18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Co się stało z facetami?

night_ZG • 2013-06-16, 12:02
Tekst nie jest mojego autorstwa ale genialnie trafiony. Polecam.



Rurki, japonki, lica gładkie jak aksamit, waga paczki zapałek. Różyczki na koszulkach, lakier na paznokciach, dekolt do kostek. Nie lubią piłki nożnej, prowadzą modowe blogi, słuchają Lany del Rey. Co się stało z facetami?


Zapytałem niedawno kolegę homoseksualistę o jego typ mężczyzny. Zaskoczył mnie. Byłem przekonany, że jako zdeklarowany gej odpowie, że kręcą go wychudzeni chłoptasie o androgenicznej urodzie przyozdobionej zimową czapką. Nic z tego. Stwierdził, że ciągnie go do wysportowanych, a co za tym idzie, dobrze zbudowanych chłopaków. Pewnie trochę się martwi, bo o takich coraz trudniej. Szczególnie po jego stronie boiska.



Ale nie o gejach ma być ten tekst. Ma być o upadku męskości i o kulturowej wymianie atrybutów męstwa. O tym, że słowo „facet” pasuje już tylko do Clive’a Owena (i skromnego autora poniższego tekstu). Chcę, żeby ten tekst mówił jak bardzo zmieniło się postrzeganie mężczyzn i czego można się teraz po nas spodziewać. A także o tym jak wielką krzywdę naszej płci wyrządzili hipsterzy.

Hank Moody to idealny towar dla mojego kumpla i spełnienie erotycznych fantazji wszystkich napalonych lasek i wyposzczonych kur domowych. Rozbudowana klata, kilkudniowy zarost, prosty ubiór, a przy okazji nieodparty urok osobisty. Sprawa fenomenu serialowego bohater jest jasna - takich kolesi już nie ma.



Są za to hipsterzy, którym udał się sabotaż rozpowszechnienia zgniatających jaja spodni i fryzur wygolonych jak c*pka Paris Hilton. Wymuskane p*zdusie gardzące sportem i swojskim schabowym. Gadają o modnych w tym sezonie mokasynach, lansują się na instagramie, a na Facebooka wrzucają linki do najbardziej offowych wydarzeń kulturalnych. Na przedramionach tatuują sobie różyczki, ptaszki, trójkąciki i łacińskie sentencje. Z łatwością odróżniają magentę od ochry.

Współczesny przedstawiciel płci męskiej na imprezę stroi się pół dnia i wydaje ostatni hajs na kurtkę od hype’owego projektanta. Nadal jednak nie zauważył, że w bosych stopach wygląda po prostu śmiesznie („VICE” jeszcze nic o tym nie napisał?). W lato wkłada japonki albo sandały (największa wiocha to rzymianki). Ci sami gogusie przywłaszczyli sobie wzór moro próbując stworzyć pozory posiadania testosteronu w swoich cherlawych ciałach. Kurtka jednak nie załatwi sprawy, kiedy chłoptaś wygląda jak sojowa parówka (co drugi mężczyzna to obecnie wegetarianin, weganin albo inny jarosz i na golonkę z Tobą nie pójdzie).



Zastanawiające jest, że heteroseksualni goście usilnie starają się wyglądać jak pedały. Słyszałem już o heterykach, którzy udają gejów, aby zbliżyć się do jakiejś panny i w efekcie ją przelecieć. To jeszcze ma jakiś sens, ale żeby chodziło tylko o samą modę? Przyjmując, że trendy byłoby obcinanie sobie jaj, w niedługim czasie statystycy odnotowaliby wzrost liczby kastratów, a ostre dyżury śmiertelnych wykrwawień?

Zniewieściały punkt widzenia dotyczy także gustu muzycznego. Najpopularniejsze wśród wystylizowanych chłopaków zespoły to te, które w nazwach mają wiele liter „X” i „Y”. To nie przypadek. Nadużywanie symboliki chromosomów podobno świadczy o zaburzeniach płciowych. Tak jak nadużywanie znaków interpunkcyjnych o uszkodzeniach w psychice…!!!

