnie używam mózgu i weryfikuje 'fakty'.



Sam kombinezon z calymi systemami do podtrzymywania zycia wazy cos kolo 125kg plus w takim kombinezonie masz ograniczone ruchy. Czy widzisz by robili lekki przysiad i wybijali sie tak jak na ziemi bys zrobil? Nie gdyz kombinezon na taki ruch nie pozwala. Na yt mozna zobaczyc jak astronauci poruszaja sie pod woda gdzie to jest najbardziej zblizone do grawitacji ksiezyca lecz na tych filmikach mozna zauwazyc ze astronauci poruszaja sie bez aparatury do podtrzymywania zycia gdzie ona sama wazy z 65kg

stefan-dro

2014-01-01, 23:24
dobra ja powiem tak na:
na żadnych filmach z '69 nie widać Ziemi
wszystkie filmy są nagrywane nocą co mnie bardzo dziwi a z tego co pamiętam pierwszy rzekomy ich pobyt na Ksieżycu trwał coś około trzech dni
na Ksieżycu tez istnieje atmosfera nie wiem jaka nigdy mnie to nie interesowało z jakich pierwiastków ona sie składa no ale istnieje bo oni odnotowywali tam temperatury na nim od -150 do coś bliskiemu zera
NASA kłamie otóż żeby mogło istnieć takie zjawisko jak temperatura musi być atmosfera.
skoro odnotowali tam taka temperaturę, to tam atmosfera istnieje, bo jeśli jej by tam nie było wątpię żeby się tam mogli w ogóle poruszać w jakikolwiek sposób, ponieważ żadne protony w temperaturze zera bezwzględnego nie pracują, wiec ich kombinezony by się pokruszyły przy jakiejkolwiek oddziływujące na niej sile
tak samo jest z Marsem podaje się mediom zdjęcia z inna głębią kolorów podobno to czerwona planeta... otóż nie... wyniki badań skal "czerwonej planety" różnią się minimalnie od wyników prowadzonych badań na skałach ziemskich ... to dlaczego są czerwone?
jest tam coś jak atmosfera temperaturki zależnie od miejsca -80 do 40 stopni i błękitne niebo zupełnie jak i nas
wiem Ksieżyc ma taki cykl obrotowy że skierowany jest do ziemi zawszą jedna stroną
w 69 lądowano tam noca ale lądowano tez na tej drugiej stronie w podobnym cuklu obiegowym w okół Ziemi i kiedy Ziemia była w podobnej pozycji wobec Słońca wiec wtedy musiał tam być dzień a nie ma takiego zdjęcia z nawet lekko błękitnym niebem :D

zdjęcia w tym filmiku nie były nagrane tam gdzie nam do tej pory podawano :D
tak samo flagi postawionej przez amerykańskich astronautów też tam nie ma, bo nie ma takiej siły żeby przy tak niskim ciśnieniu istniały takie mocne wiatry żeby ta flaga tak mocno łopotała, a jeżeli by istniały to tych 13 kilogamowych bananów w skafandrach przy ich objętości by zdmuchły na drugi koniec Księżyca, trzecim dowodem na to ze ten film jest jakiś lewy to to że ta flaga została zmontowana na tym filmie prosze uważnie patrzeć od momentu 4:00 jak astronauta któremu robiono się zdjęcie przez ta flagę przechodzi {widac to wyraźnie jak tyczka flagi pokryje się z cieniem na skafandrze astronauty}

ps wiem h*j mi w dupe za orty i interpunkcje

Azral

2014-01-01, 23:25
ale wy k***a głupi jesteście :D
byli na księżycu i tyle na h*j mają tam wracać próbki skał mają po co kase mają marnować na bezcelowe już misje? :D bazy nie wybudują narazie technologia za słaba ;)

JapaQniu

2014-01-01, 23:28
Wk***ia mnie to że wszystkie te pie**olone filmy z niby księżyca przy zaawansowanej technologi są w zj***nej jakości, do ch*ja pana, co oni k***a mają, te j***ne jedne z pierwszych kamer logitecha ?

Vicorinox

2014-01-01, 23:47
Lord_Viader napisał/a:

Nie mam wiedzy na ten temat, powiedz mi jednak dlaczego kurz nie unosi się zauważalnie dłużej niż na ziemi?



Bo próżnia matole.

ni...........ne

2014-01-01, 23:47
k***a ile tu debili ze swoimi teoriami spiskowymi, skąd się tacy ludzie biorą?? Nie wiem płaci wam ktoś zapie**olenie głupot w internecie, czy na prawde jesteście tacy głupi?

Vicorinox

2014-01-02, 00:34
JapaQniu napisał/a:

Wk***ia mnie to że wszystkie te pie**olone filmy z niby księżyca przy zaawansowanej technologi są w zj***nej jakości, do ch*ja pana, co oni k***a mają, te j***ne jedne z pierwszych kamer logitecha ?



No co ty nie powiesz?

http://www.youtube.com/watch?v=5cKpzp358F4

ramiltor napisał/a:


To jest proste. jakby podskoczył za wysoko to nie mogłby wrócić i księżyc po prostu odleciałby mu spod nóg.
Jak się nie znasz to nie wypisuj głupot.



Piramidalna bzdura, I prędkość kosmiczna na Księżycu wynosi około 1,68 km/s więc z taką prędkością musiałby podskoczyć aby nie wrócić na Księżyc. (duże uproszczenie bo ta prędkość dotyczy wejścia na orbitę)

rafalaudi1 napisał/a:

Standardowo napiszę że zj***na kapsuła która wylądowała na księżycu nie miała zbiorników na paliwo o pojemności wystarczającej na powrót na ziemie - dziękuję.




Ja pie**olę skąd się tacy ludzie biorą... Nie gimbusie nic nie wiesz, CSM miał wystarczającą ilość paliwa na powrót. Czy ty w ogóle wiesz jak te loty wyglądały?

stefan-dro napisał/a:

dobra ja powiem tak na:
na żadnych filmach z '69 nie widać Ziemi
wszystkie filmy są nagrywane nocą co mnie bardzo dziwi a z tego co pamiętam pierwszy rzekomy ich pobyt na Ksieżycu trwał coś około trzech dni
na Ksieżycu tez istnieje atmosfera nie wiem jaka nigdy mnie to nie interesowało z jakich pierwiastków ona sie składa no ale istnieje



To już zabija kompletnym ignoranctwem, atmosfera na Księżycu, hit typu ruscy wylądowali na Słońcu nocą...

dagins napisał/a:

Jak nie wierzycie w człowieka na Księżycu to kupcie sobie porządny teleskop i pooglądajcie jego powierzchnię. Wszystkie odciski w pyle powstałe podczas lądowań powinny być widoczne do dziś.

PS: dobra, nie jestem pewien, czy zwykłym teleskopem można byłoby zobaczyć te ślady, ale są robione zdjęcia z kosmosu, w tym przez chińskie firmy - a oni nie mieliby żadnych podstaw do produkcji fejków dla Amerykanów.



Żadnym ziemskim teleskopem nie da się dojrzeć pozostałości lądowników, ich zdjęcia za to zrobiła sonda LRO.

Pozdrowienia dla myślących, beka z debili i spiskowców + gwiazd typu "gówno się znam ale wiem że to fejk, bo tak"

pietryna

2014-01-02, 09:17
stefan-dro napisał/a:

wszystkie filmy są nagrywane nocą co mnie bardzo dziwi a z tego co pamiętam pierwszy rzekomy ich pobyt na Ksieżycu trwał coś około trzech dni


Bez atmosfery "niebo" jest czarne.

stefan-dro napisał/a:

NASA kłamie otóż żeby mogło istnieć takie zjawisko jak temperatura musi być atmosfera.


To nie wiem jak skomentować... Słońce na księżyc to nie świeci czasami? Nie podgrzewa jego powierzchni do bardzo wysokich temperatur? Energia ta nie promieniuje wgłąb skał po to aby w momencie gdy nie świeci słońce zgodnie z zasadami fizyki "przesączyć" się do otoczenia gdzie jest jej mniej co podtrzymuje temperaturę na poziomie wyższym niż zero bezwzględne?

stefan-dro napisał/a:

ogóle poruszać w jakikolwiek sposób, ponieważ żadne protony w temperaturze zera bezwzględnego nie pracują, wiec ich kombinezony by się pokruszyły przy jakiejkolwiek oddziływujące na niej sile


Tyś kiedyś słyszał o osiągnięciu temperatury zera bezwzględnego? Albo o czymś co tak naprawdę podróżuje z prędkością światła? (Podpowiem ci - nie jest to nawet światło)

stefan-dro napisał/a:

to dlaczego są czerwone?


Bo przez te minimalne różnice odbijają więcej promieniowania elektromagnetycznego o długości fali odpowiadającej czerwieni? Nie mówiąc o tym że część promieniowania może być silnie tłumiona przez naszą atmosferę więc z ziemi kolor może być inny niż z kosmosu, bądź z samej powierzchni marsa ze względu na to że mars najprawdopodobniej jakąś atmosferę posiada.

stefan-dro napisał/a:

w 69 lądowano tam noca ale lądowano tez na tej drugiej stronie w podobnym cuklu obiegowym w okół Ziemi i kiedy Ziemia była w podobnej pozycji wobec Słońca wiec wtedy musiał tam być dzień a nie ma takiego zdjęcia z nawet lekko błękitnym niebem


Pragnę zauważyć że Kopernik obalił geocentryczną teorię, a i wcześniej zdaje się co poniektórzy uczeni uznawali, że to jednak nie słońce kręci się w koło ziemi.
Dążę do tego że jak na ziemi jest noc to na księżycu niekoniecznie. Już w ogóle pomijając występowanie tam zjawisk dnia i nocy. Jeśli potraktować je jako obecność albo brak światła słonecznego to na księżycu nie występują one w takiej samej formie jak na ziemi...

stefan-dro napisał/a:

ak samo flagi postawionej przez amerykańskich astronautów też tam nie ma, bo nie ma takiej siły żeby przy tak niskim ciśnieniu istniały takie mocne wiatry żeby ta flaga tak mocno łopotała,


Przy takiej próżni nie ma też cząsteczek powietrza i atmosfery ogólnie które byłyby w stanie wyhamować łopotanie flagi spowodowane machaniem nią i użycie siły przy wbijaniu.
A no i podpowiem Ci... sterczała poziomo bo miała kijek usztywniający. A flaga Armstronga leży na ziemi bo pęd strumieni gazów z lądownika ją wywalił.

t00ks

2014-01-02, 09:55
Z tą flagą to faktycznie coś jest nie tak:


Nie znam się ani na lotach kosmicznych, z fizyki byłem kiepski, z chemii też ale jeśli chodzi o poruszanie się tych ludzi na filmie nawet w przyspieszonym tempie to nie wygląda mi naturalnie. Jednak holiłud nie takie rzeczy robiło w swoich studiach filmowych. :roll:

pietryna

2014-01-02, 10:28
Ty no może dlatego że flaga jest na pierwszym planie...



t00ks

2014-01-02, 10:53
to w takim razie wisi w powietrzu?

edit: ok masz racje, pikseloza straszna ale widać resztę tego masztu.