Za takimi nazwami najczęściej kryją się rozmyte dźwięki syntezatora, głos przecedzony przez vocoder oraz teksty dla bab o chmurach i tęczach. Jednym słowem hipsteriada. W teledyskach pojawiają się wilki, opary marihuany, pastelowe niebo, galaktyka, a sam kawałek jest leniwy jak student prywatnej uczelni. Muzyka pozbawiona pasji i zaangażowania. Rozmyta jak akwarela ukryta w przebraniu ambitnej sztuki. Buduje wizerunek chłopaka wrażliwego, owszem, czułego, owszem, jednak kompletnie pozbawionego wigoru.

Drugim wyborem najczęściej jest wtórne indie.

Rock’n’roll nie umarł dlatego, że nikt nie chciał go już słuchać. Rock’n’roll nie umarł przez hip-hop czy dubstep. Wykitował, bo przez lata był alegorią żywych, męskich emocji i temperamentu. Potwierdzeniem tezy o facecie niewzruszonym i twardym jak pancerz Iron Mana. W chwili obecnej teza ta nie ma racji bytu. Kolesie to miękkie faje z idealnie dopasowaną stylówą zamiast silnego charakteru.

Myśl o obcinaniu jąder jest stanowczo zbyt abstrakcyjna. Mimo wszystko uważam, że jest w niej coś metaforycznego. Mężczyźni świadomie pozbawiają się jaj.


Infinity127

2013-06-16, 13:13
"
Faceci mają pachnieć whiskey i otaczać się dymem z kubańskiego cygara. Piątkowe wieczory spędzać w kasynie i wozić się buick'iem riviera z 1972, z którego wydobywałby się dźwięk gitary Hendrix'a.
Ma z dumą nosić najlepsze garnitury Boss'a, który połączony z trzydniowym zarostem sprawiłby, że wygląda na cynicznego chama, który nie wie co to savoir vivre.
Do tego bezczelny uśmieszek i błysk w oku.. " - Napisane przez kobiete

sauerps

2013-06-16, 13:15

mazoke

2013-06-16, 13:19
Tak jak juz ktos wyzej wspomnial... wchodzisz do sklepu i sie k***a zastanawiasz czy to jeszcze damska strona czy meska. Ale nie ma co sie dziwic skoro wszedzie w TV sie takie gowno promuje. Otwierasz TV i teraz kazdy jak nie odchudza, pisze ksiazki to jest projektantem. Kiedys projektantami byli ludzie co sie na tym znali... a teraz 2 pedalow udaje, ze umi udawac, ze umi projektowac i sa gwiazdami. Nie wspomne o kanalach na ktorych czlowiek sie wychowywal jak np. MTV. Wlaczylem ostatnio ten kanal i myslalem ze pie**olne. Muzyki to tam wogole nie ma ale za to jest od naj***nia pedalow i innych wylaszczonych panienek tryskajacych plastikiem. To skoro dzieciaki maja od najmlodszych lat takie wzorce to nie ma co sie dziwic ze pija kawusie ze starbucksa z mleczkiem sojowym i wpie**alaja kaszanke. HA TFU.
Ale jak juz tez ktos wyzej wspomnial - przyjdzie im znalesc prace to oprocz sklepow z ciuchami zostanie im tylko starbucks.

donRafael

2013-06-16, 13:20
no i k***a to jest najprawdziwsza prawda. Dla mnie te artykuł zasługuje większy rozgłos, ale tym j***nym pustakom i tak w sumie to nie wejdzie do łba...

ł...........na

2013-06-16, 13:20
sauerps napisał/a:


ch*jowe w opór.Nie wrzucaj więcej tego ch*jstwa.

INOGIEKSA

2013-06-16, 13:21
@up, śpiewa o tym jak faceci wyglądają jak baby, a sama jak chłop wygląda.

LUKUNKU

2013-06-16, 13:22
Ja bym proponował przejrzeć tych co dali lubię to na facebooku, tam pewnie co 2 to taki wymuskany i wypudrowany goguś

Dy...........za

2013-06-16, 13:22
Przywrócić obowiązkową służbę w wojsku. Po takiej szkole życia nie ma miejsca na pedalstwo. Teraz tylko się mnożą i rosną jak grzyby po deszczu. Nie w takiej Polsce chcę żyć.

Bad_Motherfucker

2013-06-16, 13:24
Panowie, z całym szacunkiem, ale pie**olicie. Ja osobiście, jako całkowicie normalny, jedzący mięso oraz pijący piwo heteroseksualny młody mężczyzna cieszę się z takiego obrotu wydarzeń! Im więcej metroseksualnych chłopców, tym My "normalni" będziemy stawali się bardziej męscy -ero- nie chodząc na siłownie, ani zbyt przesadnie o siebie nie dbając, będziemy mogli uchodzić za ideał mężczyzny, albo jak to piszą ONRowcy - męszczyzny. Żyć nie umierać... :mrgreen:


ps. i oczywiście dla autora:


isotop

2013-06-16, 13:30
To naprawdę nie jest powód do strachu i obaw o istotę męskości. To tylko moda, która prędzej czy później odejdzie w zapomnienie. Każdy chyba uczył się historii i wie, że jakoś w XVIII wieku panowała wśród mężczyzn moda na peruki, pudrowanie twarzy i noszenie czegoś pończocho-podobnego co do bólu kojarzy się ze współczesnymi "rurkami". Niektórzy pewnie też wiedzą, że zafascynowany "zachodnim stylem życia" (brzmi znajomo?) car Rosji Piotr I wpadł na niezbyt błyskotliwy pomysł, aby bojarzy zmienili styl ubioru, ścięli swoje brody, a najlepiej jeszcze zaczęli nosić białe, fikuśne rajtuzki jak ich koledzy z zachodu, przy okazji jeszcze wciskając rosyjskiej elicie nauki tańców zachodnich i modę na palenie tytoniu. Idąc przyjętym tokiem rozumowania skupiającym się na obawach co do dalszego losu paradygmatów męskości, Rosja nie powinna dziś istnieć, zdominowana przez dekadenckich, zblazowanych chłoptasiów pudrujących sobie godzinami noski. A tu dupa, istnieje. Zaś sam wizerunek Rosjanina ma się nijak do tych laleczek pokazanych na zdjęciach.

Tak więc panie i panowie bez obaw. Moda, choćby najgłupsza, zawsze ma swój koniec.

LICH0

2013-06-16, 13:31
Ten jest mistrzem :D
Kilku "znanych jutuberów" polskich by pasowało do tych "przystojniaków".


Eire

2013-06-16, 13:32
Ja się dziwię kobietom, które lecą na takich "mężczyzn". Śladowe ilości testosteronu, spędza przed lustrem więcej czasu niż baba, poczucie bezpieczeństwa to przy kimś takim nie może istnieć. Jak tak dalej pójdzie, to "Seksmisja" okaże się prorocza. :-/

wil

2013-06-16, 13:36
co jest nienormalnego w noszeniu sandałów? albo w wegetarianizmie?

Doomik

2013-06-16, 13:36
nie zdziwiłbym się, gdyby autorem tekstu był jakiś zbuntowany nastolatek licealista, nie do końca wiedzący po której stronie stoi, i czyto co mu zwisa to penis. Pewnie że moda się zmienia, a wraz z nią ludzie, ale to jest chyba naturalne. Nie ma potrzeby ganiać za dzikami po lesie bądź pielęgnować ziemniaka przez cały czas, to i chłopcy bardziej chuderlawi. Artykuł zawiera sporo bezsensownych uogólnień, nie chce mi się cytować i punktować, ale było coś tam o muzyce, gdzie oczywiście jedną jedyną jest rock'n'roll a reszta to dno, i każdy inny słuchacz jest gejem, pedałem, murzynem, żydem, metro-bi-trans-seksualistą, no po prostu śmiech. Patrzcie żebyście Wy byli mężczyznami dla swoich kobiet, ojcami dla dzieci, i synami dla ojczyzny, wtedy będzie dobrze :)

Plecionkarz

2013-06-16, 13:37
Kolega gej, jasne, słów typu: heteryk użyć może tylko jakaś ciota. Jakby autor sam nie był pedałem to tak rozwlekle nie opisywałby wyglądu i nie wskazywał jaki typ faceta mu się podoba. A co do samego problemu: punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Jak ktoś przebywa w pedalskich skupiskach to nie dziwota, że na samych pedałów natrafia. Jak ktoś wiedzie normalne życie i ma normalnych znajomych to pedałów widzi bardzo rzadko albo nawet nie na żywo.